KOMPLEKS VODOLIJA....DA LI ZAISTA POSTOJI
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: KOMPLEKS VODOLIJA....DA LI ZAISTA POSTOJI

Obećava
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano KOMPLEKS VODOLIJA....DA LI ZAISTA POSTOJI

popop
    Poslednji put ažurirao/la kamila : 12.07.2007. u 11:41

Aktivan član
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: KOMPLEKS VODOLIJA....DA LI ZAISTA POSTOJI

ne znam da li je to kompleks iz porodice ali vodolija i to DUPLA sa kojom sam u vezi je jako opterecena svojim izgledom, garderobom, ponasanjem, recima, ma jednostavno svim sto postoji to lici kao da ga je neko ubio u pojam ali nisam ulazila u dublju pricu zasto i kako...puno zivaca, razgovora reci kljestima izvlaciti pogotovo ako taj dan bas i nije raspolozen

Elita VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

E,da slazem se.I ja sam imala slichnog iskustva sa jednom sa kojom sam bila u vezi.
    U stanju je da se licka ceo dan.Mnogo vremena poklanja sebi,i svom izgledu.I onda ocekuje od tebe da se trudish oko njega koliko i on sam oko sebe .Glupo ali istinito.

Moguce je to za kompleks ocheva.Vidish o tome nisam razmisljala ali je veoma verovatno,...Vodolija sa kojom sam ja imala posla je iz haotichne porodice.Tako da na samu pomisao brak,bezi kao djavo od krsta,...I uopste plashi se obaveza prema nekome,a on sam ocekuje da mu neko pokloni punu paznju i da se obaveze prema njemu.Mada sam sve to kapirala kao deo karaktera te osobe ,a ne znaka.

Aktivan član
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

ovo za punu paznju je istina i ako moze deset puta na dan da je najbolji od sve dece, najlepsi, najpametniji....fali puuuuuunoooo samopouzdanje, ali na tome se radi to ne dodje samo od sebe

Starosedelac
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    399

Citat Original postavio nepopravljiva
    ne znam da li je to kompleks iz porodice ali vodolija i to DUPLA sa kojom sam u vezi je jako opterecena svojim izgledom, garderobom, ponasanjem, recima, ma jednostavno svim sto postoji to lici kao da ga je neko ubio u pojam ali nisam ulazila u dublju pricu zasto i kako...puno zivaca, razgovora reci kljestima izvlaciti pogotovo ako taj dan bas i nije raspolozen

a moj bivsi je isto dupla vodolija, i daleko je od toga

Aktivan član
    Učlanjen
    24.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Nikada nisam cula tu teoriju, ali sada kada razmisljam o vodolijama koje ja poznajem, definitivno svi imaju jako cudne ili nesredjene odnose sa ocem. Mozda tu stvarno postoji nesto.

Kamila, sto se tice te tvoje veze sa doticnom vodolijom, osigledno da ti jos uvek dosta znaci, cim otvaras temu i pises ovoliko o njoj

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Reputaciona moć
    52

vrlo istinito i logicno - sunce je otac zodijaka, a u vodoliji se nalazi u izgonu, to je razlog zasto sve vodolije imaju problem sa ocem, sa autoritetom, sa licnim dostojanstvom (vazniji su im drugi no oni sami sebi).
    isto je i sa venerom u devici - jadna se uvek oseca nevoljena... i tako svaku planetu u losem dostojanstvu mozete na ovaj nacin posmatrati, bilo je bas ove godina nekoliko sjajnih predavanja na tu temu

Primećen član
    Učlanjen
    21.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

I ja sam vodolija i imam poprilicno caknutog caleta i ne volim samu pomisao na brak i jednu osobu i volim da flertujem i da izlazim i poprilicno sam neodgovorna i detinjasta i prijatelji su mi vazniji od svega i imam strah od godina i brat mi je vodolija i skoro svi prijatelji i svi smo jako slicni, ali jedno znam a to je da nemamo manjak samopouzdanja a ako se lickamo, pa.... poprilicno smo estete i ne volimo kad se partner zapusti, i ovako se tesko vezujemo za nekog......a i uvek volimo da imamo nekog sa strane, pa forma mora da se odrzava....i da ...... mislim da nema caknutijeg znaka od nas i lucidnijeg i konfuznijeg....ali morate priznati da poprilicno prirastemo za srce kad nas upoznate

Aktivan član
    Učlanjen
    24.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Kamila, onda svako postovanje, ako ste umesto tih manekenski sa kojima radite izabrali tu zenu magistra nauka koja ima puno nerazresenih unutrasnjih konflikata i problema i koja vas tako muci. Samo hrabro, zasto da nam u zivotu sve bude lako i jednostavno, a samim tim i jednolicno i dosadno

Aktivan član Crocodile (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    51

Prvi put cujem za ovako nesto i ako ima nesto u tome, ovaj segment vezan za oca, onda definitivno Vodolije imaju taj problem (Speaking najvise, for myself). Ja sam potpuna Vodolija, Sunce, Mesec, Merkur... potpuno sam spontana, imam ponekad i vise nego dovoljno sampoouzdanja, imala sam davno ranije nekih komplekAsa vezanih za neke delove tela, ali to je proslo i mislim da nema previse veze s temom. Ne PODNOSIM bilo kakav autoritet i ogranicavanje slobode, kao i svaka Vodolija, verovatano. Sa svima odlicno komuniciram, zaista, prilagodim se. Ali....
    Necu nista detaljizirati, reci cu samo nesto jako ruzno, grozomorno cak.... Hm, da li da kazem a da me ne shvate ljudi kao neku morbidnu!?!?! Ne znam.... Toliko je jako da cete, nadam se razumeti, zbog tezine recenice.

Dakle, bicu "slobodna" tek kad moga oca vise ne bude.....

Toliko o tome...
    Poslednji put ažurirao/la Crocodile : 04.07.2007. u 12:16

Aktivan član
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

iskreno, pohvala za Crocodile

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja sam u podznaku vodolija. Imam dosta osobina vodolije, ali ne mogu da kazem za sebe da imam kompleks. A pogotovo da je vezan za mog oca...
    Na zalost, u svom okruzenju nemam ni jednu vodoliju, tako da ne mogu da prokomentarisem dublje o ovolj temi
    Generalno, vodolije su jako cudne i retko ko moze da ih razume. To znam po sebi. Jednostavno, ljudi nas ne kapiraju. Kazem "nas" zato sto mi je definitivno podznak tj. vodolija preovladala znak - devicu. I super sto je tako. Volim luckaste vodolije

Primećen član
    Učlanjen
    21.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Crocodile

Dakle, bicu "slobodna" tek kad moga oca vise ne bude.....

Toliko o tome...
    Bice dovoljno da se odselis i ne javljas neko vreme. Pa sacekas da prvi uspostavi kontakt, pa opet prestanes da se javljas i tako par puta. Sad je relativno OK. I da....pozeljno je da zivis sa nekom muskarcem kom tvoj cale i nije bas omiljena licnost. Bar je kod mene upalilo.

Učlanjen
    21.12.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    51

Ma odseljena sam i ne javljam se i tom muskarcu nije on bas omiljena licnost i obrnuto ali jednostavno sam to prihvatila kao takvo i nema tu puno filozofije. Ne opterecjem se vise time ali sam jako tuzna (bila ranije, kad mi je mnogo nedostajao) zato sto nemam normalnog roditelja. A plus je i Skorpion, mozda i to nesto govori....

Primećen član
    Učlanjen
    21.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Moj je blizanac i meni ne nedostaje.....nekako mi vise nije bitno, bilo pa proslo

Učlanjen
    21.12.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    51

Naravno da nije bitno ali mislim ipak da ne govorimo o istom.... A pogotovo mi NE nedostaje u zivotu... ali mi je u odredjenim trenucima odrastanja bas trebao i nedostajao iako je stalno bio tu...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zar se jedan Skorpion pokazao kao tako los roditelj?
    Godinama unazad sam sa Skorpionima i nisam stekla utisak da bi bili losi roditelji....
    Ovaj Skorpion sa kojim sam sad, pogotovo. On prosto obozava decu.

Učlanjen
    21.12.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Zana
    Zar se jedan Skorpion pokazao kao tako los roditelj?
    Ne mozes da zamislis! Ali ne mozes da zamislis....

Početnik
    Učlanjen
    08.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hmmm,ja kao vodolija se ne bih bas slozila s ovakvim konstatacijama... Sve,ali bukvalno sve vodolije koje ja poznajem imaju odlican odnos sa ocem,a takav sam i ja imala,mada nazalost on vise nije pored mene. Moze se reci da smo bili jedna dusa u dva tela. On je bio Lav,a majka mi je Skorpija. I sa njom se ok slazem,mada me ponekad izludjuje njena preterana briga.

Učlanjen
    21.12.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    51

Sta te jako bolelo?

Domaćin Liza Dennis (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    La Casa de Gran Hermano! Ahora estoy en Pristina. Estoy luchando por interesos de serbios en Kosova
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nepopravljiva
    Oni su bolesni narcisi. Sto puta na dan im moras reci da su lepi, ako to ne kazes 101 put - gotovo, kao da nikada nisi rekao. Vole da dramatizuju stvari... Ali su super drugari, ne vole obavezivanje, nervira ih "gasenje" slobode, sve je to za njih kriza identiteta. Sa njima treba umeti...

Primećen član
    Učlanjen
    21.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Liza Dennis
    Oni su bolesni narcisi. Sto puta na dan im moras reci da su lepi, ako to ne kazes 101 put - gotovo, kao da nikada nisi rekao. Vole da dramatizuju stvari... Ali su super drugari, ne vole obavezivanje, nervira ih "gasenje" slobode, sve je to za njih kriza identiteta. Sa njima treba umeti...
    Nismo mi narcisi, samo smo svesni toga da smo neodoljivo lepi. :-D A i vas sta kosta kada to kazete 100 puta, da kazete i 101. Miiiiiislim, nije da smo mi zahtevni, nego ste vi lenji i stedljivi na recima. :-D

Legenda Jacqueline (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

moj otac je vodolija i nikako ne uspevam da izgradim dobar odnos sa njim.
    cak stavise celi svoj zivot sta god da uradim i koliko god to bilo dobro dobro on ce da kaze nije to nista.
    nemam kompleks ali nekad je stvarno tezak...

Zaslužan član MadonnaGirl (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

Tosicka-potpuno isti slucaj.Moj otac vodolija se isto tako ponasa.
    Ali,eh ta jedna vodolija koja mi je pomutila razum,i otimala mi dah iz grudi,samo jednom porukom,samo jednim cimom,samo jednim pogledom.........
    I mislim da ima taj kompleks.Ne smes nista lose da mu kazes,odmah se vredja.Iako me je ta vodolija uvek smatrala za najbolju drugaricu(ja sam ga nekad posmatrala kao nesto vise,danas kao najboljeg druga),ponasala se kao da sam zaljubljena u njega.I dan-danas se tako ponasa,iako vise nisam.Sta god da kazem,tumaci na taj nacin.A kad ga ostavi devojka........To je bol,pati onaj egoizam koji ne moze da podnese da je bas on taj koji je ostavljen,a ne koji ih je ostavio.......
    Sto je najgore,svi moji muski prijatelji su vodolije.Ne primecujem kod svih te komplekse,ali jednog dana,ako nastavim da se zaljubljujem u njih i da se intenzivno druzim sa njima,docice mi glave...

Zaslužan član MadonnaGirl (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio Liza Dennis
    Ubedljivo najtacnija recenica.

Slične teme

1. Jedno zaista, zaista, zaista, muško pitanje...
    Autor Dlakava_Strvina u forumu Muškarci
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.06.2013., 13:07
  2. DA LI LJUBAV ZAISTA POSTOJI?
    Autor worp u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 06.06.2008., 22:38
  3. Nije mi zaista jasno ali zaista
    Autor Bg8333 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 08.10.2006., 22:37
  4. Da li ljubav zaista postoji?