Portfolio menadžeri

Bafford

Početnik
Poruka
4
Postovani, molio bih Vas za komentare povodom ovog zanimanja, posebno one upućene. Naime, samo polaganje i prolazak kursa pri Komisiji za hartije od vrijednosti traje nekoliko mjeseci. Nakon toga se dobija sertifikat, ali ne i dozvola za rad. Za dozvolu je potrebno 3 godine radnog iskustva. Da bi čovjek pohađao kurs mora biti visoko obrazovan. A cijena je oko 250 hiljada dinara.

E sad, pošto sam spreman ovaj iznos da platim iz sopstvenog džepa, zanima me da li ću uspjeti i kojom dinamikom valorizovati investiciju? Jasno mi je da je sve individualno. Inače sam dipl. ing. elektrotehnike.

Ovaj link daje tekst o tome da u Srbiji postoji svega 6 portfolio menadžera, ali i da se za nove tržište tek otvara.

Hvala Vam.
 
Ne znam kako ćeš izaći na kraj ako si ing elektronike, ali ako si uporan vredi pokušati.
Verovatno znaš da je, koliko sam čuo, kompletna literatura na engleskom.
Plate su 3 i više hiljada eura, posao je obezbedjen jer je potražnja velika.
 
Ako posao nije problem onda ni ostalo nece predstavljati problem. Literatura jeste na engleskom, ali su profesori na nasem jeziku :), sto podrazumijeva da cu da im lezim na glavu na konsultacijama jer sam za to pljunuo toliku lovu. Ne znam samo da li uslov koji glasi, tri godine radnog iskustva, sjutra moze eventualnom poslodavcu predstavljati problem da me zaposli, ili mislis da bi svi oni to uradili ako nakon toga dobijaju menadzera koji ima i licencu i dozvolu za posao portfolio menadzera. To je moja glavna dilema.
 

Back
Top