Dali genije

  • Začetnik teme Apstrakt konza
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aradia:
divlja-u-srcu:
I ja volim Dalija, samo nikad mi nije bilo jasno sto se ono jednom mazao, znate vec cim? :shock: Jel' ima neko objasnjenje ili zna nesto o tome? :?
Pre svega moram i ja da dam svoj glas za Dalija,a mazao se,znas vec cim,kada je hteo da zaprosi devojku...ne znam sta se desilo posle!

Pa, koliko se ja secam, to je bilo ovako:
Obukao je kupaci sa tigrastim printom, isekao se ispod pazuha, napravio koktel od belog luka i kozjeg izmeta i polio se njime, rascupavio kosu i takav otisao da impresionira Galu. Ona je bila po malo sokirana, ali ju je ipak zaveo. Razvela se, pa se udala za Dalija. Ona mu je bila inspiracija. Uradio je gomilu njenih fotografija, a kasnije su i radili zajedno neke projekte, ili su radili iste, ali svako za sebe. Ljubav njegovog zivota. Eto, i po tome se razlikuje od Pikasa ;)
 
Dali je bio, a i ostao genije.. i sve ono sto uz to ide.
Jos dok je bio decak, mnogi su uvideli da je drugaciji. I sam je to, jos tada uvideo i bio je ponosan na sve svoje `cudne` ideje koje su neretko imale lose posledice po druge. Recimo, gurnuo je svoju sestricu niz liticu dok je vozila bicikl, i otrcao sav ushicen da kaze roditeljima sta je uradio. Nije se kajao zbog toga, iako je bio kaznjen. U internatu je, takodje, pravio razne smicalice decacima sa kojima je ucio, i uvek je uzivao posmatrajuci izraze njihovih lica, i njihove reakcije na ono sto je radio, uopste.
Gala je imala umetnicku dusu, to je bila jedna od retkih zena koja je mogla privuci i zadrzati takvog muskarca. Ona je jako bitna za njegovo stvaralastvo, jer je bila izvor nepresusne inspiracije, ali neretko i partner u njegovim projektima.
Njegov film takodje odise tom njegovom genijalnoscu koja se granici sa ludiscu.
Sto se veze sa ljudima koji su se bavili psihologijom tice, imala sam priliku da pre par godina posetim izlozbu posvecenu toj saradnji. Dali nije samo stvarao pod njihovim uticajem, vec je i uticao na neke od njih da stvaraju.
I tako.. ne smemo zaboraviti da je, ipak, granica izmedju genijalnosti i ludosti tanka.. a Dali je bio vest akrobata na njoj... :wink:
 
jel' ima neko od va pametnjakovica petlju da kaze da je on obicna budaletina; ako su zbog mazanja izmetom svi pomislili da je umetnik, cak genije-ne znaci da je to i bio. ukljucite malo te mozgove, ne primajte pasivno sve sto vam se podvaljuje...
 
moler:
jel' ima neko od va pametnjakovica petlju da kaze da je on obicna budaletina; ako su zbog mazanja izmetom svi pomislili da je umetnik, cak genije-ne znaci da je to i bio. ukljucite malo te mozgove, ne primajte pasivno sve sto vam se podvaljuje...
Meni se pre svega svidjaju njegova dela, a ne mozes poreci da je bio fenomenalan slikar, i upravo je to ono sto ga cini genijem...
 
moler:
jel' ima neko od va pametnjakovica petlju da kaze da je on obicna budaletina; ako su zbog mazanja izmetom svi pomislili da je umetnik, cak genije-ne znaci da je to i bio. ukljucite malo te mozgove, ne primajte pasivno sve sto vam se podvaljuje...
E, ti sto pljujes Bozanstvenog. Sama njegova pojava, ma, samo telesna pojava bila je umetnost. Svaki njegov pokret umetnicki performans.A o delima da i ne govorim, ususkao je svoja vise nego kvalitetna dela jednom vrhunskom pricom. Kapiras li ti sta je on, ma nebitno nisi ti iz te price.
 
hvala bogu pa nisam iz te price; ja sam kao neko ko je u indiji zgazio kravu-sad sam kao izazvao vas gnev....podignite ruku visoko, stavite saku na teme, opipajte-e to je mozak; sluzi za razmisljanje a ne pasivno primanje podvala!
 
moleru naucio si da crtas, ali u dushi nikada neces biti umetnik. ti si klasichni zanatlija, bez 2 grama duhovnog u sebi. ovo sam zakljucio iz pojdenih tvojih izajva na par topica.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top