Nalaz Helicobacter Pilory?

posejdon23

Početnik
Poruka
7
Pozdrav,evo me opet,nasao sam na vasem forumu neke raznovrsne odgovore na ovu temu!
U pocetku su mislili da vracanje sadrzaja,podrigivanje i stalna gorusica prouzrokuje zeludacna kila,gde sam snimo zeludac uz gutanje barijuma i ispostavi se da je nemam!
Sacekao sam analize krvi,krvna slika u normali medjutim pozitivan H. Pilory test je radjen ELISA H.Pilory IgG 4,05 poz + i IgA 1,04 ekvivo... ne znam sta tacno pise!
Dok sam pio antibiotike 7 dana osetio sam znatno poboljsanje prestala me je gorusica sa pecenjem u grudima,medjutim jos uvek podrigujem svakodnevno ,plasim se da mi se ne povrati ta bakterija ako sam je uopste ii izlecio,a lekar mi je rekao kontrola po potrebi?
Molio bih vas za savet sta da radim,unapred hvala i izvinjavam se ako sam dosadan?
 
A nastavak terapije?Posle lecenja od 7 dana obicno se jos mesec dana koristi inhibitor protonske pumpe posto antibiotici izazivaju lucenje kiseline.
Kontrolni test iz krvi se radi izmedju 3 do 6 meseci nakon zavrsetka terapije.
 
Pa pijem ,ne bih da imenujem lek posto je imenovanje lekova zabranjeno samim tim i reklamiranje ,uzimao sam ga uz antibiotike tih 7 dana dva puta dnevno ujutro i uvece a naredne dve nedelje samo po jedna ujutro, 3 nedelja mi istice sad u ponedeljak,zanima me koja je normalna vrednost ovih bakterija tj. koliko je moja kocentracija trenutno veca od dozvoljene?
DR. Moderator veliko hvala i pozdrav za utroseno vreme vezano za moj post!!!
 

Back
Top