S.O.S.

moto

Zainteresovan član
Poruka
102
Preko puta moje zgrade postoji drvored lipe,na gradskom zemljistu,sariji "gospodin"koji zivi u prvoj kuci do coska,bas preko puta moje terase inace predsednik kinoloskog drustva u mom gradu i lovac,je pre par meseci trazio da se iseku tri lipe do njegove kuce,posto je odbijen on je poceo nocu da uspricava nesto u korenje i one su pocele da se suse,tako da su danas jednu isekli ,a kako kazu morace i druge dve.Nemam nista protiv komsija i nikad nisam imao takav problem (da komsiji crkne krava),ali postoji li nekakav vid legalne borbr protiv ovakve bahatosti,ili da ga jednostavno prebijem???
 
moto:
Preko puta moje zgrade postoji drvored lipe,na gradskom zemljistu,sariji "gospodin"koji zivi u prvoj kuci do coska,bas preko puta moje terase inace predsednik kinoloskog drustva u mom gradu i lovac,je pre par meseci trazio da se iseku tri lipe do njegove kuce,posto je odbijen on je poceo nocu da uspricava nesto u korenje i one su pocele da se suse,tako da su danas jednu isekli ,a kako kazu morace i druge dve.Nemam nista protiv komsija i nikad nisam imao takav problem (da komsiji crkne krava),ali postoji li nekakav vid legalne borbr protiv ovakve bahatosti,ili da ga jednostavno prebijem???

Prijavi ga inspekciji i to samo ako imaš dokaze za ovo što si rekao.Ja nesumnjam ali nadležnima treba dokaz da preduzmu nešto konkretno, ako ga prebiješ samo ćeš ti odgovarati.javi šta si uradio.
 
Obrati se novinarima,slikajte ga u svakom slučaju,treba ga izložiti sudu javnosti.Za mene je to zločin.Drvo ne može da se brani,niti da pobegne.
Pre par godina u mom gradu, izmedju garaža, ispred jedne zgrade, je vlasnik garaže hteo da poseče jedno samoniklo stablo koprivića koje je raslo uz zid njegove garaže.Stanari su pozvali policiju.Odbranili su drvo koje je i sada na istom mestu,i pošto nema konkurenciju ni sa jedne strane ,razvija se i raste izuzetno na radost svih koji vole prirodu.
Čudi me da su svi sem tebe samo posmatrači.Taj "gospodin" lovac , "hrabri" lovac Joca po noći ugrožava životnu sredinu.Strašno.
 
Na sajtu Ministarstva zaštite životne sredine nalazi se Nacrt zakona o zaštiti i unapređenju javnih zelenih površina
Novi Zakon predviđa detaljno rešavanje ovakvih situacija i nadležnost.
Organ gradske uprave nadležan za poslove zaštite životne sredine obavljaće nadzor primene i kršenje ovoga zakona.To nas u slučaju ovog problema koji ste vi naveli ne teši,ali na neki način hrabri da će Zakon ovoj vrsti "lovčića" doći u kraj.

Adresa Ministarstva www.ekoserb.sr.gov.yu
 

Back
Top