Dali genije

  • Začetnik teme Apstrakt konza
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Jedina razlika izmedju mene i ludaka je sto ja nisam lud"Mocan je zar ne? Dali je bio clan Medijale.Obozavam ga ,fantastican je .Najveci pozer svih vremena.
 
Pitaj ga da ti kaze!ne mislim sigurno da je pozirao negde za akt ili portret,svasta.Stajao je ispred svog,a i kasnijih vremena,pozirao je celom svetu ,bas POZIRAO,VECINI SE RUGAO TAKO,A I SAD SE RUGA...(on sam kaze,ja samo prevodim)
 
Da ti objasnim!Pozeri su nafurani tipovi koji sve što rade,rade iz fazona i zato što tako treba,a u stvari ne stoje iza svog dela,izgleda i ponašanja.
Uzmi za primer gomile samozvanih ''punkera'',koji sem što slušaju punk i izgledaju kao pankeri,nemaju nikakve veze sa njim,pa se zato i nazivju POZERI.
Probala sam da ti objasnim,to samo jedan primer, toga imaš koliko hoćeš i u slikarstvu,ali tu Dali sigurno ne pripada.
Pozdrav!
 
Ja imam 18,5 godina i Dali me je jedno vreme bas zainteresovao. Nadrealizam je u tesnoj vezi i sa psihoanalizom, a na Dalija je delovao i Frojd, ciji je portret Salvador uradio. Ipak najlepsa slika je Galeta od sfera. Podseca me na nekoga:)
 
"Znaci,bio sam covek,sada,1929.godine,u tom selu mog detinjstva i mog mladicstva,u tom belo okrecenom Kadakesu.Bio sam covek i trudio sam se svakoga dana sve vise da postanem lud."
[/b]
 
divlja-u-srcu:
I ja volim Dalija, samo nikad mi nije bilo jasno sto se ono jednom mazao, znate vec cim? :shock: Jel' ima neko objasnjenje ili zna nesto o tome? :?
Pre svega moram i ja da dam svoj glas za Dalija,a mazao se,znas vec cim,kada je hteo da zaprosi devojku...ne znam sta se desilo posle!
 
:? Njegov ekscentrican duh koji je bio ispoljen u njegovom ponasanju je prilicno interesantan i u potpunusti ga podrzavam po tom pitanju,ali sto se tice njegovog slikarstva nemam neko odredjeno misljenje,jer nisam ljubitelj nadrealizma.Medjutim,postoje odredjene slike,kao sto su portreti njegove zene,za koje smatram da predstvljaju izuzatna ostvarenja u oblasti portretisanja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top