Na brifingu...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.608
Kompletna srpska politička elita okupila se juče na Dedinju u dvorištu rezidencije ambasadora SAD Majkla Polta na proslavi američkog Dana nezavisnosti.

Svi su bili tu, od premijera Koštunice (došao iako je pre samo nekoliko dana "objavio" srpsko-američki boj za Kosovo) i predsednika Tadića, preko Ružice Đinđić, Božidara Đelića i Radeta Bulatovića, do Čedomira Jovanovića i Dragana Šutanovca. Pili su se "koka-kola" i kalifornijsko vino, jeli "mekdonalds" hamburgeri, hot-dogovi, rolnice od mesa, zaslađivalo se kolačima od voća i sira i tortom u bojama američke zastave, rashlađivalo se papirnim lepezama na kojima je bio ispisan tekst američke himne...

Marija na plejbek

Pobednica Evrosonga Marija Šerifović trebalo je da na prijemu otpeva američku himnu, ali je umesto toga otpevala samo svoju pobedničku pesmu "Molitva". Umesto Marije, himnu SAD otpevala je supruga ambasadora Polta Hali Polt.
Marijin menadžer Saša Mirković kaže za Press da je Marija morala da odustane od pevanja, budući da je u Nemačkoj, gde je prethodno bila na gostovanju, "zaradila" tešku upalu sinusa, zbog čega sada prima injekcije.
- Američka himna je teška za pevanje, Marija ne bi mogla da "izvuče" pesmu. Zato smo odustali od prvobitne ideje i ona je samo otpevala "Molitvu". Pa čak ni to nije pevala, već je pesma išla na plejbek, a ona bi se samo povremeno priključila kada su išle lakše deonice - kaže Mirković.

Evrovizijska pobednica Marija Šerifović otpevala je na plejbek svoju "Molitvu", dok je gospođa ambasadorka, po tradiciji, solistički izvela himnu SAD...

Na prijemu se okupilo više od hiljadu zvanica. Među zvanicama viđeni su i princeza Jelisaveta Karađorđević, ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Aleksejev, zamenica gradonačelnika Beograda Radmila Hrustanović, specijalni tužilac za organizovani kriminal Slobodan Radovanović, glavni urednik B92 Veran Matić, karikaturista Predrag Koraksić Koraks, pevačica Slađana Milošević.

Pojavili su se i bivši ministri Milan Parivodić, Dušan Mihajlović, Goran Pitić, Goran Svilanović, Vuk Drašković sa suprugom Danicom, nekadašnji potpredsednik vlade Žarko Korać... Bilo je i puno biznismena i predstavnika medija. Tako su se među zvanicama našli i Veselin Jevrosimović, Toplica Spasojević, Mira Adanja-Polak, Gordana Suša, Jugoslav Ćosić.... Na prijemu se jedino nisu mogli videti predstavnici SRS-a i SPS-a, prosto zato što nisu ni pozvani.

Mihajlović i Čeda se "ne poznaju"!

Pozivu ambasadora SAD odazvali su se svi poslanici LDP-a, pa su se tako među zvanicama našli i lider ove stranke Čedomir Jovanović sa suprugom, Vladan Batić, Nataša Mićić...
Za one koji su posmatrali sa strane vrlo interesantno bilo je upadljivo ignorisanje bivšeg ministra policije Dušana Mihajlovića i LDP-ovaca. Iako su nekad bili najbliži saradnici, Mihajlović je pored Čede i drugova prošao kao pored "turskog groblja", a vidljivo ljubazno se pozdravljao sa svim prisutnim DSS-ovcima.

Na samom ulazu u rezidenciju već od 12 sati, kada je prijem počeo, stvorio se ogroman red zvanica, koje su i po sat vremena čekale da se rukuju sa ambasadorom. Livrejisane devojčice i dečaci šetali su pored i nosili čaše sa vodom i hladnom limunadom kako neko ne bi kolabirao na skoro 40 stepeni.

Da bi se izbeglo da se prijem pretvori u čekanje u redu, posle nekog vremena otvoren je i drugi, sporedni ulaz u rezidenciju, kroz koji su propuštane manje važne zvanice. One najvažnije, VIP ličnosti, poput predsednika Tadića, premijera Koštunice i aktuelnih ministara, propuštane su preko reda. Od ostalih smrtnika, ovu privilegiju dobila je još samo Ružica Đinđić.

Na ulasku u rezidenciju SAD stajala su dva velika panoa sa tekstom Deklaracije nezavisnosti, a zvanice su na ulazu dobijale po značku sa ukrštenim zastavama SAD i Srbije. Ceo dekor bio je u bojama američke zastave, a na isti način urađena je i ogromna slavljenička torta.

Užička ulica, u kojoj se nalazi rezidencija ambasadora Polta, bila je zatvorena za saobraćaj sve do spajanja sa ulicom Dragiše Mišovića, a ambasadora i njegove goste čuvalo je i jako policijsko obezbeđenje.
(G. S. - D. L.)

Nisam mogao da poverujem da do 14.00 niko jos nije komentarisao ovo...pa rekoh da vas obavestim :lol:
 
Па хвала на обавештењу. Већ смо помињали на теми Дан Ћурке да ће домаћи полтрони отићи на клопу код Полта. Па не зову се џабе полтрони, зар не? Ништа чудно. Још једном је и Тадић показао своје право лице, али га је и Коштуница показао. Овамо се прави као неки патриота, а у ствари је г.... Нека неко из ДСС можда прокоментарише појављивање њиховог лидера код убице српске деце и код окупатора српске територије.
 
"Na prijemu se okupilo više od hiljadu zvanica. Među zvanicama viđeni su i princeza Jelisaveta Karađorđević, ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Aleksejev, zamenica gradonačelnika Beograda Radmila Hrustanović, specijalni tužilac za organizovani kriminal Slobodan Radovanović, glavni urednik B92 Veran Matić, karikaturista Predrag Koraksić Koraks, pevačica Slađana Milošević."
Pa ovo je izdaja ljudi ode sve u majcinu pojesce nas mrak :shock: :evil: :| :cry:
 
Разумем ја све то. Али, ипак, морам да питам:


Ви, који се толико згражавате над овим...

Зар нисте чули за појмове као што су "дипломатија", "протокол"...?

И, пуки - бон-тон, уосталом, на крају.
 
Па нормално је да неће да позову СРС и СПС јер знају да нису за цепање Србије, као што су били сви они које су позвали. Што се тиче амбасадора Русије, сматрам да му се не сме замерити, јер и Полт и Алексејев представљају своје државе у Србији. Оно што јесте шокантно јесте да су српски политичари тамо били. Е то је за сваку осуду.
 
A sto ne komentarisete onih 6 miliona dolara pomoci ? :confused: Mrskog neprijatelja :-D

Reč je o preostalih šest miliona od ukupno 70 miliona dolara pomoći Srbiji za fiskalnu 2006/2007. koji su bili suspendovani u nedostatku sertifikacije 31. maja prošle godine zbog nesaradnje s Haškim tribunalom.

Em jare em pare em....:lol: e to ne moze !!
 
Ima li ko sliku nasih polit. pretstavnika onako postrojenih, da postira, pa da malo analiziramo vizuelni efekat doticnih.Moze biti zanimljivo a ne mora.
A da su CURKU pojeli-to su dokazali. ;)
 
Norma Kampl:
Разумем ја све то. Али, ипак, морам да питам:


Ви, који се толико згражавате над овим...

Зар нисте чули за појмове као што су "дипломатија", "протокол"...?

И, пуки - бон-тон, уосталом, на крају.


Objašnjenje za tvoje pitanje je u tome da je srpski narod prostodušan, diplomatija i protokol su pojjmovi ovde teško prihvatljivi, rezervisani samo za neke blazirane likove koje srpski narod prezire.
 
Norma Kampl:
Разумем ја све то. Али, ипак, морам да питам:


Ви, који се толико згражавате над овим...

Зар нисте чули за појмове као што су "дипломатија", "протокол"...?

И, пуки - бон-тон, уосталом, на крају.


liz liz, pus pus itd.

samo da se ne zagrcnu kad krenu da gutaju.
 
Original postavio Norma Kampl
Разумем ја све то. Али, ипак, морам да питам:


Ви, који се толико згражавате над овим...

Зар нисте чули за појмове као што су "дипломатија", "протокол"...?

И, пуки - бон-тон, уосталом, на крају.

Original postavio Jerry Ropero

liz liz, pus pus itd.

samo da se ne zagrcnu kad krenu da gutaju.

O tome sam ti pričala.
 
Registra:
Objašnjenje za tvoje pitanje je u tome da je srpski narod prostodušan, diplomatija i protokol su pojjmovi ovde teško prihvatljivi, rezervisani samo za neke blazirane likove koje srpski narod prezire.
Ја не бих била тако строга, кад се ради о тзв. "обичном" народу. Он је такав, јер, поједностављено речено, није имао прилике, кроз нашу бурну историју, да буде "боље васпитан", од стране - елите, чији је то задатак, јер ни елита није била (опет, делом и због поменутих околности) увек довољно добра.

(У ствари, ја увек кажем: какве су биле околности, и каква нам елита, народ је - у ствари - одличан).

Него је приметно, и то сам поводом теме хтела да нагласим, да неки овде управо не разликују шта се може и сме радити и говорити ЈАВНО, и ЗВАНИЧНО, а шта је дозвољено ПРИВАТНО.

И, шта тзв. "обичном" човеку, а шта некој јавној личности.
 
Vintage:
A sto ne komentarisete onih 6 miliona dolara pomoci ? :confused: Mrskog neprijatelja :-D

Reč je o preostalih šest miliona od ukupno 70 miliona dolara pomoći Srbiji za fiskalnu 2006/2007. koji su bili suspendovani u nedostatku sertifikacije 31. maja prošle godine zbog nesaradnje s Haškim tribunalom.

Em jare em pare em....:lol: e to ne moze !!

6 milion kazes? koliko to dodje po glavi stanovnika? 1 dolar po coveku? 57 din?

u bokte ne znam sta da radim sa tolikim parama?

dal da kupim sladoled ili da popijem sok?
 
pa za sad daje mnogo vise . daje veto u SB UN , a to vredi nekoliko stotina milijardi dolara. tj nekoliko hiljada puta vise u novcu od sve dosadasnje americke "pomoci"

i jaka im je ta njihova pomoc . otmu nam deo drzave , pobiju i proteraju narod pa nam posle daju neku milostinju.

to je ko da ja tebi otmem kucu, silujem zenu, i ubijem kera a posle te vodim na rucak u lokalnu kafanu.
 
Jerry Ropero:
to je ko da ja tebi otmem kucu, silujem zenu, i ubijem kera a posle te vodim na rucak u lokalnu kafanu.

vise mu dodje ovako, ja dokazem nekome da je kuca moja, njegova zena zeli da spava sa mnom, a ja musko , em gospodin i ne zelim da je uvredim odbijanjem, a i njegov ker vise voli mene nego njega, a posto sam fer, tu osobu castim pice, jer ipak nisam mu ja kriv [posredno mozda???] sto je izgubio kucu, sto ga zena prevari i ker izneveri
 
adem_ks:

vise mu dodje ovako, ja dokazem nekome da je kuca moja, njegova zena zeli da spava sa mnom, a ja musko , em gospodin i ne zelim da je uvredim odbijanjem, a i njegov ker vise voli mene nego njega, a posto sam fer, tu osobu castim pice, jer ipak nisam mu ja kriv [posredno mozda???] sto je izgubio kucu, sto ga zena prevari i ker izneveri


da kuca nije nasa ne bi se od nas trazio potpis na dokument o prevodu vlasnistva.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top