i ja bi na yahoo-u

Da bi bio "DOBRO VIDJEN" moras da napravis kvalitetan META TAG-s za tvoj sajt.Pored toga razmena banera i linkova.Posle pozicije zavise od azuriranja tvog sajta,vremena koliko postoji,kvaliteta izgradjenog sajta,broja poseta,clanova(ukoliko koristis php and MySql) itd..

Dosta detalja je u pitanju,ali pre svega moras znati da radom i samo radom mozes biti dobro vidjen.
 
1. Osmislis cemu ce da sluzi sajt.
2. U skladu sa 1. pripremis gomilu tekstova koje ces redovno objavljivati na sajtu ili jos bolje napunis bazu tekstovima, pa se oni sami objavljuju na zadati datum.
3. Web strane moraju da imaju dobro osmisljene:
- kljucne reci,
- alt atribute za slike,
- boldovan tekst
- reči u okolini ključnih reči u tekstu

4. Za ključne reči za koje hoćeš dobar rang na Internet pretraživačima odeš na pretraživač, ukucaš željenu klj.reč i:
- ako je broj pronađenih Web strana veći od 1.000.000 zaboravis tu klj.rec i potrazis slicnu
- Boolmark-ujes sajtove koji su na prve dve strane rezultata pretrage i izucis kako su podesili elemente koje sam naveo pod 3.

5. Stalno trazis linkove ka slicnim sajtovima. Pritom u poslednjih godinu dana Google recimo mnogo manje ceni linkove ka tvom sajtu koji nisu u centralnom delu strane.
 
I naravno, ne treba kao sivonja preterivati sa kljucnom reci da ne bi popio bananu kao vrata vec keyword density treba odrzavati na razumnom nivou od nekoliko %. Ne postoji jasno definisan % ali u razmeri od 2-3% do 7-8-9% ( opet u zavisnosti sta se cilja, konkurencija itd itd bla bla ) ga treba odrzavati, a to se postize pravilnim balansom izmedju same kljucne reci i ostalog texta .
Opet sve zavisi od mnogih faktora pa treba experimentisati Za nesto bi 4-5% kljucnih reci bilo dobro, za nesto ne bi, za nesto bi i 2% vrsilo posao a za nesto ne bi itd.
 
Ja redovno stavljam ALT atribut, poshto je, kao, u skladu sa xhtml strict-om. Pretpostavljam da i pretrazhivachi to umeju da cene.
Medjutim, i onda najcheshce ALT ostavljam prazan, zato jer ne volim da mi se tooltip-ovi pojavljuju na sve strane... u Exploreru. Ako bih josh dodao i (pun) TITLE atribut, onda bi mi tooltip-ovi iskakali i u normalnim browserima. Mrka kapa.





no, evo shta sam upravo nashao:
http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors

izmedju ostalog se pricha i o boldovanju.
Ochigledno ni "struchnjaci" nisu sasvim nachisto. Dosta je oprechnih mishljenja.
 
Jedna stara pesma kaže:"Zaboravi, ako možeš!"
Nemoj da se naljutis sto cu ti ovo reci, ali gledaj da u zivotu radis dostizne stvari i to u malim zalogajima.
(Da, znam. Da je Gates postupio po mom savetu Windows-a ne bi bilo, a mi bi ziveli srecno do kraja zivota u *nix svetu)
 

Back
Top