AMD ili INTEL

Tony89:
AMD-athlon ili sempron(zašto)?
INTEL-pentium ili celeron(zašto)?
Ona prva dva pitanja nemaju smisla... AMD vs. INTEL je jedna od onih večnih tema... Bilo bi neozbiljno odgovoriti bilo šta za tako uopšteno pitanje. Kada su u pitanju dva konkretna procesora, onda se mogu vršiti testovi i poređenja, ovako ne.
A što se tiče onoga gore, odgovori su, naravno, prve ponuđene mogućnosti.
Zašto? Pa, najkraće rečeno, u pitanju su sa jedne strane high-end procesori a sa druge low-end. Konkretnih tehničkih razlika ima mnogo i potrajalo bi njihovo objašnjavanje.
 
One vote for AMD
1.Vise cenim slabije koji napadju jace i uzimaju im deo trzista
2.Tera intel da bude bolji i od toga mi (kupci) profitiramo
3.Kupio je ATi,koji je opet slabiji od nVidije i takodje tera nju da bude bolja

Kvalitetniji procesor je trenutno intelov,ali ko zna sta amd kuva u svojim labaratorijama...
 
Ovakve teme treba zakljucavati u startu.Ne znam samo kako se nisi setio da pitas koji bi procesor najbolje radio ono sto tebi treba... Po tome se bira proc,mislim koji ce ti npr Athlon za sekretaricu i njen pasijans..... Mislim stvarno,ja bi ovo odma zakljucao
 
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Pa zar oooppeett

Koliko je ovde prepirki i prepucavanja bilo i sve se vrtleo u krug i nikad nista nije moglo da se izabere.

To ti je kao da biras
BMW ili Mercedes.

I jedan i drugi ce ti odraditi kvalitetno posao (taman u rangu koju snagu kupis) a koji ces uzeti, stvar je licnog afiniteta.
Jedina stvar (za koju ne kazem da je minus vec je samo napominjem) je da se AMD-ovi procesori vise greju i treba ti jaci ventilator. Ali opet kao sto sam rekao. Potpuno ti je svejedno sta ces uzeti.
 
U ovom trenutku INTEL je daleko bolji i mislim da ce i tako ostati i posle izlaska Barcelone ( krajem augusta )......
Najjeftinija Barca ( AMD-ov Qurd Core ) ce da koshta nekih 350 € i radice na 1.9 GHz....Intelovi C2Q rade na 2.4 GHz i do kraja augusta ce im cena pasti na oko 350
€ pa opet nevidim razlog da se kupuje AMD..... Intel vec odavno radi na C2Q koji ce imati FSB od 1333 MHz za razliku od ovih koji imaju 1066 MHz....

I da ono za grejanje shto kaze tab503: Novi INTEL-ovi XEON procesori (Clovertown) ce troshiti 50 W za razliku od barcelone 1.9 GHz koja ce da troshi 68 W...
 
*P*A*B*L*O*:
U ovom trenutku INTEL je daleko bolji i mislim da ce i tako ostati i posle izlaska Barcelone ( krajem augusta )......
Najjeftinija Barca ( AMD-ov Qurd Core ) ce da koshta nekih 350 € i radice na 1.9 GHz....Intelovi C2Q rade na 2.4 GHz i do kraja augusta ce im cena pasti na oko 350
€ pa opet nevidim razlog da se kupuje AMD..... Intel vec odavno radi na C2Q koji ce imati FSB od 1333 MHz za razliku od ovih koji imaju 1066 MHz....

I da ono za grejanje shto kaze tab503: Novi INTEL-ovi XEON procesori (Clovertown) ce troshiti 50 W za razliku od barcelone 1.9 GHz koja ce da troshi 68 W...

Pa valjda smo svi odavno prestali da se lozimo na te ghz pravi primer je C2D vs Pentium D, kako ce Barsa raditi na 1.9ghz ostaje da se vidi
Mislim da AMD-u nije pretnja C2Q vec Penryn :)
Sto se tice potrosnje mislim da to uopste i nije toliko bitno za ove procesore jer ko njih poseduje poseduje i odlicna napajanja, a i hladjenja. Mislio sam da ce Barsa imati disipaciju 95w ne znam odakle ti ovaj podatak, moze link?
btw novi dual core AMD Phenom GE ce imati disipaciju od 45w sto je vec bitno za donji segment trzista
 
Wild Boy:
Pa valjda smo svi odavno prestali da se lozimo na te ghz pravi primer je C2D vs Pentium D, kako ce Barsa raditi na 1.9ghz ostaje da se vidi
Mislim da AMD-u nije pretnja C2Q vec Penryn :)
Sto se tice potrosnje mislim da to uopste i nije toliko bitno za ove procesore jer ko njih poseduje poseduje i odlicna napajanja, a i hladjenja. Mislio sam da ce Barsa imati disipaciju 95w ne znam odakle ti ovaj podatak, moze link?
btw novi dual core AMD Phenom GE ce imati disipaciju od 45w sto je vec bitno za donji segment trzista

Pa ovo je Barsa slabije snage... ona standardna ce da troshi 95 W kao shto ti kazesh....
To sam prochitao negde na bench-u u podforumu "Trendovi, dogadjaji i nove tehnologije"
 
*P*A*B*L*O*:
Pa ovo je Barsa slabije snage... ona standardna ce da troshi 95 W kao shto ti kazesh....
To sam prochitao negde na bench-u u podforumu "Trendovi, dogadjaji i nove tehnologije"

Definitivno najslabija Barsa na 1.9ghz 95w oni iznad 2.4ghz 120w, moguce da si pomesao sa Phenom-om, no nebitno :)
 
Najbolje masine za igranje koriste AMD-ove procesore i mislim da je to dovoljan dokaz kvaliteta. A inace AMD najavljuje novu arhitekturu procesora koja ce ga verovatno ponovo dovesti na tron. Inace AMD je dosad uvek bio bolji od Intela sve dok Intel nije izbacio C2 procesore.Ali nemojte zaboraviti AMD-ove FX procesore koje Intel dugo nije mogao dostici. :twisted:
 
dionisius:
nace AMD je dosad uvek bio bolji od Intela sve dok Intel nije izbacio C2 procesore:
Ovo uopste nije tacno. Testirao sam dve maksimalno optimizovane i identicne konfiguracije. Jedna je bila 1.2 @ 1.6 GHz celleron a druga je bila AMD 1800+ (znaci oko 1.5GHz) i celeron ga je presisao po svim testovima.
 
zavisi gdje je kupljen procesor i plocha....jedan atlon na gigaherc koji sam dobio iz usa i ploca takodje deru bilo kakav intel od 1.5 gigaherc..ovako sirotinjske ploche i procesori se samo u evropi prodaju....
 
dionisius:
Najbolje masine za igranje koriste AMD-ove procesore i mislim da je to dovoljan dokaz kvaliteta. A inace AMD najavljuje novu arhitekturu procesora koja ce ga verovatno ponovo dovesti na tron. Inace AMD je dosad uvek bio bolji od Intela sve dok Intel nije izbacio C2 procesore.Ali nemojte zaboraviti AMD-ove FX procesore koje Intel dugo nije mogao dostici. :twisted:

A ovi u INTEL-u sede skrshtenih ruku..... :lol: Jesi mozda cuo za Penryn ? :lol:
A za tebe: http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=209156
Koji AMD se toliko moze O/C ? nijedan ? Pogledaj test:
http://www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=12308&oliver=0
 
Ja licno na destop masini imam Bartona, i sasvim mi lepo radi!! Na laptopu mi je intel... i on mi radi lepo. E pa zato me bas zabole ****** sta je unutra vec mi je najbitnije da radi lepo i stabilno!!! I zato kao sto rece Login Killer dajte bre prestanite vec jednom!Pobogu ljudi...
 

Back
Top