Koliko ste naucile od drugih?

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Sad sam se setila jedne drugarice koja me je skroz zbunila. Bila sam kod nje u gostima desetak dana, zivela u njenom stanu i imala priliku da je vidim u raznim situacijama.
Posle drugog dana sam pocela da analiziram zasto se tako dobro osecam u njenom drustvu. I dosla do zakljucka da ona uziva u apsolutno svakoj stvari koju radi.
Zvuci jednostavno, ali bogami za mene nije bilo: videla sam je kako sprema kucu, kuva, sminka se, vezba (zena muzicar), pegla, daje casove, ide i vraca se sa poslovnog puta, posecuje bolesnu majku... i sve to sa gostima - prema kojima je bila super :) - u kuci.
Radi se o veoma zaposlenoj osobi (radi i po 14 sati dnevno) i u njenom zivotu objektivno ima bas dosta prostora za stres... a ona ni u jednom trenutku nije bila ni nervozna!

Jedna zanimljivost: sve je radila istim tempom (a ne kao ja - nesto na brzaka, jer ne volim, nesto razvlacim itd.). Kao da ima ugradjen metronom (muzicarka :) )

Stalno imam njenu sliku pred ocima, kako sa istinskim uzivanjem obavlja svaki zadatak... Ne mogu da vam opisem koliko je to bilo lepo i graciozno.

Elem, moj zivot se malo promenio od kad sam nju upoznala.
(Imam jos takvih prijatelja, ali o tome kasnije).

Da li je vas neko inspirisao da se promenite, ili da probate nesto novo?
 
Jeste, moja mama, od nje sam naučila da budem smirena i opuštena i da se ne nerviram za svaku sitnicu i što je najbitnije da budem optimistična! Jako sam ponosna na sebe što je polako stižem na tom planu, mada taj proces nije trajao tako kratko (kao ti, za 10 dana), već su godine i godine rada (koji i dalje traje) na sebi bile u pitanju.
Od najbolje drugarice sam na isti način kao i ti saznala da nema potrebe da budem ustegnuta i da se stidim da pitam nešto (pre mi je to bio užasno veliki problem) i da bez ustezanja tražim ono što je moje, što mi je takođe, dok mi ona nije otvorila oči, bilo neprijatno.
 
Uopste nije lako promeniti se - ja sam tu drugaricu posmatrala deset dana - ali jos uvek ucim da budem kao ona (poseta o kojoj sam pricala se odigrala pre cetiri godine :) )

p.s. Meni je jos uvek ponekad neprijatno da trazim ono sto je moje... osim ako nisu poslovno-finansijske transakcije u pitanju, tu sam malcice bolja. To sam naucila od nekorektnih saradnika, duznika i raznih prevaranata.
 
ta tvoja drugarica negde podsetila mene na mene.
jedino sam po nekada tuzna zbog neke mukice. ali, ne vidi se.
posmatram ljude i procenjujem odnose.ali,se ne libim da uradim stvari zbog kojih znam da cu najebati.ako mi se nesto radi iskonski nema sile da me zaustavi.
nisam u fazonu aha ovaj je uradio to i desilo se lose necu ja.nope.
ali,opet imam hiljadu kocnica,jer da ih nemam bila bih nevidjeni ludak.
 
Mnogo lepa prica o toj zeni (muzicarki)... bas je srecna sa tim metronomom (muzicarka)

oprostite, ja nisam (muzicarka)

nego samo konzument i nemam srca da se preispitujem da li je neko uticao i kako na mene, ali sam samo htela da kazem da podrzavam takav stav i za ljude koji nisu (muzicari)

hvala lepo
 
naucila sam da ne zurim, da prihvatam stvari kakve jesu, da vise razmisljam o posledicama svojih postupaka, da se opustim, da vise uzivam u zivotu, da nije uvek vazno sta drugi kazu ili misle, i da treba da radim ono sto se meni radi, da radim one stvari koje mi prijaju u velikim kolicinama.
puno sam naucila od drugih ali pouke sam izvukla samo iz svojih gresaka secajuci se kasnije necijih saveta...
 
Kako neko moze da od drugog nauci gracioznost? To je bre urodjeno.
Moja kuma je graciozna (za razliku od mene :lol: ) i secam se kako nas je prokomentarisala neka bakuta na moru - nju kao plemkinju, mene kao cigance. :lol:
Al' sad ne znam koliko generalno vazi pravilo da gracioznost vuce uzivanje u svakom trenutku.
Od svakog moze svasta da se nauci (i od deteta, cak i od bubice), ali kad su geni u pitanju, to ne moze. :-)
 
Ja volim da posmatram ljude oko sebe.Davno sam shvatila da tim putem mozes da naucis mnogo...
Od jedne osobe sam naucila da na zivot uvek treba gledati pozitivno.I da nema te stvari koju osmeh ne moze bar malo da ispravi.
I od par ljudi da je vera u sebe osnova normalnog zivota.Svako treba da zivi svoj a ne tudji zivot
 
kada se druzim sa vrednim i radnim ljudima njihova energija me inspirise.
Ja imam dve takve drugarice. Prosto se zastidim sto sam nja-nja...
Nije rec o tome da su pronasle unutrasnju ravnotezu takve vrste da vole sve sto rade (meni je to malo...nenormalno :) ) nego stalno imaju neke sjajne ciljeve i vredno idu ka ostvarivanju istih.
Ali, kada se udaljim od domasaja njihovih pozitivnih vibracija, odma' se smandrljam - kratko me drzi entuzijazam :( Pocnem da zamisljam plazu na kojoj se izlezavam umesto da uradim nesto "epohalno", to prodam, zaradim gomilu novca - i sve spiskam na STVARNO izelezavanje na plazi!
 
Struja:
ta tvoja drugarica negde podsetila mene na mene.
jedino sam po nekada tuzna zbog neke mukice. ali, ne vidi se.
posmatram ljude i procenjujem odnose.ali,se ne libim da uradim stvari zbog kojih znam da cu najebati.ako mi se nesto radi iskonski nema sile da me zaustavi.
nisam u fazonu aha ovaj je uradio to i desilo se lose necu ja.nope.
ali,opet imam hiljadu kocnica,jer da ih nemam bila bih nevidjeni ludak.

hihi ti si graciozna tako mislish o sebi
 

Back
Top