Veze DSSa i Legije

BlackMusician73

Primećen član
Poruka
579
U jeku medijske kampanje protiv Đinđića u januaru 2003. je Legija kroz novine zemunskog klana Identitet poslao "otvoreno pismo javnosti" u kome je napao Zorana Đinđića i najavio obračun sa vladom. Legija je tada, dva meseca pre ubistva Đinđića, poručio Vladi da su joj dani odbrojani. Jočić je rekao da je to pismo "napisano dosta ozbiljno" i "nije vojničko, nije kriminogeno, nije pismo nekog ko je s druge strane zakona. To je politička analiza rada Vlade i svega onoga što je bilo od 5. oktobra do danas" te da "predstavlja kritiku vlasti iza koje bi mogla da stane većina". Jočić je to prokomentarisao i sledećim rečima: "Iz pisma nisam video pretnju. Najveća pretnja za nekog ko loše radi i vodi Vladu nije pojedinac kao što je Legija, već narod. Ako govorimo o pretnjama u političkoj kategoriji, onda treba gledati na one koji čine jednu zemlju i koji mogu, ili ne mogu, da budu zadovoljni jednom vlašću, a to je narod", rekao je Jočić.

Da li je posle ovoga uopšte potrebno dalje pričati o "političkom kišobranu" za ubistvo Đinđića?
 
A onda je Čeda držao kišobran Šiptarovoj ženi dok su išli u posetu u CZ.
Tog dana je padala kiša.
Kakva je veza izmedju kiše i DSS-a? To je suština.
Da nije padala kiša Čeda ne bi išao u CZ. DSS je prizvao kišu.
Ovo treba ozbiljnije analizirati, nemam sad vremena:lol:
 
Da joj je bilo šta držao ne bi oni tek tako pokušali da ih sve pobiju i smene.
Te priče, gde se ona dve godine kasnije seti, gde se mihajlović četri godine kasnije seti, gde se priča o kasetama koje nikako da se pojave... Ja u te budalaštine ne verujem.
Međutim kada pročitam Jočićevu izjavu jasno mi je o čemu se radi.
 
Ostale nisu jer su odlučili da im je najbolje da ubiju njega. Međutim, tokom pregopvora u Kuli je Zveki hteo da ubije Čedu, a danas se protiv Čede vodi ista medijska kampanja kriminalizacije koja se vodila i protiv Zorana pred njegovo ubistvo. To je meni dovoljan znak da znam sa koje strane duva vetar.
 
BlackMusician73:
Ostale nisu jer su odlučili da im je najbolje da ubiju njega. Međutim, tokom pregopvora u Kuli je Zveki hteo da ubije Čedu, a danas se protiv Čede vodi ista medijska kampanja kriminalizacije koja se vodila i protiv Zorana pred njegovo ubistvo. To je meni dovoljan znak da znam sa koje strane duva vetar.

Ok, razlika u mišljenjima.
Meni je dovoljan znak da se čeda družio sa ubicama premijera, išao im u kuću, posećivao u zatvoru, urgirao da se puste iz zatvora....
Zašto je to medijska kampanja kada je tako bilo?
 
Da je tako bilo ne bi oni 2001. rušili Đinđića i ne bi Zveki pokušao da ubije Čedu.
To su priče istih onih za koje je Đinđić bio "surčinac" pa je morao glavom da dokazuje nevinost. Nismo li bilo šta naučili?
Da je bilo tako ne bi Jočić davao podršku Legijim pretnjama Đinđiću i ne bi Legija sklanjaop Đinđića da se napravi mesto za Koštunicu.
 
BlackMusician73:
Da je tako bilo ne bi oni 2001. rušili Đinđića i ne bi Zveki pokušao da ubije Čedu.
To su priče istih onih za koje je Đinđić bio "surčinac" pa je morao glavom da dokazuje nevinost. Nismo li bilo šta naučili?
Odakle ti info da je Zveki hteo da ubije Čedu u Kuli?
Od Zvekija? Od Čede? Bagzija? Ili nekog ozbiljnog izvora? Npr Bebe?
Ajde zamisli da si ti istražni sudija, šta bi sve pitao Čedu, a šta, na primer Koštunicu.
I za koga bi imao više pitanja.
Ako možeš da ostaviš po strani apsolutno verovanje da je čeda u pravu uvek i za svagda.
 
Iz svedočenja i Čedomira i ostalih ljudi se vidi da u trenutku kada Čeda cepa Mihajlovićevu ostavku Zveki hoće da ga ubije.

Uopšte se tu ne radi ni o kakvom verovanju nego o degađajima i o dokazima.

Ja sam se jednom opekao kada su pljuvali Đinđića, pričali za njega da je kriminalac, da je surčinac pa se na kraju ispostavilo da je njega mafija ubila a da je onaj ko se predstavljao kao pošten bio taj ko je štitio ološ iz Miloševićevog vremena. Nemam nameru da ćutim i gledam kako to rade i onome ko je Đinđiću bio najbliži.

Ako pogledaš sve događaje od 5. oktobra pa do 12. marta, a i nakon toga sve se slaže. Imao bih za Koštunicu DALEKO više pitanja posebno zato što je Čeda svedočio pred dva skupštinska odbora i pred sudom, a ovog mafijozu nismo još čuli.

Zašto je čuvao Markovića?
zašto je čuvao Pavkovića?
Zašto je Tomić obećavao da se vojska neće mešati?
Zašto je Jočić poržao Legijino pismo javnosti?
Šta su pričali sa Legijom kada se predaoi zašto to kriju?
Zašto su lagali da je Gavrilović donosio podatke o kriminalizovanosti vlade?
Koje su veze Ljilje Nedeljković i Dušana Spasojevića?
Zašto je za vreme akcije 'Sablja' u svom pismu Koštunica tražio od Tomića da ćuti?
Zbog čega je vršen pritisak na Jovana Prijića da odustane od gonjenja Radeta Bulatovića, Ace Tomića i Borislava ?
Koga je štitio kada su njegovi najbliži saradnici tražili od Bagzija da lažno svedoči?
Zašto akcijom 'Mreža' nisu obuhvaćeni Miroslav Mišković i Jovica Stanišić?

itd.
 
@ BlackMusician73

И ћоравом и глувом и слепом а и глупом је потпуно јасно да све "бебе" и све "чеде" арлаучу и креште УНАПРЕД, јер врло добро знају да ће се клупко
размрсити и врло добро знају ШТА СУ РАДИЛИ. Ово је само један бедан
покушај да припреме терен за евентуалне протесте којима би букачили по
Бг у случају да буду похапшени - а ја лично верујем да ће се то и десити.
Наравно, по рецепту баба-Латинке........ :lol: :lol: :lol: толико је провидно да
немам речи.

Ово што ти радиш лаганица прелази у параноидну схизофренију......озбиљно!
Истрага је у току, надлежно тужилаштво ради свој посао, како не разумеш
да су вам сада џаба приче и 1000 тема против Коштунице .. буди стрпљив
и сачекај, све ће се врло брзо размрсити, а ако овако наставиш овде,
ондаК :

 
Мито, да ли можеш 100% да сигураш да ДСС и Коштуница немају никакве везе са атентатом? Ја не смем. Не смем ни за СРС да кажем то, мада мислим да немају везе. Коштуница је ипак био у врху власти тада, заједно са Чедом и Бебом. Сетите се кад су скњеали Кенедија.
 
BlackMusician73:
U jeku medijske kampanje protiv Đinđića u januaru 2003. je Legija kroz novine zemunskog klana Identitet poslao "otvoreno pismo javnosti" u kome je napao Zorana Đinđića i najavio obračun sa vladom. Legija je tada, dva meseca pre ubistva Đinđića, poručio Vladi da su joj dani odbrojani. Jočić je rekao da je to pismo "napisano dosta ozbiljno" i "nije vojničko, nije kriminogeno, nije pismo nekog ko je s druge strane zakona. To je politička analiza rada Vlade i svega onoga što je bilo od 5. oktobra do danas" te da "predstavlja kritiku vlasti iza koje bi mogla da stane većina". Jočić je to prokomentarisao i sledećim rečima: "Iz pisma nisam video pretnju. Najveća pretnja za nekog ko loše radi i vodi Vladu nije pojedinac kao što je Legija, već narod. Ako govorimo o pretnjama u političkoj kategoriji, onda treba gledati na one koji čine jednu zemlju i koji mogu, ili ne mogu, da budu zadovoljni jednom vlašću, a to je narod", rekao je Jočić.

Da li je posle ovoga uopšte potrebno dalje pričati o "političkom kišobranu" za ubistvo Đinđića?
Šta je povodom te pretnje uradila tadašnja vlast?
Šta je uradio veliki prijatelj Đinđića - Čeda Jovanović?
Šta je uradio Beba?
Šta je uradio ministar Mihajlović?
Na kom položaju se u januaru 2003 nalazio Koštunica i gde se u celoj toj priči nalazio DSS? Mislim, jesu li bili na vlasti?
 
popokatepetl:
Мито, да ли можеш 100% да сигураш да ДСС и Коштуница немају никакве везе са атентатом? Ја не смем. Не смем ни за СРС да кажем то, мада мислим да немају везе. Коштуница је ипак био у врху власти тада, заједно са Чедом и Бебом. Сетите се кад су скњеали Кенедија.

Па наравно да НИСАМ таква дилеја да сигурам 100% - данас је такво време да је НЕ МОГУ 100% да гарантујем ни за рођеног брата иако бих погинуо за њега...

Стицајем животних околости имао сам прилике (пре него што је постао НЕКО) да упознам Коштуницу - и зато овако реагујем, јер знам какав је тај лик - покушати да повежеш Коштуницу са ЗЛОЧИНОМ или УБИСТВОМ је испод нивоа сваког шимпанзе... - мени читава ова акција личи на покушај дискредитације Коштуњавог-Сове зато што НИ У СНУ НЕ ПОМИШЉА ДА СЕ ОДРЕКНЕ КиМ.....сетите се како су смрадови страних обавештних служби дискредитовали НЕКЕ ДРУГЕ ЉУДЕ када су им отказали послушност.

После синоћњег гледања дела "сведочења Бебе" имам утисак да су и можда и САД умешане у убиство Ђинђића - јер су ти кретени Беба, Чеда и Ђинђић послали НЕКЕ ЉУДЕ ИЗ МУП-а НА ШКОЛОВАЊЕ КОД ЊИХ.....тако да........треба мало о'ладити и пустити ТУЖИОЦЕ да раде свој посао.....
 
eremita:
Па наравно да НИСАМ таква дилеја да сигурам 100% - данас је такво време да је НЕ МОГУ 100% да гарантујем ни за рођеног брата иако бих погинуо за њега...

треба мало о'ладити и пустити ТУЖИОЦЕ да раде свој посао.....

Tačno tako.
 
eremita:
После синоћњег гледања дела "сведочења Бебе" имам утисак да су и можда и САД умешане у убиство Ђинђића - јер су ти кретени Беба, Чеда и Ђинђић послали НЕКЕ ЉУДЕ ИЗ МУП-а НА ШКОЛОВАЊЕ КОД ЊИХ.....тако да........треба мало о'ладити и пустити ТУЖИОЦЕ да раде свој посао.....
Meni je baš zanimljivo kako se međusobno prepucavaju najbliži Đinđićevi saradnici, kako svaljuju krivicu jedni na druge... a baš ti detalji su oni detalji koji su meni padali u oči još tada, pre 4 godine.
I onda im je opet za sve kriv Koštunica u čijim rukama u to vreme nije bio nijedan segment vlasti.
To mi liči na namerno skretanje pažnje sa sebe, što i nije tako nelogično ponašanje.
 
eremita:
После синоћњег гледања дела "сведочења Бебе" имам утисак да су и можда и САД умешане у убиство Ђинђића - јер су ти кретени Беба, Чеда и Ђинђић послали НЕКЕ ЉУДЕ ИЗ МУП-а НА ШКОЛОВАЊЕ КОД ЊИХ.....тако да........треба мало о'ладити и пустити ТУЖИОЦЕ да раде свој посао.....
Не само после тога.
Него, одавно, деценијама уназад су САД "умешане" у све што се овде дешава, стога је врло лако могуће да је, на оном највишем, од многих нивоа организације овог атентата, све потекло с "тих страна".

Једноставније, и поједностављено речено: Ђинђић се показао као - сметња неким њиховим плановима.
 
BlackMusician73:
SAD su ubile sebi naklonjenog čoveka da bi dovele Koštunicu koji drži Putinovu sliku kao nekad Staljinovu. Svašta.

Pre će biti da je tej vetar došao sa druge strane, sa Kavkaza.
Па, показало се да им заправо и није био толико наклоњен.
А види се да сте ви опет "навијачи", с тим ступидним опаскама о "држању слика".

И да ви "држите Бушову".
 
Kako im nije bio naklonjen...:lol:
Čovek je bio optuživan da je njihov špijun a ne da im je bio naklonjen.

Ja na Bushovu mogu jedino da se popiškim.;)

Ali zato ovaj dvojac bez kormilara:

corax.gif
 

Back
Top