Bolesti jezika -- jedan problem

slatka_mala83

Primećen član
Poruka
535
Vec duze vreme ( dve i po godine ) imam jedan problem. Kozice jezika mi se neprekidno ljusti, na odredjenim mestima. Jezik postane prvo beo ( na tim mestima ) , zatim dolazi do pucanja i ljustenja kozice ( najpre u vidu "ogrebotine", zatim se prosiri ). Taj proces traje odprilike nedelju dana, zatim nastaje period "mirovanja" ( 1-2 nedelje odprilike ) i sve pocinje iz pocetka. Isla sam kod nekoliko lekaka, cak i u bolnicu, radila sam analiza krvi i briseve. Nisu mi iznasli nista, cek ni gljivicna oboljenja, ali taj proces traje i dalje. Samo jedna doktorka mi je dala pre par meseci jednu terapiju sa antibioticima od koje mi je malo bilo bolje, ali ne tako posebno. To me strasno cini nervoznom, jezik mi izgleda tako ruzno, crveno i ponekad bolno. Jedan lekar mi je rekao da je to mozda na nervnoj bazi i da ce vremenom proci ili zauvek ostati. Ja bas i ne verujem u tu "teoriju" jer sam recimo ovih dana bila potpuno smirena i proces se opet ponovio.

Bicu zahvalna ljudima koji mi mogu nekako pomoci. Sta da radim dalje?

Hvala


P.S: Izvinjavam se ako naziv teme ne zvuci prikladno, ali to je jedino sto sam mogla u ovom trenutku da smislim.
 
dr:
http://forum.krstarica.com/threads/75988
da li te je ikad u akutizaciji tih problema pregledao otorinolaringolog?

Ne. Najpre sam sa obratila svom stomatologu. To je sve pocelo nakon 2 meseca posto mi je ugradjena plomba od nikla. Mislila sam da je alergija ( mada bi se simptomi odmah javili ? ). Onda su mi izmenili plombu i savili porculansku, sa leve strane, jer se ta tackica, koja kasnije postaje sve veca, pojavila prvo sa leve strane jezika. Medjutim na desnoj strani sam takodje imala plombu od nikla ( imam je isada ) ali es jedno 2-3 meseca ( u pocetku "bolesti" ) nista nije pojavljivalo na toj strani. Mislila sam da su mi mozda zubi neravni, pa sam par puta isla na poliranje, ali nista nije pomoglo. Kasnije je pocelo i sa desne strane jezika ( doduse manja tacka, levu stranu zahvati skoro celu ).

Otisla sam kod prakticnog lekara i on mi jje rakao da se obratim koznom. Tako sam i uradila. Kozni me je poslao u bolnicu, tamo su mi uzeli bris jezika i uradili test na gljivicne oboljenja. Nista nije pronadjeno.

Isla sam i kod lekara za uho, grlo i nos. Tmo su mi rekli da nema nikakvih opasnosti i da ce to proci samo od sebe ili zauvek ostati jer je to na nervnoj bazi.

Kozni mi je dao samo neki gel u slucaju da me jako boli ( sto se ponekad i dogadja, pogotovu u fazi srascivanja ).
Jedna doktorka za uho grlo i nos dala mi je "kanazol" i jos jdan antibiotik. Terapiju sam uzimala 2 nedelje. Bilo je vrlo malo poboljsanja ali nista posebno.
 

Back
Top