molim hitno savet

Hm, ja negativan? Ma jok bre...odakle ti to...:lol:
To što radi nije pošteno ni prema tom njenom mužu a nije dobro ni za nju...zašto se prosto ne razvede pre kupovine stana...kad to već ima u planu...malo je glupo...zakon je u ovoj našoj državi i onako naklonjen ženama...malo mi miriše na prevaru i ništa više...ljigavo je ako me razumeš...
 
Šakal:
Hm, ja negativan? Ma jok bre...odakle ti to...:lol:
To što radi nije pošteno ni prema tom njenom mužu a nije dobro ni za nju...zašto se prosto ne razvede pre kupovine stana...kad to već ima u planu...malo je glupo...zakon je u ovoj našoj državi i onako naklonjen ženama...malo mi miriše na prevaru i ništa više...ljigavo je ako me razumeš...


Pa ko zna kakav je njihov odnos i to - možda joj je čovek nagovestio da će joj pri razvodju sve podeliti na pola - pa ona hoće da se osigura....
Mada, ima zaista ljudi koji sklapaju taj predbračni ugovor pre venčanja - e, to je meni proračunato, Ali ako se ljudi u braku ne shvate i ne razumeju i žele da se razvedu - to mi je onda kao nešto spontano da ne želiš sa njim da deliš ono što je tvoja dedovina.
A otkud to da je zakon naklonjen ženama? Ja to i nisam baš primetila ....
 
Pa čak i da je tako...razvod je samo pitanje vremena...šta koji moj čeka? Da kupi gajbu pa da se razvede? Glupost. Možda hoće još malo da mu pije krv...ko zna... Kako god okreneš muškarac je taj koji nayebe pa ispada da je zakon ipak naklonjeniji majkama, ženama...
 
U pitanju je dobra ponuda za stan, zato zuri. Ako je prava ljubav u pitanju, onda nema ljutis ni sa jedne strane, posto je u pitanju materijalna stvar. Najverovatnije je da ce takav postupak biti najbolji put da stan ostane jednog dana u vlasnistvu zajednickog deteta.
Mpzda rodbina sa njegove strane jedva ceka da ih se oboje resi, pa da podele imetak. Treba biti sirokog gledanja i jasnog delovanja u ovakvim stvarima.
 
@Šakal
Oho ho kakvo ogorčeno muško mišljenje. Pa vidiš, možda žena nema drugog načina, nego da prvo sebi obezbedi način da se osamostali, pa onda da se razvede. Možda kod roditelja nemože da se vrati, pa joj je lakše da kupi stan, sredi ga i ode.

A pitala sam te kako je to zakon naklonjen nama?

Znam da bi trebao da stupi na snagu (ako već i nije stupio na snagu) zakon, gde će razvedenoj ženi tj.majci biti dozvoljeno da posle razvoda ostane u stanu u kome su živeli, dok dete ili deca ne napune 18.godina tj. da će muškarac biti taj koji će morati da se iseli. Ustvari, ovaj zakon mislim da nije vezan za ženu kao ženu, već za bračnog druga koji dobije starateljstvo nad decom.
 
Samo da kažem:
Ako danas budućnost ne posmatramo kroz prizmu: "Hajde da uradimo ono što je najbolje za brak i za porodicu.", već: "Šta će biti ako se razvedemo?", plašim se da to nije baš najsjajnija perspektiva.

Ako se plašim šta će moj partner sutra uraditi, da li će me zeznuti, hoće li biti fer... Ako nemam poverenja u mog partnera, pa šta radim sa njim?

Što se tiče pitanja, ono je čisto pravno i tu bi možda neki pravnik mogao da da savet. Lično (laički)mislim da ne bi trebalo da bude problema, jer je lako dokazati odakle je došao novac za kupovinu stana.
 
meni je normalno da zena stan kupljen za sopstveni novac tretira (i pravno tako da bude!) kao SVOJ stan... Sva te romanticarska naklapanja (niko se, bre, ne udaje/zeni da bi se razveo, al' svakom moze da se desi!) da je zastita sopstvene imovine nefer prema buducem muzu/zeni su rezultat nepoimanja zivota. Koliko je slucajeva da se ljudi krve, kad ljubav prestane, oko materijalnih dobara... Ameri prave predbracne ugovore, sto je ok.
Kad nekog volis mozes da se zapitas da li bi mu dao bubreg, ili stan...pa daj mu, ako hoces... ili ne daj...ako prestane da te voli (ili ti njega) - nema povracaja...
A sad slucaj iz zivota: baka poklonila unuci stan , kad se dete uda, da ima... Dete se udalo, baka se preselila kod cerke, unuka sa muzem u bivsi bakin stan... Muz je nagovori da mu pokloni stan (kao, sramota ga, zeza ga cela familija da zivi u zeninom stanu) I ova pokloni... Onda muz izbaci nju i dete iz stana i dovede svoju novu ljubav.... Sada baka, cerka(tj. mama), unuka i praunuka zive kod mame sirote zaljubljene bivse vlasnice doticnog stana... Mislim, ona je stvaaarno imala poverenje u partneraaa...
 
rdeki:
Samo da kažem:
Ako danas budućnost ne posmatramo kroz prizmu: "Hajde da uradimo ono što je najbolje za brak i za porodicu.", već: "Šta će biti ako se razvedemo?", plašim se da to nije baš najsjajnija perspektiva.

Ako se plašim šta će moj partner sutra uraditi, da li će me zeznuti, hoće li biti fer... Ako nemam poverenja u mog partnera, pa šta radim sa njim?

Što se tiče pitanja, ono je čisto pravno i tu bi možda neki pravnik mogao da da savet. Lično (laički)mislim da ne bi trebalo da bude problema, jer je lako dokazati odakle je došao novac za kupovinu stana.


Možeš ti da imaš poverenja koliko hoćeš i da voliš i da veruješ da ti taj neko nikad ne bi učinio ništa nažao ... ali život nosi razna iskušenja i nikad se ne zna ..... Samo kvrcne u glavi nešto i sve ono u šta si verovao jednostavno nestane ili se preobrati.
 
zorab:
meni je normalno da zena stan kupljen za sopstveni novac tretira (i pravno tako da bude!) kao SVOJ stan... Sva te romanticarska naklapanja (niko se, bre, ne udaje/zeni da bi se razveo, al' svakom moze da se desi!) da je zastita sopstvene imovine nefer prema buducem muzu/zeni su rezultat nepoimanja zivota. Koliko je slucajeva da se ljudi krve, kad ljubav prestane, oko materijalnih dobara... Ameri prave predbracne ugovore, sto je ok.
Kad nekog volis mozes da se zapitas da li bi mu dao bubreg, ili stan...pa daj mu, ako hoces... ili ne daj...ako prestane da te voli (ili ti njega) - nema povracaja...
A sad slucaj iz zivota: baka poklonila unuci stan , kad se dete uda, da ima... Dete se udalo, baka se preselila kod cerke, unuka sa muzem u bivsi bakin stan... Muz je nagovori da mu pokloni stan (kao, sramota ga, zeza ga cela familija da zivi u zeninom stanu) I ova pokloni... Onda muz izbaci nju i dete iz stana i dovede svoju novu ljubav.... Sada baka, cerka(tj. mama), unuka i praunuka zive kod mame sirote zaljubljene bivse vlasnice doticnog stana... Mislim, ona je stvaaarno imala poverenje u partneraaa...

Ovo nemogu da povjerujem. Možda da su nešto majmunisali oko kredita i sl.
 
NatasaNatasa:
Možeš ti da imaš poverenja koliko hoćeš i da voliš i da veruješ da ti taj neko nikad ne bi učinio ništa nažao ... ali život nosi razna iskušenja i nikad se ne zna ..... Samo kvrcne u glavi nešto i sve ono u šta si verovao jednostavno nestane ili se preobrati.
Ma sve to stoji...
Ali, ako nemam poverenja sada, neću ga imati ni sutra.

Što se tiče priče o poklonjenom stanu - svaki komentar je suvišan.
- Lik koga je sramota od društva.
- Žena koja poklanja stan zbog njegovog ega.
- Sud koji ne štiti interese deteta.
 
мислим да све то није појента онога што је питала .Једини сигурни начин да стан остане твој је да ти га родитељи препишу даровним уговором овереним у суду .То није ништа глипо и грешно ти само желиш да се осигураш да ти нећенеко твоје нешто узети.
 
Narode lakse malo. Moj suprug je upucen u sve, zajedno smo odlucili da kupimo stan, njegove reci su da moram da mislim na sebe i da se nikada ne zna sta zivot nosi i mislim da je potpuno u pravu. Nista mu ne radim iza ledja, pobogu na osnovu cega izvodite takve zakljucke. Desile su se neke stvari sa mojim prijateljima i to me je navelo na razmisljanje.Izmedju ostalog ja ne radim, taj krov nad gklavom nikada ne bih mogla da steknem cak i da imam posao. Zar je OK po "cenjenom" Sakalovom misljenju da se desi da on zeli da se razvede iz bilo kojih razloga podelimo sve po pola i gde cu i sta cu ja tada.Neka se javi neki advokat htela bih savet iz prve ruke.Hvala svima.
 
bani:
Narode lakse malo. Moj suprug je upucen u sve, zajedno smo odlucili da kupimo stan, njegove reci su da moram da mislim na sebe i da se nikada ne zna sta zivot nosi i mislim da je potpuno u pravu. Nista mu ne radim iza ledja, pobogu na osnovu cega izvodite takve zakljucke. Desile su se neke stvari sa mojim prijateljima i to me je navelo na razmisljanje.Izmedju ostalog ja ne radim, taj krov nad gklavom nikada ne bih mogla da steknem cak i da imam posao. Zar je OK po "cenjenom" Sakalovom misljenju da se desi da on zeli da se razvede iz bilo kojih razloga podelimo sve po pola i gde cu i sta cu ja tada.Neka se javi neki advokat htela bih savet iz prve ruke.Hvala svima.
Mislim da bi onda najbolje bilo da zajedno sa mužem odeš do nekog advokata.
 
Obavezno cu da se posavetujem sa advokatom i to napominjem otici cu SA SVOJIM MUZEM.Mislim da nije u redu da se ovako pljujemo.Samo sam mislila da neko od vas ima iskustva sa ovakvim stvarima. Svidja mi se kad su ljudi svesni i siroki ali kada sebi daju za pravo da blate i pljuju po necemu zbog svojih predrasuda i nedostatka sirine (izvinjavam se svima osim onih koji sebe pronadju u mojoj konstataciji) e to je vec karakteristika "balkanskih maco balvana"Sory, malo sam gruba ali su me pojedini komentari iritirali. na stranu romantika i ljubav, mnoge situacije u zivotu se mogu izbeci ako si malo svesniji i realniji. JA SE NE RAZVODIM NITI TO PLANIRAM.Samo znam da sve moze da se pretumba i promeni za 24 sata. Desavalo se. E onda je kasno.Zasto ja ne bi brinula o svojoj buducnosti? Ne radi se o tome da neko nekog zavrne, Pitam postovanog Sakala da li bi bilo u redu da me suprug danas sutra sutne i ja ostanem na ulici? Jer bih tako dokazala da je sve u redu, mi se volimo ....Ma daj.
 
u svakom slucaju, treba da imsa nesto na svome imenu, ne zbog eventualnog razvoda, nego zbog sebe i zbog svoje licne sigurnosti, stava, zivota, ravnopravnosti :)

lakse se dise kad imas ""zaledjinu"" :):);)
 
intra:
Ovo nemogu da povjerujem. Možda da su nešto majmunisali oko kredita i sl.

aha, kao govorili mu "udao si se", a on , brdjanin, nije mogao da se pomiri s tim...pa agitovao kod zene... Cinjenica je da mu je zena poklonila stan...
A to je bitno ( ne samo da bismo znali da je pokvarenjak, primitivac, sirovina, nekulturan isl...) jer i neko koga volimo moze da nam zavrne usi.
 
bani:
... Pitam postovanog Sakala da li bi bilo u redu da me suprug danas sutra sutne i ja ostanem na ulici? Jer bih tako dokazala da je sve u redu, mi se volimo ....Ma daj.

Hm, ybt. ajd ti malo pročitaj svoj prvi post...sve ovo što sad pišeš se mnogo razlikuje...i naravno da menja situaciju...bitno! Pljuc.
 

Back
Top