TNG

PAWLLE

Poznat
Poruka
7.861
Ova idiotska vlada uvela akcizu na TNG krajnje je vreme da ova govna oteramo govnjivom motkom,treba svi da izadjemo na ulice i da blokiramo saobracaj dosta vise tiranije . :evil:
 
Potez je sasvim ocekivan, cena plina od 31 din. je " neoprostiva " za domace vacarose, dugo se i drzala. Plin je izuzetno jeftino gorivo, ima ga za sledecih nekoliko stotina godina, ekoloski jako prihvatljiv i u EU onaj koji pocne da vozi na TNG dobija povlastice pri registraciji, neku vrstu stimulacije. Ovde bi cenu plina popeli do cene dizela, mozda malo jeftinije, imaju i oni obraz za toliko. Svejedno, dokle je god jeftin kao gorivo bice primamljiv za tal raznih mesetara i lopuza. Akcize? Postoji li realno objasnjenje za taj potez i postoji li sansa da se utvrdi realna cena TNG na nasem trzistu? Ne zaboravimo da su tako po sistemu malo - po malo digli cenu benzina na Evropski nivo.
 
Ako budu i plate Evropske kao sto su cene goriva onda ne bi gorivo moglo da raste dalje pa bi " nepravda " bila neopisiva jer bi onda sve postalo jako srazmerno i kao takvo krenulo u sunovrat. Kakav smo mi svet...
 
Nemojte mi verovati ali ja sam cuo da je u Egiptu benzin 14 dinara, mozda je zestoka laz ali i da je duplo sluplji gre'ota je, hoce da se voze dzabe. Kako bi im Srbin smestio akcize i polagano dizao cenu do 80 dinara sistemom kuvane zabe.
 
Ja tvrdim da ce plin ici jos vise, taman do jedne fine mere u kojoj cemo jos biti sretni sto nismo platili dizel ili jos gore - benzin. Do nekih 50 - 60 dinara po mojoj proceni ali nikako odmah nego polagano. Sta je falilo ceni od 31 dinar?
 
Tacno tako. Postavlja se sada jedno glupavo pitanje - koji svi? Koji su to svi koji se ugradjuju? Da li smo maloumni i ne mozemo pokrenuti pitanje oko sadasnje cene TNG-a- njene validnosti i cistog racuna koji bi morao da izadje u javnost: sta se placa za gas i odakle dolazi ( iz Rusije , znamo ), njegovu cenu na berzama, cenu u EU i samoj Rusiji i svaki moguci dinar - gde ide. Nije ni to lako jer su mangupi uvalili samo akcizu a one znamo gde idu i cemu sluze. Nama ne trebaju ni turci niti bilo koji drugi okupator - sami smo sebi okupatori najgori. Prokleti grebatori i vacarosi, dzeparosi...
 
pi.da mu materina lazovska! A sto je radio sabacki most dva puta? Sto do Loznice jos uvek ima nekoliko kilometara kaldrme a on objavio vec da je put konacno zavrsen? Sto je obilazni oko Loznice vec dugo raskopan a nikako da urade? Da bi on rekao kako se radi?
 
King 7:
Nemojte mi verovati ali ja sam cuo da je u Egiptu benzin 14 dinara, mozda je zestoka laz ali i da je duplo sluplji gre'ota je, hoce da se voze dzabe. Kako bi im Srbin smestio akcize i polagano dizao cenu do 80 dinara sistemom kuvane zabe.
То је истина... Мој ортак је био прошле године у Египту... знам да ми је рекао да је насуо пун резервоар (не знам који ауто је био али је било 50л) за фазон 3-4ЕУР... :shock:
Јбг имају људи нафте да се купају њоме... :)
 
Mislim da niste u pravu za povlastice u inostranstvu. Konkretno za Italiju mi je pričao čovjek. Drugo i mi smo kenjci, nije dovoljno što vozim dizela daj lože. Plin uzeću ručnu pumpu, pa prepumpavati iz boca. Kod nas u RS je negdje oko 90 feninga (oko 37 dinara).
 

Back
Top