VADJENJE ZUBA I SINUSI

madamX

Početnik
Poruka
36
Uzasno me strah!
Imam gornju sedmicu za vadjenje a i umnjak pored nje.
Sedmica je toliko propala da bi morala da se vadi operacijom.
Radila sam snimak zuba i milimetar iznad sedmice mi je sinus, pa me je doktor unapred upozorio da ce operacija biti rizicna. Uzgred, on je mislio da odjednom izvadi i sedmicu i osmicu.
Da li je to u redu? Koje su komplikacije? Moze li se umreti ukoliko se probusi sinus? Postoji li opasnost od toga da mi se lice deformise? Mislite li da je potrebno da konsultujem jos neke strucnjake? Cenim svaki odgovor i savet.
 
Naravno da se ne umire od probusenog sinusa, nije prijatno ako se to desi da se ne lazemo i svaki stomatolog i maksilofacijalni hirurg bi to da izbegnu ako je moguce. Ne postoji opasnost da ti se deformise lice, kod kog si stomatologa bila? Mozda je najbolje d aodes na Maksilofacijalnu hirurgiju obzirom da treba da se radi operacija (ako si bila drugde) i da potrazis konsultaciju. Nemoj paniciti bez razloga pre vremena.
 
Studiram stomatologiju, pa cu na osnovu svog dosadasnjeg znanja pokusati da odgovorim.
Bocni zubi mogu komunicirati sa sinusom, sto nije nista neobicno. Vadjenje takvih zuba nije rizicno, vec jedino zahteva usivanje rane nakon ekstrakcije zuba.Dakle,nikakve deformacije niti smrtni ishod ne dolaze u obzir.
Zato bez panike, to je skroz normalna stvar. Ako se bas plasis, idi na Stomatoloski fakultet, tamo su sigurno najstrucniji stomatolozi i oralni hirurzi tako da sigurno nece biti problema.
Pozdrav
 
U 99,99% slucajeva gde sam video koren zuba u sinusu na snimku , na kraju je uspalo da koren nije u opste bio u sinusu. Ortopan snimak nije 100% precizan kao ni jedan drugi. Ljudi koji su vadili gornje zube, znaju da im stomatolog posle zapusi nos i kaze da dunu na nos. I onda se gleda i osluskuje. Ako krene da sisti iz rupe onda znaci da je otvoren sinus.
 
Luciferko:
U 99,99% slucajeva gde sam video koren zuba u sinusu na snimku , na kraju je uspalo da koren nije u opste bio u sinusu. Ortopan snimak nije 100% precizan kao ni jedan drugi. Ljudi koji su vadili gornje zube, znaju da im stomatolog posle zapusi nos i kaze da dunu na nos. I onda se gleda i osluskuje. Ako krene da sisti iz rupe onda znaci da je otvoren sinus.

I sta ce se onda desiti gospodine Luciferko?
 

Back
Top