AUSTRALIA - Queensland

duskas

Primećen član
Poruka
849
Planiramo suprug i ja put za Australiju 15.12.
Avio karte (Frankfurt-Singapur-Sidnej) smo vec rezervisali, sad samo treba negde u Oktobru da apliciramo za vize i to je to.

Planiramo da ostanemo 3 nedelje, pa nas interesuje:
1. Sta obici u Sidneju osim: Taronga zoo, Opere, Luke, Akvarijuma?
2. Da li je neko posetio Uluru, i kakva su vam iskustva?
3. Queensland, gde otici, gde se smestiti na par dana?

takodje imamo zelju da se uputimo na Blue Mountains, posto je dosta blizu Sidneja..
Hocemo naj bolje da isplaniramo te 3 nedelje, jer ko zna kad ce se ponovo stvoriti prilika za jedno tako daleko putovanje.
 
Mi smo bili :) , jedino sam se tek vratio sa puta pa ne stižem da odgovorim.

Bili smo neko vreme u Sidneju, a onda leteli za Cairns i bili u Port Douglas-u (uživancija na plaži, šetnje po prašumi, ronjenje na koralnom grebenu i tako to :grin: ), pa onda za Alice Springs i turu po Uluru-u, Kata Tjuti, Kings Canyon-u itd (nekoliko dana tumaranja po prašini, uz spavanje na otvorenom nebu u pustinji). Odatle tura ka jugu, Coober Pedy (spavanje u pećinskom hostelu), razna mesta usput, Barossa Valey i degustacija vina u podrumu (poznati po rizlinzima, ali Shiraz je bio odličan :lol: ) i konačno Adelaide, pa onda povratak u Sidnej. Staviću detaljniju priču sa slikama na www.putopis.com pa gledajte i pripremajte se za put 8).
 
Uopšte nije bilo mnogo (najveći trošak je bila karta odavde do Sidneja), pogledaću po starim mail-ovima da li imam tačne cene. Većinu puta smo organizovali ad-hoc iz Sidneja, avionske karte smo kupovali online na raznim specijalnim ponudama (Virgin Blue, Qantas, JetStar), ture od Alice do Adelaidea su bile backpackerska varijanta (Wayward Bus), itd. Btw mi smo bili pre dve godine (da ne bude zabune, sada sam se vratio sa drugog putovanja pa nemam baš najsvežiji info za Australiju) i bilo smo u periodu april-maj. Vi idete u nezgodno vreme pošto je oko Božića teško naći povoljne karte, ali nije nemoguće pa vredi pokušati. U stvari je raspored našeg putovanja u velikoj meri odredila dostupnost jeftinih karata :), bili su u planu i Tasmania, Darwin, zapadna obala (a i razna ostrva po Okeaniji) itd. ali to je ostalo za neki drugi put.
 
Mi vec sad preduzimamo neke akcije sto se tice avio karata za Cairns ili Gold coast, mada je ostalo vrlo malo mesta na letovima jer i australijanci planiraju svoje odmore uglavnom u tom periodu.
Hvala u svakom slucaju, jedva cekam da procitam putopis...
 

Back
Top