KARE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
KARI Šabanovi

Sjećanje me lakom tugom ovi
... veče slazi i miriše lipa.
Kroz sumrak se čuje kolska škripa
- s puta idu KARI Šabanovi.

Mi u susret otrčimo k njima,
a kari nas vrate srećne kući
i sivom nas džadom truckajući
o pređenim šapću drumovima...

... Mili dani, moji sni nestali,
kao da ste svi u jutro neko
na KARE se kradom ukrcali
i otišli od mene daleko.

Zalud uho sad zvukove lovi,
zalud oko daljinama pipa:
davno više ne čuje se škripa
niti idu KARI Šabanovi.

Aleksandar Leso Ivanović
 
I masa povika chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta, chat do smrta
 
latjo sabah, romale ctjavale... sar s' jan? e, kraljevi... bas se nesto pitam.. sta mislite vi, jel bi mog'o neki u Ii sv... ma, nema veze... ja sam pre neku noc jeo pecurke pecene na skari... sa sosom kari... ha, eto rime... voleo bi' da mi Saban Bajramovic peva na svadbi... sve pare bi' mu dao za stvar: sila kale bal... a, morate priznati da ima shmek pesma... tako, kad odemo u kafanu... u tu sto stalno idemo... i pevaljka, cim se pojavimo, jos sa vrata kaze: o, pozdrav batka rile... i osmeh preko usiju... znaju... sa riletom im stize i baksis... a ionako je bolje njima da dam, nego miliciji... na primer... pa popijemo po jednu... i gde ces lepse i vece srece? svi nasmejani... i niko ne razmislja o tome sta ce sutra biti... a sutra... glava k'o televizija... i... nikada vise necu mesati sok od rotkvice sa sokom od pomorandze...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top