Zar su Srbi krivi?

was

Primećen član
Poruka
888
Zasto smo mi kao nacija tokom istorije stalno bili ugnjetavani, prognani, ubijani...?
500 godina pod Turcima, ustaski logori (ne idem hronoloski), nemacki logori, Velika Albanija, pa NATO, Amerika, gradjanski rat u Jugoslaviji...
Da li je kriv narod ili ljudi koji ga vode?
 
was:
Zasto smo mi kao nacija tokom istorije stalno bili ugnjetavani, prognani, ubijani...?
500 godina pod Turcima, ustaski logori (ne idem hronoloski), nemacki logori, Velika Albanija, pa NATO, Amerika, gradjanski rat u Jugoslaviji...
Da li je kriv narod ili ljudi koji ga vode?
Opet ovaj sa 500 godina...

Kojih 500 godina?
 
krivi su jadnici kojima tudje ***** bolje mirise od sopstvenog..i onda kad se bilo ko sa strane pojavi i vidi takve jadne predstavnike naseg naroda odmah dobije zelju da nas pobije....a da...i puno lazemo,povrsnost,bahatost......imamo puno i vrlina samo ih savrseno krijemo od drugih...
 
was:
Zasto smo mi kao nacija tokom istorije stalno bili ugnjetavani, prognani, ubijani...?
500 godina pod Turcima, ustaski logori (ne idem hronoloski), nemacki logori, Velika Albanija, pa NATO, Amerika, gradjanski rat u Jugoslaviji...
Da li je kriv narod ili ljudi koji ga vode?

Саградили смо "кућу на друму" а и већини народа недостаје робовски ген...
 
was:
Zasto smo mi kao nacija tokom istorije stalno bili ugnjetavani, prognani, ubijani...?
500 godina pod Turcima, ustaski logori (ne idem hronoloski), nemacki logori, Velika Albanija, pa NATO, Amerika, gradjanski rat u Jugoslaviji...
Da li je kriv narod ili ljudi koji ga vode?
Рече ти Еремита - геополитички положај.

(А, иначе, историјски прецизно, доиста, - није баш 500 година под Турцима, али то суштински заправо много не мења ствар).
 
Cuo sam da je jedan (cini mi se nemacki) naucnik koji je inace ratovao na nasoj strani 90-ih rekao da problem sto smo se mi "izdeformisali" kao narod pocinje posle 1389. kada su bolje prolazile one ulizice i narodni izdajnici.
 
nismo bili 345 nemojte lupetati gluposti niti smo bili 400 niti 500, jer se to tako ne moze odrediti recimo mi Srbi iz Backe smo bili oko 100 ,Srbi iz Sumadije oko 350 ,Srbi sa Kosova oko 450 ,tzv. Srbi iz BiH takodje oko 400 , to je rastegljiv pojam jer nisu svi delovi srpskog naroda cinili jednu celinu u drzavnom smislu pa se ne moze ni odrediti njedna egzaktna brojka .
 
svetolik trpkovic:
nismo bili 345 nemojte lupetati gluposti niti smo bili 400 niti 500, jer se to tako ne moze odrediti recimo mi Srbi iz Backe smo bili oko 100 ,Srbi iz Sumadije oko 350 ,Srbi sa Kosova oko 450 ,tzv. Srbi iz BiH takodje oko 400 , to je rastegljiv pojam jer nisu svi delovi srpskog naroda cinili jednu celinu u drzavnom smislu pa se ne moze ni odrediti njedna egzaktna brojka .
Добро, добро, де, смири се. :) Знам шта хоћеш да кажеш.

Али, мисли се, ипак, првенствено, на онај најбитнији временски период.
А то је, ипак, 345.

И немој да цепидлачиш. :)
 
necu izvinjavam se :) al nemojte nama da pripisujete 345 godina ;-) mnogi Srbi su iskrvarili i ostavili kosti u slavnoj carskoj armiji od Beca do Sente i Karlovaca i Siska da ne padnu pod Tursku vlast kao juznija braca .Mada se ta brojka od 345 godinemoze uzeti kao validna u smislu da za to vreme nije postojala srpska drzava tako da je i to tacno ali se ne odnosi na ceo narod . :D
 
was:
Zasto smo mi kao nacija tokom istorije stalno bili ugnjetavani, prognani, ubijani...?
500 godina pod Turcima, ustaski logori (ne idem hronoloski), nemacki logori, Velika Albanija, pa NATO, Amerika, gradjanski rat u Jugoslaviji...
Da li je kriv narod ili ljudi koji ga vode?
Pa bar nikada nismo bili sami u bolu. Sve do 90. kada je ceo svet bio protiv nas. To je nasa najveca bruka i treba jos puno vode da protekne Savom da bi nas gledali kao normalne. Dok su u Srbiji vadikali najjaca stranka nas ugled se nece puno pomeriti u napred. Ne zbog vadikala samih, oni su samo posledica, vec zbog ljudi koji za glasaju za tu neevropsku stranku.
 
Jednostavno,

Vojvodina je bila cca. 160 godina,
Beograd je bio 283 godine,
Centralna Srbija je bila 345 godina, ali ako bi se oduzele povremene Austrijske vladavine i srpske pobune, onda oko 300 godina,
Kosovo je bilo 524 godine.
 

Back
Top