Šta bi Srbija uradila sa Kosovom i Šiptarima kada bi se ugledala na Hrvatsku... :-)

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
copy paste...


Situacija sa Kosovom je potpuno istog tipa kao situacija sa Krajinom 95, samo što na kosovu postoji i kfor i unmik, jedina razlika...

ako bi Srbija sljedila primjer Tudjmanova rukovodstva i njihovog zlocinackog pothvata trebala bi napasti kosovo, protjerati 95% albanaca,svojih državljana,pri tom toboze pozivati da ostanu kod svojih kuca i garantirati im sva prava, a onda 2000 staraca koji zaista ostanu kod svojih kuca pobiti... pri tom zapaliti 20 000 šiptarskih kuca a ostale popljackati, i u njih naseliti izbegle srbe iz Hrvatske i Bosne i dati im tudje albanske kuce da ih koriste godinama bez da placaju nadoknadu vlasnicima.

onda to sve proglasiti legalnom operacijom vracanja kontrole nad svojim teritorijem i vracanjem tog teritorija pod ustavni poredak medjunarodno prizante Srbije ciji je po rezoluciji 1244 Kosovo sastavni dio i koja ima pravo povratka svojih snaga sigurnosti na Kosovo...

onda cijelu operaciju proglasiti i svetim domovinskim ratom koji cist kao suza i u kom nije bilo nikakvog zlocina (samo što je 95% sopstvenih gradjana druge nacije protjerano sa teritorija koji pripada Srbiji ali gdje su godinama živjeli i albanci ... i za šta su svi vodeci generali i predsjednik optuženi za udruženi zlocinacki pthvat etnickog cišcenja i prisilnog progona)

Zaista smiješno, ali živa istina :top:

naravno da bi bilo tko to mogao uraditi prije toga mora odlicno izlobirati za tu stvar prije svega kod amerikanaca i drugih na zapad kako bi oni pred tim zlocinom koliko je god moguce zatvorili oci...

i na kraju obecavati povratak izbjeglica i njihove imovine ali zaprvo birokratski na sve nacine opstruirati povratak, te obezbjediti da broj albanaca na kosovu nakon povratka bude samo trecina od broja u kom si tu zivjeli prije tog napada...

onda nakon toga organizirati na najvecem stadionu marakani u glavnom gradu beogradu koncert sa 60 000 ljudi koji uzvikuju ubij šitara i šiptare na vrbe te pozdravljaju Thompsona u srpskoj verziji sa fasistickim pozdravom, dok on objasnjava kako je nadimak nastao tako sto je koristio thomson za obranu svog sela u Šumadiji od šiptarske bande i dragovoljaca koji to selo niakd nisu ni napadali... :rofl: na cijelu tu manifestaciju naravno obavezno da dode jedan ministar i zastupnici u parlamentu... i onda kad netko od šiptara kaže da su njegovi protjerani, starci ubijeni, kuce zauzete po 7-8 godina i opljackane ili zapaljene, onda njemu reci cuj nemoj lagati to su sve izmišljotine što si cuo od tvoje albanske propagande nakon sto si dragovoljno pobijegao u albaniju...

Naravno nista se od toga nece desiti niti je netkome na kraj pameti, ali tako bi izgledalo kad bi Srbija postupila identicno Hrvatskoj tj. tudjmanu 95. a sve u cilju da povrati teritoriju.
 
vi vec jeste albance protjerali s kosova tj. izvrsili ste etnicko coscenje pa vas je nato istjerao sa kosova, a zanemarujes jednu malu cinjenicu, a to je da su srbi pocinili genocid i etnicko ciscenje na svim prostorima koje su okupirali u HR i BIH boreci se protiv ''ustasa'' i ''ustaskog vodstva'' u HR i protiv ''turaka'' u BIH. Samo sta su te ''ustase'' legalno izabrane na demokratskom izborima, ali to je druga prica. Taj model propagande je samo kloniran u kosovskom slucaju gdje su albanci prikazani kao turci koji prijete europi isto kao sto su hrvati bili prikazivani kao fasisti kojima je jedini cilj klat srbe. A sto se oluje tice ja mislim da su ti srbi pobjegli zbog straha od osvete zbog onoga sta su radili hrvatima i hrvatskoj 5 godina, a to ''etnicko ciscenje'' srba iz ''krajne'' je organizirala srpska vlast u ''krajni''. A sto se tice razbojstava POSLJE oluje samo cu navest cinjenicu da je u HR zbog razbojstava NAKON oluje sudski procesuirano oko 3400 osoba i nije ubijeno 2000 staraca niti blizu 2000. I samo jos jedna stvar, nisu hrvati ratovali po srbiji, nisu hrvati rusili Novi sad, nisu hrvati rusili, ubijali, pljackali po srbiji nego su to radili pobunjeni srbi u hrvatskoj i srbi iz srbije uz OBILATU pomoc i podrsku JNA u tadasnje jugoslavije sa milosevicem na celu (koji je bio mozak svega)!!!!!!!!!!!
 
ZG_city:
vi vec jeste albance protjerali s kosova tj. izvrsili ste etnicko coscenje pa vas je nato istjerao sa kosova, a zanemarujes jednu malu cinjenicu, a to je da su srbi pocinili genocid i etnicko ciscenje na svim prostorima koje su okupirali u HR i BIH boreci se protiv ''ustasa'' i ''ustaskog vodstva'' u HR i protiv ''turaka'' u BIH. Samo sta su te ''ustase'' legalno izabrane na demokratskom izborima, ali to je druga prica. Taj model propagande je samo kloniran u kosovskom slucaju gdje su albanci prikazani kao turci koji prijete europi isto kao sto su hrvati bili prikazivani kao fasisti kojima je jedini cilj klat srbe. A sto se oluje tice ja mislim da su ti srbi pobjegli zbog straha od osvete zbog onoga sta su radili hrvatima i hrvatskoj 5 godina, a to ''etnicko ciscenje'' srba iz ''krajne'' je organizirala srpska vlast u ''krajni''. A sto se tice razbojstava POSLJE oluje samo cu navest cinjenicu da je u HR zbog razbojstava NAKON oluje sudski procesuirano oko 3400 osoba i nije ubijeno 2000 staraca niti blizu 2000. I samo jos jedna stvar, nisu hrvati ratovali po srbiji, nisu hrvati rusili Novi sad, nisu hrvati rusili, ubijali, pljackali po srbiji nego su to radili pobunjeni srbi u hrvatskoj i srbi iz srbije uz OBILATU pomoc i podrsku JNA u tadasnje jugoslavije sa milosevicem na celu (koji je bio mozak svega)!!!!!!!!!!!


Ai. Samo tebe smo cekali...Hajde, majke ti, prosvetli nas neuke!
 
ZG_city:
vi vec jeste albance protjerali s kosova tj. izvrsili ste etnicko coscenje pa vas je nato istjerao sa kosova, a zanemarujes jednu malu cinjenicu, a to je da su srbi pocinili genocid i etnicko ciscenje na svim prostorima koje su okupirali u HR i BIH boreci se protiv ''ustasa'' i ''ustaskog vodstva'' u HR i protiv ''turaka'' u BIH. Samo sta su te ''ustase'' legalno izabrane na demokratskom izborima, ali to je druga prica. Taj model propagande je samo kloniran u kosovskom slucaju gdje su albanci prikazani kao turci koji prijete europi isto kao sto su hrvati bili prikazivani kao fasisti kojima je jedini cilj klat srbe. A sto se oluje tice ja mislim da su ti srbi pobjegli zbog straha od osvete zbog onoga sta su radili hrvatima i hrvatskoj 5 godina, a to ''etnicko ciscenje'' srba iz ''krajne'' je organizirala srpska vlast u ''krajni''. A sto se tice razbojstava POSLJE oluje samo cu navest cinjenicu da je u HR zbog razbojstava NAKON oluje sudski procesuirano oko 3400 osoba i nije ubijeno 2000 staraca niti blizu 2000. I samo jos jedna stvar, nisu hrvati ratovali po srbiji, nisu hrvati rusili Novi sad, nisu hrvati rusili, ubijali, pljackali po srbiji nego su to radili pobunjeni srbi u hrvatskoj i srbi iz srbije uz OBILATU pomoc i podrsku JNA u tadasnje jugoslavije sa milosevicem na celu (koji je bio mozak svega)!!!!!!!!!!!
Pazi lika...
Ma na ovo ne vredi ni trošiti reči.
 
Ala ti je Nofrica napunio glavu propagandom :D :D :D

Niko nije albance proterao sa Kosova, ne bi ih bilo 2,2 miliona da smo ih proterali. kad nekoga proteraš onda ih ima barem 3 puta manje nego što je bilo ranije- kao kod vas što ste proteraali Srbe, tako da ih sad ima 200 000 a bilo ih je 580 000.

osim toga kad je nekome cilj progon kao sto je bio vašoj vojsci onda im taj i opljačka i zapali kuće kao sto je vaša vojska uradila, a onda naseli svoje u one opljačkane a nezapaljene... a albancima to niko nije uradio.

inače kosovo je ubedljivo najjače bombardovano, neki albanci su tokom bombardoivanja bežali u albaniju, upravo zbog bombardovanja a ne zbog vojske i policije.


što se tiče staraca ubijenih u oluji lično sam više ljudi upoznao čiji su stari roditelji pobijeni jer nisu hteli a ni mogli da beže. i uopšte u mestima odakle su ti ljudi pobegli od svih staraca koji su ostali kod kuća niko živ nije ostao, sve su ih pobili. i sad ti dođeš ovde da prosipaš izmišljotine a ja svojim očima video te ljude i tugu u njihovim očima.

dosta više sa falsifikovanjem istarije, kao što ste u stanju da smanjite broj žrtava u jasenovcu sa 600 000 na 60 000 tako ste očigledno spremni i da smanjite ovih 2000 na mozda 200.

nisu hrvati ratovali po srbiji nego su proterivali i ubijali hrvatske srbe, nacionalnu manjinu. nisu plačkali i rušili po srbiji nego su hrvatskim srbima zapalili 20 000 kuća a ostale opljačkali, a starce pobili i bacali žive u vatru.

a to je takođe zločin.
 
fortress:
Ai. Samo tebe smo cekali...Hajde, majke ti, prosvetli nas neuke!

takve zagrizle poput vas ni bog nije u stanju prosvjetlit, vi ste naprosto odrasli gledajuci drzavnu televiziju za vrijeme ratova koje ste vodili i uopce me takvi stavovi ne iznenaduju, samo se nadam da tu ima nekih objektivnih individualaca koji su u stanju pogledati istini u oci. pozdrav :)
 
ilkebgd:
Ala ti je Nofrica napunio glavu propagandom :D :D :D

Niko nije albance proterao sa Kosova, ne bi ih bilo 2,2 miliona da smo ih proterali. kad nekoga proteraš onda ih ima barem 3 puta manje nego što je bilo ranije- kao kod vas što ste proteraali Srbe, tako da ih sad ima 200 000 a bilo ih je 580 000.

osim toga kad je nekome cilj progon kao sto je bio vašoj vojsci onda im taj i opljačka i zapali kuće kao sto je vaša vojska uradila, a onda naseli svoje u one opljačkane a nezapaljene... a albancima to niko nije uradio.

inače kosovo je ubedljivo najjače bombardovano, neki albanci su tokom bombardoivanja bežali u albaniju, upravo zbog bombardovanja a ne zbog vojske i policije.


što se tiče staraca ubijenih u oluji lično sam više ljudi upoznao čiji su stari roditelji pobijeni jer nisu hteli a ni mogli da beže. i uopšte u mestima odakle su ti ljudi pobegli od svih staraca koji su ostali kod kuća niko živ nije ostao, sve su ih pobili. i sad ti dođeš ovde da prosipaš izmišljotine a ja svojim očima video te ljude i tugu u njihovim očima.

dosta više sa falsifikovanjem istarije, kao što ste u stanju da smanjite broj žrtava u jasenovcu sa 600 000 na 60 000 tako ste očigledno spremni i da smanjite ovih 2000 na mozda 200.

nisu hrvati ratovali po srbiji nego su proterivali i ubijali hrvatske srbe, nacionalnu manjinu. nisu plačkali i rušili po srbiji nego su hrvatskim srbima zapalili 20 000 kuća a ostale opljačkali, a starce pobili i bacali žive u vatru.

a to je takođe zločin.

ti okreces pricu. sve na sto se fokusiras je oluja (koja je bila legitimna akcija oslobadanja vlastitog teritorija od pobunjenika), a zaboravljas prethodnih 5 godina gadosti koje su srbi cinili po HR i BIH uz potporu JNA i milosevica. Samo da napomenem neke-Vukovar, Ovcara, Dubrovnik,Gospic, itd.
A sto se jasenovca tice broj zrtava se krece od 40 do 80 tisuca i to ne samo srba nego svih zrtava zajedno,a to ne trvrdim ja nego otac i sin goldstein koji su profesori na Zagrebackom filozofskom fakultetu-zidovi (kojima je cijela rodbina pobijena u jasenovcu). I nisu hrvati krenuli sa oruzanom pobunom nego su to napravili srbi u HR!!!!!! A evo stara poslovica se obestinjuje-sve se vraca sve se placa
 
ti pričaš o gadostima srba a ustaše pobile 700 000 srba u ndh a sad proterale preko 250 000 i ubile 2000 civila, zapalile 20 000 kuća a ostale opljačkale :)

ne kažem da nije bilo zločina sa srpske strane, ali koliko?? mozda 50 puta manje od ovih gore ustaskih zločina...

na ovcari je pobijeno 262 ljudi a u oluji oko 2000 :)

u gospicu je nedavno ekshumirano prvo 150 pa onda još 50 srpskih leševa...

taj broj 40-80 hiljada, to je broj onih koji su identifikovani, ali ogromna većina se nije mogla identifikovati jer su ustase na sve nacine pokusavale prikriti zločin.

to što su ti profesori na zg univerzitetu, je samo dokaz da moraju da naprave istraživanje koje odgovara hrvatskoj, pošto jedu hleb od plata na zg univerzitetu.

ja se držim zvaničnih podataka komisije socijalističke republike hrvatske koja je još 50-ih godina utvrdila da je ubijeno izmedju 500 000 i 600 000 ljudi u jasenovcu. dakle to je zvanični podatak, a ovi vaši pokušaju smanjivanja broja od 10 puta nakon celih 50 godina su irelevantni. ako je 50 godina vazilo da je pobijeno 600 000 to što vi sad pokušavate da prekrojite istoriju vaš je problem i sramota. ja kad sam bio u jasenovcu za vreme sfrj čak je stajala tabla na kojoj je pisalo 700 000 ubijenih u NDH, a od toga apsoilutno najveći deo u jasenovcu... uostalom u medjunarodnoj enciklopediji holokausta stoji da je ubijeno 600 000 ljudi.

a rat ste izazvali vi zato što ste hteli da se nasilno otcepite, počeli ilegalno da se naoruzavte iz madjarske, zato šrto ste odlučili da razbijete sfrj, organizovali referendum itd.

u suprotnom rata ne bi ni bilo i jugoslavoja bi ili opstala ili bi se nekako mirnim putem raspala kao čehoslovačka. a srbi su kao što znaš bili za opstanak sfrj i bojkotovali referendum itd.

a cilj nasilnog otcepljenja je bilo etničko čišćenje nacionalne manjine- tj. hrvatskih srba...

poznata je tudjmanova izjava "mogli smo dobiti neovisnu hrvatsku i bez rata ali u tom slučaju en bila etnički čista".
 
ZG_city:
ti okreces pricu. sve na sto se fokusiras je oluja (koja je bila legitimna akcija oslobadanja vlastitog teritorija od pobunjenika), a zaboravljas prethodnih 5 godina gadosti koje su srbi cinili po HR i BIH uz potporu JNA i milosevica. Samo da napomenem neke-Vukovar, Ovcara, Dubrovnik,Gospic, itd.
A sto se jasenovca tice broj zrtava se krece od 40 do 80 tisuca i to ne samo srba nego svih zrtava zajedno,a to ne trvrdim ja nego otac i sin goldstein koji su profesori na Zagrebackom filozofskom fakultetu-zidovi (kojima je cijela rodbina pobijena u jasenovcu). I nisu hrvati krenuli sa oruzanom pobunom nego su to napravili srbi u HR!!!!!! A evo stara poslovica se obestinjuje-sve se vraca sve se placa
Alo, zaslepljeni...
Vrhovni komandant te JNA je bio tvoj Stipica, a ta JNA je bila sastavljena od pripadnika svih naroda i narodnosti tadašnje SFRJ. I o čemu ti to?

Što se gadosti tiče, najviše gadosti je počinila ustaška vojska tokom Bljeska i Oluje.

Što se budalaština o teranju Albanaca i etničkom čišćenju Kosova tiče, pogledaj u popise stanovništva od pre II Svetskog Rata, pa onda prvi popis nakon II Svetskog Rata, i uporedi ga sa današnjim stanjem na Kosovu i onda objektivno (ako je to jednom zatrovanom i zaslepljenom srbomrscu moguće) reci ko je žrtva etničkog čišćenja na Kosovu.
 
ZG_city:
vi vec jeste albance protjerali s kosova tj. izvrsili ste etnicko coscenje pa vas je nato istjerao sa kosova, a zanemarujes jednu malu cinjenicu, a to je da su srbi pocinili genocid i etnicko ciscenje na svim prostorima koje su okupirali u HR i BIH boreci se protiv ''ustasa'' i ''ustaskog vodstva'' u HR i protiv ''turaka'' u BIH. Samo sta su te ''ustase'' legalno izabrane na demokratskom izborima, ali to je druga prica. Taj model propagande je samo kloniran u kosovskom slucaju gdje su albanci prikazani kao turci koji prijete europi isto kao sto su hrvati bili prikazivani kao fasisti kojima je jedini cilj klat srbe. A sto se oluje tice ja mislim da su ti srbi pobjegli zbog straha od osvete zbog onoga sta su radili hrvatima i hrvatskoj 5 godina, a to ''etnicko ciscenje'' srba iz ''krajne'' je organizirala srpska vlast u ''krajni''. A sto se tice razbojstava POSLJE oluje samo cu navest cinjenicu da je u HR zbog razbojstava NAKON oluje sudski procesuirano oko 3400 osoba i nije ubijeno 2000 staraca niti blizu 2000. I samo jos jedna stvar, nisu hrvati ratovali po srbiji, nisu hrvati rusili Novi sad, nisu hrvati rusili, ubijali, pljackali po srbiji nego su to radili pobunjeni srbi u hrvatskoj i srbi iz srbije uz OBILATU pomoc i podrsku JNA u tadasnje jugoslavije sa milosevicem na celu (koji je bio mozak svega)!!!!!!!!!!!

Stvarno bi bilo dobro da me prosvetiš i kažeš mi gde su to Srbi izvršili etničko čišćenje u Hrvatskoj? Hvala unapred.
 
rdeki:
Alo, zaslepljeni...
Vrhovni komandant te JNA je bio tvoj Stipica, a ta JNA je bila sastavljena od pripadnika svih naroda i narodnosti tadašnje SFRJ. I o čemu ti to?

Što se gadosti tiče, najviše gadosti je počinila ustaška vojska tokom Bljeska i Oluje.

Što se budalaština o teranju Albanaca i etničkom čišćenju Kosova tiče, pogledaj u popise stanovništva od pre II Svetskog Rata, pa onda prvi popis nakon II Svetskog Rata, i uporedi ga sa današnjim stanjem na Kosovu i onda objektivno (ako je to jednom zatrovanom i zaslepljenom srbomrscu moguće) reci ko je žrtva etničkog čišćenja na Kosovu.

Mislim da je zaludno išta smisleno objašnjavati ovim fašisoidnim i povampirenim mudzosima i ustašama što nam preplaviše forum poslednjih dana, kao i njihovim mnogobrojnim klonovima.....na žalost :roll: :confused:
 
SANDRINAbg:
Mislim da je zaludno išta smisleno objašnjavati ovim fašisoidnim i povampirenim mudzosima i ustašama što nam preplaviše forum poslednjih dana, kao i njihovim mnogobrojnim klonovima.....na žalost :roll: :confused:
zalosno je sto neko tako misli o drugim narodima.
zamisli kako je nekome tebi objasnit ista kad imas takvo misljenje o vise naroda.
tužno
 
ilkebgd:
.

osim toga kad je nekome cilj progon kao sto je bio vašoj vojsci onda im taj i opljačka i zapali kuće kao sto je vaša vojska uradila, a onda naseli svoje u one opljačkane a nezapaljene... a albancima to niko nije uradio.

inače kosovo je ubedljivo najjače bombardovano, neki albanci su tokom bombardoivanja bežali u albaniju, upravo zbog bombardovanja a ne zbog vojske i policije.
.

iako se cesto slazem sa onim sto pises ovoga puta gresis i to mnogo, vise od 60 % kuca je zapaljeno, pec i neka manja mesta i do neverovatnih 90%, a o pljackanju necu ni trositi reci, inace niko ama bas niko nije bezao od nato bombi, ipak su oni imali prioritet vojne ciljeve, ali kao sto ti rece neko vam je napunio glave i,,,,
 
o tome, kad je u pitanju KIM nemam neposrednih saznanja ali iskreno ne verujem u te vaše brojke :wink:

verujem da su neki proterani, neke kuće zapaljene, ali da je toliko, to ne verujem.

kako to onda da su se svi šiptari vratili na kosovo, a u hrvatskoj i danas nakon 12 godina od akcije ima samo 1/3 od broja srba pre rata. e to je pravi progon druže moj, kad se tako uradi sa njihovom imovinom da ne mogu da se vrate, a ne ovo kad se svi vrate...

naravno ja osudjujem progon bilo kog civilnog stanovnistva ali postoji jasna i ogromna razlika.
 
ilkebgd:
o tome, kad je u pitanju KIM nemam neposrednih saznanja ali iskreno ne verujem u te vaše brojke :wink:

verujem da su neki proterani, neke kuće zapaljene, ali da je toliko, to ne verujem.

kako to onda da su se svi šiptari vratili na kosovo, a u hrvatskoj i danas nakon 12 godina od akcije ima samo 1/3 od broja srba pre rata. e to je pravi progon druže moj, kad se tako uradi sa njihovom imovinom da ne mogu da se vrate, a ne ovo kad se svi vrate...

naravno ja osudjujem progon bilo kog civilnog stanovnistva ali postoji jasna i ogromna razlika.

ja bas nisam mlad, ali verovao ili ne to je bilo toliko razruseno da se desavalo da ne znam gde se nalazim, a moja mitrovica, pa ti shvati kako hoces. a povratak, pa vas nije tada bilo [moslim napustili ste kosovo,znaci ...] a verujem da su se ljudi vracali i bas iz tog razloga, ajde da spasimo sta se spasti moze

ps.trebam li naglasiti da je sva moja imovina bila na meni
 

Back
Top