Iz Hrvatske je isterano 124 hiljade Srba. U Zagrebu je na velesajmu bio i konc logor

Viorija

Zainteresovan član
Poruka
309
Hrvatska je imala 1.107 naselja gde su Srbi bili većina. Utvrdio sam da je u tim naseljima do temelja uništena podloga za povratak. Iz Hrvatske je isterano 124 hiljade Srba. U Zagrebu je na velesajmu bio i jedan koncentracioni logor, "Paviljon 22" i uglavnom su svi znali šta se tamo dešava, a oko 200 ljudi je nestalo
Profesor Svetozar Livada je o poslednjim ratovima na prostoru bivše SFRJ napisao nekoliko knjiga, međutim poslednja "Etničko čišćenje - ozakonjeni zločin", maestralno je delo, koje je promovisao po celoj Hrvatskoj ali je prošla skoro prećutano. Jednostavno je ignorisana jer rat i njegove posledice koje su često bruka za obe strane nisu dobre kada se o njima piše argumentovano. Zbog toga dr Livada u razgovoru za Glas javnosti kaže:


KNJIGOCID

Početkom devedesetih, "neprijatelji" su bile i knjige. Pisali ste o "knjigocidu" u kojem je uništen veliki broj knjiga jer su bile "nepodobne"?
- Naše društvo već decenijama živi u ideološkoj obmani i tumači samo paradigme svoje ideologije, a protivnu ideologiju negira do vulgarnog ateizma. Negira i istorijsku instituciju, crkvu, religiju i po toj logici nastala je potreba da se izopšti mogućnost postojanja. Negacija etnosa, ovde, ili negacija njegove kulture ide tako daleko da se zatiru i groblja, a zatiranjem knjižnog fonda i kulturnih institucija kulturocid je kompletan. To je ponavljanje nemačkog nacističkog odnosa prema kulturi Jevreja. Ovde je nacionalizam počeo jezičkim nacionalizmom i pretvorio se u knjigocid, kulturocid i na kraju išao prema negaciji ljudi i celih grupa, i to ne samo prema Srbima, nego i onima "koji nisu sa nama, ili su protiv nas." Čak su bili rigidniji prema pripadnicima svoga etnosa, koji nisu pristali na taj oblik mržnje, kulturocid, na odnos prema čoveku i njegovim vrednostima. A to i dalje traje! Nedavno je nagrađena književnica koja je pisala uputstvo za uništavanje knjižnog fonda u Hrvatskoj! Prema tome ciljevi rata su bili proterivanjem stanovništva delom ostvareni, ali se oni nisu do kraja realizovali i zbog toga imamo nedovršeno izmirenje.




- Mi živimo u jednoj organizovanoj obmani i laži. Svi fenomeni o odnosu na prirodu rata su ideologizovani.


Ko to mi?
- Društva i sredine novonastalih država. Sve nove države imaju stereotipe prirode rata. Da bi se taj stereotip na neki način argumentovano definisao i da bi se otklonio to treba uraditi na osnovu empirijskih vrednosti posledica rata. Jer žrtve ocenjuju prirodu rata. Treba odrediti koje je bila njegova suština. Koji su bili strateški ciljevi i kako se i kom obliku ostvaruju.

Vaša knjiga je čista sociološka studija hrvatskog društva i promena u njemu?
- Osnovnu podlogu čini faktografija odnosa prema prostoru i ljudskom faktoru. Budući da je strategija rata imala ugrađeno u sebe etničko čišćenje, pokušao sam da vidim koliko je to etničko čišćenje bilo strateški rasprostranjeno na celi narod i lokalitete gde su živeli.

Zbog toga sam uzeo statističke pokazatelje. Hrvatska je imala 1.107 naselja gde su Srbi bili većina, i temeljito sam istražio kakvo je stanje bilo 1991. po popisnim rezultatima i kakvo je bilo 2001. godine po popisu stanovništva. Tako sam utvrdio da je na pretežnoj većini naselja u kojima su Srbi bili u većini do temelja uništena podloga za povratak. Ne samo što su ljudi proterani, nego je uništena celokupna nadgradnja, a to je hrvatska nadgradnja, bez obzira na to što je ona vlasnički pripadala stanovnicima srpskog naroda oni su bili hrvatski građani. Utvrdio sam da su uništene sve prateće infrastrukturne institucije, ambulante, Domovi kulture, magacini, trafo-stanice, groblja... Zbog toga je etničko čišćenje u Hrvatskoj bilo najčistije jer je zahvatilo toponomastiku, onomastiku i katastar. Kada sam to utvrdio, išao sam dalje, pa sam na osnovu statističke analize ustanovio kako je to bilo sprovedeno u gradovima i u dvesta i nešto gradova koje ima Hrvatska ustanovio da je iz njih isterano 124 hiljade Srba gde nije bilo rata i da je primenjena ista "tehnologija". Tako nisam našao nijedno selo u kojem neko nije ubijen ili nestao, a u većim gradovima bili su osnovani koncentracioni logori, koji su se eufemistički zvali "sabirališta", a u mnogim sredinama su i ubijeni. U Splitu je deložirano oko 10 hiljada građana, a u Zagrebu 18.500 po statističkim podacima.

U Zagrebu je na velesajmu bio i jedan koncentracioni logor , "Paviljon 22", i uglavnom su svi znali šta se tamo dešava, a oko 200 ljudi je nestalo. Ipak, najveći broj ljudi likvidiran je u Sisku, a do danas nema nijednog sudskog procesa protiv počinitelja.
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/srpski/arhiva-index.html

Нема кандићка, вучо, бисерко и вештичаре у црном да жестоко осуде ово? Како су само урликале кад су шкорпиони убили пар потуричких муџахединаца.
 
ma to je takva glupost da nije vrijedan komentara ali eto...
problem je u tome sta se zeli postavit teza da je hrvatima jedini cilj klanje srba a da se pritom zaboravi da su srbi poceli rat u HR i BIH s ciljem stvaranje velike srbije. SVA podrucja koja su privremeno osvojili su etnicki ocistili (ali to je prema vecini ovdje samo hrvatska propaganda),a republika srpska je ostala gotovo u potpunosti etnicki cista i to su cinjenice. A konc logor na velesajmu je smjeh :lol: :lol: :lol: :lol:
 
ZG_city:
ma to je takva glupost da nije vrijedan komentara ali eto...
problem je u tome sta se zeli postavit teza da je hrvatima jedini cilj klanje srba a da se pritom zaboravi da su srbi poceli rat u HR i BIH s ciljem stvaranje velike srbije. SVA podrucja koja su privremeno osvojili su etnicki ocistili (ali to je prema vecini ovdje samo hrvatska propaganda),a republika srpska je ostala gotovo u potpunosti etnicki cista i to su cinjenice. A konc logor na velesajmu je smjeh :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa sada... nije bas tako... za rat smo krivi svi, a ne samo mi... Srbija nije ratovala u BIH, a ni u HR.... to sto su odlazili dobrovoljci nema nikakve veze sa regularnom vojskom tadasnje SRJ.... ona nije bila tamo.... a sta recimo da se kaze za 20.000 kalasa iz Madjarske? i sa blokadama kasarni JNA ( pazi jedine regularne vojske )? DAkle svi imamo udela u tome.... Veruj mi, i Federacija je etnicki cista kao i RS... ni tamo ni tamo se izbeglice nesto ne vracaju zar ne? Ja isto tako sumnjam da je taj logor postojao.... zato sto je ipak ZG u pitanju... a to je ipak glavni i najveci grad Hrvatske...
 
ZG_city:
ma to je takva glupost da nije vrijedan komentara ali eto...
problem je u tome sta se zeli postavit teza da je hrvatima jedini cilj klanje srba a da se pritom zaboravi da su srbi poceli rat u HR i BIH s ciljem stvaranje velike srbije. SVA podrucja koja su privremeno osvojili su etnicki ocistili (ali to je prema vecini ovdje samo hrvatska propaganda),a republika srpska je ostala gotovo u potpunosti etnicki cista i to su cinjenice. A konc logor na velesajmu je smjeh :lol: :lol: :lol: :lol:

]Хрвати снимљени 1990 како планирају геноцид над Србима:

Ко је крив за рат а ко жртва јасно се види.
 
U Zagrebu na sajmu jeste postojao konc logor..o tome su chak i sami Hrvati prichali...valjda u onoj njihovoj latinici..i ne samio da su Srbi iz ZG tamo "nestajali" nego je bilo i nekih muvanja oko stanova sa Hrvatima...tipa nekome se usladio neki stan,pa vlasnika odvedu tamo i "pojede ga mrak"...i to u ranoj fazi rata je sve bilo..tamo...druga polovina 91.
 
ZG_city:
ma to je takva glupost da nije vrijedan komentara ali eto...
problem je u tome sta se zeli postavit teza da je hrvatima jedini cilj klanje srba a da se pritom zaboravi da su srbi poceli rat u HR i BIH s ciljem stvaranje velike srbije. SVA podrucja koja su privremeno osvojili su etnicki ocistili (ali to je prema vecini ovdje samo hrvatska propaganda),a republika srpska je ostala gotovo u potpunosti etnicki cista i to su cinjenice. A konc logor na velesajmu je smjeh :lol: :lol: :lol: :lol:
da, ovo je nacelno tacno, srbi su imali planove i mape koje su hteli da ratom ostvare. samo nisu oni jedini u celoj prici imali "planove i mape". hrvatska je ociscena od srba i to je bila realizacija jednog drugog plana etnicki ciste hrvatske drzave bez obzira na to sto su srbi tamo ziveli vekovima i imali pravo na tu teritoriju (doduse nisu imali pravo da je otcepe od hrvatske)

tudjman je dosao na vlast istom vrstom propagande kojom se sluzio i milosevic, veci deo rata je bio direktno dogovaran izmedju njih dvojce i cisto sumnjam da bi krajna pala tako lako pod tim okolnostima da sve to nije unapred dogovoreno
 
svetolik trpkovic:
pa i kosovski albanci su bili na svojim ognjistima 97. i 98. pa se bas nisu ponasali po zakonu kao ni krajiski Srbi nekoliko godina ranije ,mada to sve jedno nije agresija vec ce pre biti oruzana pobuna .
Bravo!Konachno si shvatio!
Vidish li ti iz toga samo jednu sitinicu u rezonu u odnosu na te 2 identichne situacije?
 
svetolik trpkovic:
:( :( :( smrc u pravu si evo vec crkavam :-(
Gifs012003%20(2).gif
Gifs012003%20(33).gif
 

Back
Top