Увоз аутомобила са Америчког тржишта

68Mustang428CJ:
Racunaj punu cenu plus oko $1,500-$2,000 da ga posaljes brodom u Evropu. Za papirologiju ne znam.

Cene Evropskih automobila u Evropi zavise, najvise od modela. Od $15,000 Golfa do $330,000 Rolls Royce.
По тој рачуници се увоз исплати. Конкретно за хамера би остало вишка више од 15000е. Нарвно то су возила са еуро 3 и више, а за ове испод невреди.
 
68Mustang428CJ:
Hummer i nije skup kao SUV koliko je skup za odrzavanje, posebno u Evropi.
15000е је велика уштеда. Велик је то безобразлук европских дилера (али посао је посао). Жаомије што изгеда не постоји могућност увоза кола што у себи носе амерички дух (60,70,80) :(
 
u proseku su sva vozila proizvedena u americi oko 30% jeftinija nego u evropi samo zato sto u USA kostaju odprilike isto novca u dolarima koliko kostaju u EU u eurima.

Eto u to mozete da se uverite i sami. Uzmimo za primer auto Mercedes C230 coupe osnovni model mercedesa. Njegova cena na USA trzistu je 30.000 dolara (sajt www.mbusa.com) dok je u Nemackoj njegova cena 31.000 euro (sajt www.mercedes.de) . 30.000 dolara je 22.000 eura , transport iz amerike kosta u proseku 800e po vozilu sto znaci da vi u startu stedite 8.000e samo zato sto ste odlucili da Mercedes c230 uvezete iz Amerike mesto iz Nemacke.

E al sad tu na scenu stupa tzv. uvoznicki lobi na celu sa mafijasem Dinkicem i njegovim ujakom Miskovicem koji donose zakon da se u Srbiji mogu voziti samo vozila sa euro 3 motorima. Sta to znaci ? DA li znaci da Mercedes c230 koji se proizvodi i prodaje u Americi proizvodi 100 puta vise izduvnih gasova nego ovaj proizveden u Evropi? Naravno da ne. Jednostavno u Americi se vrsi druga standardizacija ti standardi se drugacije zovu i to je cela prica. Americki standardi za izduvne gasove u Kalifornji su recimo 4-5 puta stroziji nego u svim zemljama EU al opet to za Dinkica & co ne vazi - nije euro 3.

Eto na taj nacin su krimosi iz vlasti prakticno uveli embargo na uvoz automobila iz Amerike. Danas tj trenutno vi ne mozete registrovati i ocariniti automobil uvezen iz USA. Tj mozete ga voziti samo koliko ja znam na tzv E iliti ekonomske table.

To znaci da morate imati firmu u inostranstvu pa otvoriti predstavnistvo te firme u Srbiji i zatim vozilo iz Amerike uvesti kao vlasnistvo te firme . Nisam upoznat sa detaljima ove regulative , tj koliko kosta cela prica godisnje, al koliko znam u tom slucaju se ne placa porez i carina . Koliko vidim na ulicama, sve veci broj ljudi koji voze skuplja vozila(preko 30.000e) voze ih upravo na ove E table.
 
ovo sa E tablama se ne isplati za jeftinija vozila dok bi se recimo za jednog Hummera H4 dakako isplatilo.

Drugo ljudi u Srbiji imaju averziju prema americkim vozilima zahvaljujuci par stereotipa.

Prvi je da vozila proizvedena u americi daleko vise trose od evropskih a drugi je da su delovi za ta vozila mnogo skuplji nego za evropska.

Ni jedno ni drugo nije tacno . Uglavnom potrosnja je za isti tip motora/tezinu vozila ista, a delovi u USA su 30-40% jeftiniji nego delovi za evropska vozila.

Recimo ja vozim auto proizveden u americi i sve delove za isti kupujem preko intereneta, placam kreditnom karticom i delovi mi stizu postom 10-15 dana na kucnu adresu .

Secam se kad sam trebao da menjam korpu, lamelu i druk lager( set za kvacilo) i ja pozvao par dilera u Beogradu da pitam koliko bi me pomenuti set kostao i cene su se kretale od 250 do 300e . Ja lepo ne budem lenj narucim preko interneta pomenuti set iz amerike i isti me je kostao 80e zajedno sa postarinom i carinom!
 
Michael Schumacher:
Другим речима ништа ми невреди :mad: она уштеда од 15000е.


ma vredi ti bre. Eto mozes za 300 dolara da otvoris firmu u Americi pa zatim da otvoris njeno predstavnistvo u Srbiji i zatim uvezes automobil kao vlasnistvo te firme iz Amerike. Neces morati da platis ni carinu ni porez, placaces mislim godisnje nekih 1000e osiguranje + registraciju (tako sam ja cuo da je cifra al ne drzi me za rec) , i moraces da imas prijavljenog jednog radnika u firmi sto je nekih 5-6000din mesecno za poreze + doprinose. Sve u svemu za Hummer H4 svakako se isplati!

Vise informacija o otvaranju firmi u inostranstvu mozes naci ovde http://www.offshore.co.yu/ stim sto ja ne bih isao preko njih jer ti oni naplacuju 800e za posao koji amerikancu direktno platis 300 dolara ;)

Evo ti dva sajta gde mozes saznati nesto vise o tome.

www.myUScompany.com
www.TheDelawareCompany.com
 
Jerry Ropero:
Secam se kad sam trebao da menjam korpu, lamelu i druk lager( set za kvacilo) i ja pozvao par dilera u Beogradu da pitam koliko bi me pomenuti set kostao i cene su se kretale od 250 do 300e . Ja lepo ne budem lenj narucim preko interneta pomenuti set iz amerike i isti me je kostao 80e zajedno sa postarinom i carinom!
Извињавам се што улећем овако, али о ком ауту се ради тј на ком ауту си то мењао?
 
Jerry Ropero:
ma vredi ti bre. Eto mozes za 300 dolara da otvoris firmu u Americi pa zatim da otvoris njeno predstavnistvo u Srbiji i zatim uvezes automobil kao vlasnistvo te firme iz Amerike. Neces morati da platis ni carinu ni porez, placaces mislim godisnje nekih 1000e osiguranje + registraciju (tako sam ja cuo da je cifra al ne drzi me za rec) , i moraces da imas prijavljenog jednog radnika u firmi sto je nekih 5-6000din mesecno za poreze + doprinose. Sve u svemu za Hummer H4 svakako se isplati!

Vise informacija o otvaranju firmi u inostranstvu mozes naci ovde http://www.offshore.co.yu/ stim sto ja ne bih isao preko njih jer ti oni naplacuju 800e za posao koji amerikancu direktno platis 300 dolara ;)

Evo ti dva sajta gde mozes saznati nesto vise o tome.

www.myUScompany.com
www.TheDelawareCompany.com

Тако може само код нас :evil:
Да ли си упоређивао квалитет делова?
 
Jednostavno u Americi se vrsi druga standardizacija ti standardi se drugacije zovu i to je cela prica

Постоји фора да се ауто прво одвезе у немачку на тестирање које кошта око 300 евра, па ако тај њихов институт да потврду да ауто испуњава Евро 3, ауто се може легално увести. ;)
 
Dovla:
Може, али у нормалну државу... а и све и да успе то док плати царину и порез овим нашим наметницима дође му исто као да га је купио овде... једино можда што ће добити знатно бољи квалитет...

ma nije isto bre na skuplja vozila razlike su ogromne!

evo na topicu o japancima lepo pise da novi model Honde Acord sa 2.4L motorom kosta 13.700 eura u Americi a 20.000 eura u Evropi! Isti auto a usteda 6.000e ako ga uvezes iz Amerike! A ako uvozis auto od 40.000e recimo usteda ti je sigurno 15.000e!



Evo ti sajtove Mercedesa u Americi i Nemackoj www.mbusa.com i www.mercedes.de, pa uporedi koja je usteda recimo ako kupujes Mercedes ML 350 .

U Americi cena mu je od 43.000 dolara a u nemackoj od 51.000 euro! 44.000 dolara je 32.000e!! Usteda 20.000e!!!!

Pa niko nije lud da baci toliki novac!
 
Dovla:
Може, али у нормалну државу... а и све и да успе то док плати царину и порез овим нашим наметницима дође му исто као да га је купио овде... једино можда што ће добити знатно бољи квалитет...

Није баш исто. Конкретно за Hammera H2 (ја се ухватио њега) је зарада 15000е, није за сва исто али има зараде. Највећи проблем је прећи нашу границу. Чуо сам да су се неки залетели са тим увозом из Америке па им сада кола стоје на царини незнају шта да раде, на чистом су губитку.
 

Back
Top