Ljubav pod stresssssom

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Neko redje a neko cesce , se nadje u situaciji da je pod velikim stressom. Zbog posla , fakulteta ili nekih problema druge prirode.
Da li vasa veza trpi u tom periodu?
Da li se na izvestan nacin ohladite prema partneru , ili se josh vishe zblizite?
Kako se odrazava na vas sexualni zivot? I da li delite svoje probleme i svoje unutrasnje emotivno stanje sa partnerom? ....

...i josh jedno...al drugacije

Kako vasa veza utice na vase pojle stressa? Da li ga pojacava , izaziva ili vam je oaza mira?
 
Evo ja da kazem...
Iako mi je veza zaista beg od stresa i problema svakodnevnice...dodje vreme kad kapi preliju casu...
...konkretno moju casu , i kad je pritisak toliko veliki da mi je najbolje da sam sama neko vreme...
...da , moguce su tada i svadje u vezi i svasta...i trudim se da tako postavim stvari partneru da je problem u meni...and j just need time....
 
I kod mene je isto...posto sam zadnjih 4-5 meseci pod jakim stresom sve mi se nekako izvrnulo. Teze mi je da se opustim, posto sam perfekcionista smetaju mi stvari koje su lose pa se onda ubijam od razmisljanja kako da ih popravim, kako da sve bude bolje...i non stop sam zamisljena i iskljucena...moj decko se tada nekako povlaci i u svemu mi ugadja jer vidi da mi je tesko. Tada sam nervozna i neprijatna, a sto je najgore uvidjam kakva sam i onda mrzim sebe jer sam odvratno drustvo. Onda me on ubedjuje da nema za tim potrebe i da je on tu za mene uvek i da nisam grozna i da me voli...a ja samo zelim da negde odem gde nema nikog i da budem neko vreme sasvim sama. Zajedno smo 4 godine i vidjamo se skoro svaki dan, ali u poslednje vreme imam zelju da odem negde da se odmorim od svega...ne zelim drugog muskarca...znam da bi sa drugim u pocetku sigurno bilo uzbudljivo, ali kasnije kad padnu maske opet ostajemo oni koji jesmo sa svim svojim manama i problemima...
...onda cim taj stres malo popusti, ja sam opet ona stara, raspolozena i vesela...

...ali mi se desilo ono sto nikad nisam verovala da moze da mi se desi....neki dan dodjem kod njega, bila sam na ispitu, ispit otkazan, ja iznervirana...on ima praznu gajbu, sto se retko desava i onda obavezno iskoriscavamo te prilike, posto su stvarno retke...i ja ne mogu...ne mogu pa ne mogu...sve bih drugo radila samo ne to...osecala sam se verovatno isto kao i impotentan muskarac...znaci nisam bila u stanju cak ni da se izgrbavim tipa da legnem i da odradimo to...
...ne znam, ne znam sta da kazem...definitivno se u ovom periodu izmenio i moj stav prema njemu i moja percepcija veze, ponekad je dozivljavam kao teret, ponekad kao spas, u toku dana promenim petsto puta misljenje o tome da li treba ili ne treba da budem u vezi, da li treba da stisnem zube i preguram kroz ovaj teski period ili da raskinem i da se izolujem, tj. da pobegnem...
...ranije sam svoje stresne periode resavala tim nekim kratkotrajnim avanturama koje tad za mene odrade posao i bude mi super, ali nakon par dana sam opet na polaznoj tacki i jos gore se osecam.

Vezu ponekad dozivljavam kao jos jednu stvar koja mi crpi energiju koje ionako nemam, pa kao da tim begom zelim da se "postedim", a ponekad sam Bogu zahvalna sto smo zajedno. Sto se tice tog stresa, konkretno je u pitanju fax, pri kraju sam pa je sve nekako teze i porodicna situacija koja...onooo...sucs!
eto!
 
tweet-tweet:
I
...ali mi se desilo ono sto nikad nisam verovala da moze da mi se desi....neki dan dodjem kod njega, bila sam na ispitu, ispit otkazan, ja iznervirana...on ima praznu gajbu, sto se retko desava i onda obavezno iskoriscavamo te prilike, posto su stvarno retke...i ja ne mogu...ne mogu pa ne mogu...sve bih drugo radila samo ne to...osecala sam se verovatno isto kao i impotentan muskarac...znaci nisam bila u stanju cak ni da se izgrbavim tipa da legnem i da odradimo to...
aha razumem te potpuno...
u sustini dodju mi ti trenutci...i onda , jednostavno mi samo treba nesto da mi odvuce paznju...ja to tako resavam...
...neki film , zanimljiv razgovor...bilo sta sto ce mi odvojiti misli od problema....i kad se opustim sve sex-funkcije mi se vracaju na normalu....

...verovatno se slicna stvar desava i muskarcima...treba ih razumeti , ne moraju oni biti roboti samo zato sto su muskarci , imaju i oni pravo da se iznerviraju , da popizde i da to ostavi neke posledice na njih...
 
Zefirra:
aha razumem te potpuno...
u sustini dodju mi ti trenutci...i onda , jednostavno mi samo treba nesto da mi odvuce paznju...ja to tako resavam...
...neki film , zanimljiv razgovor...bilo sta sto ce mi odvojiti misli od problema....i kad se opustim sve sex-funkcije mi se vracaju na normalu....

...verovatno se slicna stvar desava i muskarcima...treba ih razumeti , ne moraju oni biti roboti samo zato sto su muskarci , imaju i oni pravo da se iznerviraju , da popizde i da to ostavi neke posledice na njih...
e otprilike tako nesto, samo da se skrenu misli i posle je sve ok...u pravu si, svi smo samo ljudi ;)
 
Zefirra:
Neko redje a neko cesce , se nadje u situaciji da je pod velikim stressom.
Jeste...na moju zalost ja sam u drugoj kategoriji
Zbog posla , fakulteta ili nekih problema druge prirode.
druge prirode
Da li vasa veza trpi u tom periodu?
I veza i prijatelji i komsije i pas kad je bio ziv...svi patimo
Da li se na izvestan nacin ohladite prema partneru , ili se josh vishe zblizite?
ja imam nagon zblizavanja tada, jer mislim da ljude samo nevolja moze ucvrstiti...on pak ima nagon bezanja...jako smo kompatibilni :roll:
Kako se odrazava na vas sexualni zivot?
Na sta? ;-)
I da li delite svoje probleme i svoje unutrasnje emotivno stanje sa partnerom?
ja ne umem drugacije. Da bih ga vikala partner, neophodno mi je da delim i dobro i zlo, ak' ne moze "putuj igumane i ne brini za manastir" :-D
Kako vasa veza utice na vase pojle stressa? Da li ga pojacava , izaziva ili vam je oaza mira?
Mislim da ne treba da postoji ako nije oaza mira. Ako akumuliram sopstveni stres kome dodajem tudji...nema smisla nekako. Lakse je onda imati one night stands jer je nivo stresa nizi i obrnuto proporcionalan dnevnim lagodnostima.
Postoje momenti kad mi je stress self related i kad mi stvarno treba sopstveni mir... mada i onda zelim znati da je "on" neprikosnoveno tu... ako padnem da me uhvati.

Sita se ja isprica'... jos kad bih primenila neki od umnih saveta :roll:
 
Utiče veoma.
U stvari, uzajamna su delovanja.
Kada sam nervozna zbog učenja ili nekih porodičnih problema (čak i zbog nekih svojih faza), veza mi je u tom trenutku i mesto gde pucam, sve me u tom trenutku nervira kod partnera, osetljiva sam na svaku njegovu reč, ranjiva sam... Nije mi ni do nežnosti...
Ali, na neki način, u tim trenucima mi znači svaka njegova reč, kritika ili ohrabrenje...
Sama činjenica da postoji za mene, da mogu da se oslonim na njega...
 
Kad sam pod stresom... pa... uh, meni je tad sex neophodan bas... vazno je da me niko ne pita nista... i da mi ne deli savete... i sve ce biti ok... to jest... bicu podnosljiva... pod stresom se moje ponasanje menja - vise mi prija da sam sama...
 
U mom muskarcu uvek tražim podrsku i potporu u stresnim situacijama.
Ne trpi ni on, niti veza, ali mnogi drugi da.
Seks mi je neka vrsta ventila, u svakoj situaciji, samim tim neće se odraziti na isti.
Naravno, vezu doživljavam kao utočiste od svega loseg.
Ako nije tako, veza neće opstati.
 
Moja veza ne da trpi nego se svodi na internet sve zbog toga sto ti nazivas stres, i to zbog problema druge prirode od tih kojih si naveo, a ti problemi su, hocu lepo da se opustim, i da odspavam nekoliko noci skroz bez strahovaja, daleko od mame, tate, i brata, u Beogradu. Ako ti je slatko da to zoves stres, nek bude da je to stres.Dakle, moje veze nema prakticno, dok nemam neki svoj kutak u Beogradu gde mogu uvek da pobegnem od kuce.
 
topmodelsica:
Moja veza ne da trpi nego se svodi na internet sve zbog toga sto ti nazivas stres, i to zbog problema druge prirode od tih kojih si naveo, a ti problemi su, hocu lepo da se opustim, i da odspavam nekoliko noci skroz bez strahovaja, daleko od mame, tate, i brata, u Beogradu. Ako ti je slatko da to zoves stres, nek bude da je to stres.Dakle, moje veze nema prakticno, dok nemam neki svoj kutak u Beogradu gde mogu uvek da pobegnem od kuce.
.......o chemu ti to ........... :shock: :shock: :shock: ...................ko je skontao skontao :shock: :shock:
 
sex moze ali i ne mora da mi prija u stresnoj situaciji, zavisi od uzroka i kolicine akumuliranog stresa..ako sam prenapeta ne ide...ali mazenje i masiranje garantovano oslobadjaju istog.
mada, iskljucujem se u poslednje vreme skroz...posle posla ne mogu ni da pomislim na posao do sutra ujutro. sto bi rekli-posao ne dosnosim kuci. naravno, to je ipak nekada nemoguce.
normalno je da se napetost i nervoza odrazavaju na okolinu pa i na partnera. u ekstremnim situacijama resenje je spustiti loptu...
 
tweet-tweet:
I kod mene je isto...posto sam zadnjih 4-5 meseci pod jakim stresom sve mi se nekako izvrnulo. Teze mi je da se opustim, posto sam perfekcionista smetaju mi stvari koje su lose pa se onda ubijam od razmisljanja kako da ih popravim, kako da sve bude bolje...i non stop sam zamisljena i iskljucena...moj decko se tada nekako povlaci i u svemu mi ugadja jer vidi da mi je tesko. Tada sam nervozna i neprijatna, a sto je najgore uvidjam kakva sam i onda mrzim sebe jer sam odvratno drustvo. Onda me on ubedjuje da nema za tim potrebe i da je on tu za mene uvek i da nisam grozna i da me voli...a ja samo zelim da negde odem gde nema nikog i da budem neko vreme sasvim sama. Zajedno smo 4 godine i vidjamo se skoro svaki dan, ali u poslednje vreme imam zelju da odem negde da se odmorim od svega...ne zelim drugog muskarca...znam da bi sa drugim u pocetku sigurno bilo uzbudljivo, ali kasnije kad padnu maske opet ostajemo oni koji jesmo sa svim svojim manama i problemima...
...onda cim taj stres malo popusti, ja sam opet ona stara, raspolozena i vesela...

...ali mi se desilo ono sto nikad nisam verovala da moze da mi se desi....neki dan dodjem kod njega, bila sam na ispitu, ispit otkazan, ja iznervirana...on ima praznu gajbu, sto se retko desava i onda obavezno iskoriscavamo te prilike, posto su stvarno retke...i ja ne mogu...ne mogu pa ne mogu...sve bih drugo radila samo ne to...osecala sam se verovatno isto kao i impotentan muskarac...znaci nisam bila u stanju cak ni da se izgrbavim tipa da legnem i da odradimo to...
...ne znam, ne znam sta da kazem...definitivno se u ovom periodu izmenio i moj stav prema njemu i moja percepcija veze, ponekad je dozivljavam kao teret, ponekad kao spas, u toku dana promenim petsto puta misljenje o tome da li treba ili ne treba da budem u vezi, da li treba da stisnem zube i preguram kroz ovaj teski period ili da raskinem i da se izolujem, tj. da pobegnem...
...ranije sam svoje stresne periode resavala tim nekim kratkotrajnim avanturama koje tad za mene odrade posao i bude mi super, ali nakon par dana sam opet na polaznoj tacki i jos gore se osecam.

Vezu ponekad dozivljavam kao jos jednu stvar koja mi crpi energiju koje ionako nemam, pa kao da tim begom zelim da se "postedim", a ponekad sam Bogu zahvalna sto smo zajedno. Sto se tice tog stresa, konkretno je u pitanju fax, pri kraju sam pa je sve nekako teze i porodicna situacija koja...onooo...sucs!
eto!

Tweety shta je koren tvog stresa? fakultet, posao? shta je to shto te natera da se tako osecash? strah od neuspeha ili jednostavno previshe obaveza? i naravno se to preslikava i na vezu...

Pitam te ovo jer se i ja jako slichno osecam s vremena na vrema a ne mogu tachno lokalizovati izvor stresa.
 
Zefirra:
Neko redje a neko cesce , se nadje u situaciji da je pod velikim stressom. Zbog posla , fakulteta ili nekih problema druge prirode.
Da li vasa veza trpi u tom periodu?
Da li se na izvestan nacin ohladite prema partneru , ili se josh vishe zblizite?
Kako se odrazava na vas sexualni zivot? I da li delite svoje probleme i svoje unutrasnje emotivno stanje sa partnerom? ....

...i josh jedno...al drugacije

Kako vasa veza utice na vase pojle stressa? Da li ga pojacava , izaziva ili vam je oaza mira?
Pa momak i služi ne bi li se ja ratosiljala nakupljene negativne energije..... Bacim na njega par tanjira.....izvrištim se 5-25min....a onda padne sex.....i ja ko nova.... :lol:
 

Back
Top