Evropsko Prvenstvo u Spaniji

Sherlock

Domaćin
Poruka
3.454
Cudi me da ova tema vec ne postoji.
Dakle, za koji dan pocinju pripreme reprezentacije. Stice se utisak, nikad gora selekcija. Spisak na kojem su Misanovic i Radivojevic, moze da bude samo spisak za odstrel, nikako reprezentacije. Ocigledno Slavnic ne zna sta radi, izgubio je kompas, svojim lakrdijaskim ponasanjem, odbija igrace od reprezentacije. Prosto mi je neverovatno da se tako lako odrekao Vujanica. Isto tako tuzno deluje centarska linija Milicic - Misanovic, prvenstveno zbog ovog drugog.
Pricaju za Moku da je sjajan motivator. Znam pricu, da je u finalu protiv Litvanije, kada je Djordjevic bio perfektan, a celokupno kao tim, nismo izgledali bas sjajno, na poluvremenu Moka, dobacio Saletu: "Manje ti, vise tim". Sale ga je poslusao i osvojili smo zlato. Poenta je da je Slavnic dobar za te blic savete, takodje ni Djordjevic ne bi poslusao svakog. Mislim da nije za selektora, ali sta je tu je. Vec je imao par velikih ispada u javnosti i pogresnih poteza.
Bice tuzno jos jednom gledati borbu za medalje bez nase repke.

Ovo neka bude zvanicna tema EP u Spaniji, da vise ne spamujemo temu o Slavnicu kao terneru.
 
NBA je ubica srpske košarke!

Dejan Bodiroga kaže za Press da je NBA liga najveći problem srpske košarke. Bodiroga smatra da igrači koji tamo odlaze samo da bi rekli da igraju u najjačoj ligi mnogo gube i stagniraju. Legendarni Bodi Bond, koji nikad nije želeo da u NBA greje klupu, ne može da shvati brojne otkaze igrača.

- Ja nisam protiv NBA lige. Treba ići tamo, ali samo ako može da se uradi nešto. Zna se redosled poteza, prvo nešto uradiš u Evropi, pa tek onda pravac NBA. Sve je manje momaka koji bi trenirali po sedam sati dnevno i to je veliki problem. U NBA ligi ne dobijaju pravu šansu, praktično ni ne osete "parket" najjače lige na svetu, a već se odriču reprezentacije pod izgovorom da moraju da se što bolje pripreme - kaže Bodiroga.

"Beli Medžik" kaže da prati dešavanja oko reprezentacije Srbije putem medija, ali da mu nije jasno šta se dešava sa igračima i zašto otkazuju.

- Svakome bi trebalo da bude čast da igra za Srbiju. Ne znam šta se to dešava. Reprezentacija bi trebalo da bude uvek nešto što je iznad svakog ličnog i klupskog interesa. Neki igrači moraju da zauzmu stav, da se najzad odluče hoće li da igraju za reprezentaciju ili neće. Ako ne žele, to je njihova odluka i treba je poštovati, ali ako hoće da igraju, onda to treba da rade u kontinuitetu.

Bodiroga ističe da Moka Slavnić najbolje zna kakvi su mu igrači potrebni.

- Moka Slavnić ima izuzetno težak posao. On je legenda, razume se u košarku. Ali, koliki su naši dometi to je teško reći. To ćemo videti posle prvih kontrolnih utakmica - rekao je Bodiroga.

izvor Press
 
ovo za Moku i Djordjevica mislim da je bilo 97
kad smo se mucili u grupi izgubili od Italijana itd. pa je onda sve krenulo nabolje
pa on i jeste za nekog takvog, ja sam zato da on radi u Partizanu kao individualni trener za plejeve i bekove, jer podigao je Drazena i Sasu ali nikog vise (nijednog centra, krilo)
 
Pavlović za Srbiju!

Subota, 7. jul 2007. 14:27

Iako mnogi nisu verovali u ono što je tvrdio selektor košarkaške reprezentacije Srbije Zoran Moka Slavnić, Aleksandar Pavlović će igrati za Srbiju.

Kako bi razrešio sve dileme prouzrokovane čestim medijskim navodima, košarkaš Klivlenda izdao je saopštenje u kojem se navodi:

"Lično bih bio najzadovoljniji kad bih mogao da igram za zajednicku reprezentaciju Srbije i Crne Gore, reprezentaciju države u kojoj sam učio košarku,bezgranično se rado vao osvojenim medaljama svih selekcija i gdje sam i počeo reprezentativnu karijeru,juniorsku i seniorsku.Medjutim, na moju žalost,te države više nema i svi košarkaši treba da se opredjele za koju reprezentaciju treba da igraju. U mom slučaju se u crnogorskim elektronskim i pisanim medijima izvjestava DA MORAM da se izjasnim. Ja sam slobodan covjek i zivim u, valjda slobodnom društvu tako da ništa NE MORAM, nego radim ono što volim i želim.

Česti su tekstovi u novinama da se vrši pritisak i da se preti mojoj porodici u Baru. Kategorički odbacujem te izmišljotine, toga apsulutno, barem do sada, nije bilo.

Želim da napomenem da sa mnom niko od čelnika Košarkaškog Saveza Crne Gore nije kontaktirao. Neistiniti su tekstovi da mi je uručen nekakav formular i da se čeka moj potpis. Jedini koji je razgovarao s mojim ocem je član Predsedništva KSCG Igor Lukšić i to prije više od mesec dana,dok sam ja još uvek bio u Americi.Otada niko, a bilo bi i uzalud, jer ja sam se odavno opredelio.

Reprezentacija za koju želim da igram je SRBIJA. Tu dileme nikad nije bilo,i to znaju svi koji me poznaju. A više puta sam to i izjavio, tako da me je začudilo stavljanje na spisak reprezentacije Crne Gore od strane selektora Duška Vujoševića.

Nadam se da sam ovim saopstenjem stavio tacku na sve spekulacije i brojna nagadjanja.Molim medije da mi dozvole da ostatak zasluzenog odmora provedem mirno u mom rodnom Baru", poručio je Pavlović u saopštenju.

(MONDO)
 
Moka nešto "kuva"...
Utorak, 10. jul 2007. 10:35

Krilni centar Crvene zvezde Tadija Dragićević nije se odazvao pozivu trenera univerzitetske selekcije Srbije Aleksandra Kesara, čime je, prema rečima selektora Zorana Slavnića, "precrtao samog sebe i sa spiska kandidata za A tim".

"Dragićević neće snositi nikakve konsekvence, osim što će biti izbačen iz obe selekcije. Pravda se umorom, a ima i neke probleme sa klubom. Sve smo to uvažili, ali od igranja za reprezentaciju nema ništa. To je bila logična automatska odluka", objasnio je Slavnić u izjavi dnevnom listu "Sport".

Kako se bliži 19. jul i početak priprema za Evropsko prvenstvo u Španiji (3-16. septembra), Moka gotovo svakodnevno "piše i briše".

Aleksandar Pavlović potvrdio je da će igrati za Srbiju, a ne za Crnu Goru, ali niko ne može da potvrdi kada - ove godine, ili neke od idućih? Kosta Perović dao je prednost NBA karijeri, a Zoranu Ercegu je FMP Železnik bukvalno naredio da odloži operaciju krajnika i pojavi se na prozivci.

Najgora situacija vlada na poziciji klasičnog centra, gde konkurišu samo Darko Miličić, koji po nekima i nije prava "petica", odnosno Nenad Mišanović. Slavnić je za jedan od narednih dana obećao "bombu", odnosno novog košarkaša kog će pozvati na pripreme.

"Uveliko razmišljam, znaće se sve do kraja nedelje. Očekujte 'bombu'", poručio je selektor.

Jovo Stanojević? Goran Nikolić? Ratko Varda?

Teško da bi se bilo koji od njih mogao nazvati "bombom", ali Moka je na nekim primerima već pokazao da ima drugačije kriterijume od prosečnog košarkaškog navijača.

Možda Željko Rebrača?!

"Samo da podsetim novinare da vodim protiv njih sa 3:0", izjavio je za "Sportski žurnal", podsetivši na slučajeve Gurovića, Pavlovića i Ercega.
 
mene je Kole strasno razocarao
ja razumem da je rekao necu za reprezentaciju jer nam je selektor nenormalan, jer nam je kapiten divljak, jer me nervira Tripkovicev sut iz driblinga
ali ovaj izgovor da je umoran i da je se sprema za sezonu u NBA, mislim to je umobolnije od kampa za decu i tako nekih prica
ovo za bombu mogao bi biti Pedja Stojakovic, sta mislite?
steta za Tadiju, to je jedini igrac iz Zvezde koga bih ja zvao, steta sto je pi..., kao Kosta
 
Evo spiska kandidata Nemačke reprezentacije:
Mithat Demirel, Patrik Femerling, Robert Geret, Stefano Geris, Demond Grin, Gvido Grinheld, Stefan Haman, Johan Herber, Jan Hedrik Jagla, Kristofer Meknoton, Misan Nikagbače, Tim Olbreht, Ademoal Okućadža, Paskal Roler, Sven Šulce, Žilijen Sensli, Dirk Novicki.
Selektor je Dirk Bauerman.
 
Evo spiska Rusa:
Holden, Kirilenko, Hrjapa, Pašutin, Ponkrašov, Bikov, Hvostov, Samojlenko, Fridzon, padijus, Bjaclev, Kurrbanov, Monja, Vasiljev, Đačok, Šabalkin, Dmitrijev, Flis, Savrasenko, Morgunov.
Selektor:Dejvid Blat.

Italija:Manćineli, Heket, Belineli, Bargnjani, Bazile, Buleri, Krosariol, Di Bela, Fantoni, Galanda, Galinari, Đilji, Markonato, Mareska, Mordente, Ris, Mejson Roka, Soranja, Vitali.
Selektor:Karlo Rekalkati.

Letonija:Biedrins, Valters, Buskevic, Blums, Vaikulis, Vitols, Skele, Janicenkos, Valters, Jahovic, Kalve, Timermanis, Porzingis, Helmanis, Berzins, Ciprus, Grafs, Biedrine, Vairgos, Vilums, Veselovs, Laksa, Skirmants.
Slektor:Karlis Muizinkes.
 

Back
Top