Suprotnosti se (ne)privlace?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gost118

Elita
Poruka
22.445
Americki naucnici s Cornell University opovrgvaju staro vjerovanje po kojem ljudi biraju partnere koji su njihova suprotnost...
Istrazivanje koje se temeljilo na anketi 978 mladih zena i muskaraca je pokazalo kako ljudi cesce biraju partnere koji su im slicni (ili barem misle da su im slicni) po izgledu i stavovima o razlicitim pitanjima...
Ranija istrazivanja su pokazala kako ljudi preferiraju partnere s osobinama za koje vjeruju da ce biti od pomoci u podizanju djece, ukljucujuci i finansijsko stanje... Medjutim ovo istrazivanje je pokazalo kako to ne mora biti tako, te da se slicne individue medjusobno privlace zbog najvece vjerovatnosti za odrzavanje stabilne veze...
Naucnici isticu kako na osobine koje se traze od partnera najvise utice percepcija o vlastitim osobinama...
Elem, ovo istrazivanje apsolutno se slaze s onim sto ja trazim... A, kakva su vasa iskustva...?
 
Mene opet ne privlace... Bas mi se svidjaju muskarci koji imaju iste ili vrlo slicne stavove po pitanju ljubavi i uopste musko-zenskih odnosa, politike, muzike...
Banalan primjer - kako bih uopste mogla da izadjem s muskarcem koji obilazi kafane u kojima narodnjaci "razbijaju", kad su meni takva mjesta odbojna...? Kako uopste da razgovaram s nekim ko "svrsava" uz Boru Drljacu...?
Da se razumijemo, nemam nista protiv ljudi koji slusaju takvu vrstu muzike, ali jednostavno, to je nesto meni strano i neprivlacno...
 
potpuno se slazem sa gazdaricom, mislim da je vrlo bitno da su nam stavovi slicni, ne u svim stvarima ali u bitnim da. nemoguce je da se bas u svemu poklapamo ali dok su te razlike ok i ne ugrozavaju vezu sve ce funkcionisati.
jos jedan banalan primer ali ja mislim da bih tesko nasla zajednicki jezik sa tipom koji recimo nije cuo za led zeppelin ili rolling stones. :lol:
 
Par je par dok su im stavovi od velike vaznosti slicni. Onda se pojavi neko ko se od nekog od njih dijametralno razlikuje po sitnicama, i pokvari sve :)

Prevod:
Razlike u sitnicama samo unose dinamiku u vezu. Razlike u krupnim, zivotnim, stvarima olabavljuju vezu. Na zalost, za vecinu je mnogo uzbudljivije razlikovati se u sitnom nego slagati se u velikom. Samo od drugog nastaje nesto...
 
ova tema me na neki nacin vraca na temu o gazenju principa.
mislim da se suprotonosti ne privlace jer polazim od toga da je vecina rekla da se najcesce drzi svojih principa di da je samo u retkim slucajevima spremna da od njih u odredjenoj meri odstupi.
suprotnosti su razmimoilazenje principa sto, u slucaju kada se nadju dve osobe jakih karaktera (citaj tvrdoglave), nikako nije preduslov za jaku vezu.
naravno, bilo bi monotono i kada bi se neke dve osobe u potpunosti slagale u svemu.

ma mnogo sam se upetljao. nema pravila. ti naucnici nam samo komplikuju zivot.
 
A, jak karakter je "fin" izraz, za tvrdoglavost...? :lol:
Salim se...
Uporedila sam sad brakove dviju svojih najboljih drugarica...
Obje su veoma drustvene, vesele osobe... I muz jedne od njih je takav, dok je drugi bas onako ozbiljan i krut...
Elem, ova koja ima "veselog" muza, ima i daleko bolji brak... Posto oboje vole zabavu, zajedno idu i u provod, iste stvari ih zasmijavaju, vole istu atmosferu itd...
Ona druga ima silne muke da svog "ozbiljnog" muza nagovori da negdje izadju i malo se zabave...
Njemu je daleko ljepse da sjedi kod kuce ispred TV-a i prati politiku ili sport, dok se ona gusi u kuci...
Ako pak izadju zajedno, on se smrtno dosadjuje...
Znaci, kako god da odluce, jednom od njih nije po volji... :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top