Hilandar

alex*

Obećava
Poruka
51
Juce je jedan moj prijatelj otisao na Hilandar sa namerom, da jede neko grozdje, koje ce mu pomoci, da napravi dete. Ostace u manastiru desetak dana.

Razmisljam nesto, da bas i ne znam mnogo o tom Hilandaru, sem da je svetiste (kazu najvece Srpsko svetiste), a ni prijatelj nije mogao bas mnogo da me uputi, jer ni sam nije upoznat.
Obracam se na vas, jer mi se cini, da je ovaj forum najposeceniji i da su njegovi posetitelji najobavesteniji. Mozete mi reci nesto vise o Hilandaru? I o grozdju koje podstice plodnost muskaraca?
Net cu pretraziti sama, interesuje me misljenje i znanje naroda.

Hvala i lep dan vam zelim!
 
aha......to je loza sv. simeona......nudili nas monasi kad smo išli...da obrstimo lozu i da se raspomamimo sa ženama........nisu dali probnu degoostaciju...nema za dž ništa.....300 e čokot loze : list 10e............gori si od turaka............gde je ganja......neema...popoošili turci....... kad su okupirali ostrvo u 2 v. pne.................aha..
 
Koliko sam shvatila, ta loza je za potenciju, a ne za plodnost.

A sta zapravo ljudi, koji bivaju tamo nedelju dana, mesec, dva, tri... uopste rade? Misim, nije to turizam sa pet zvezdica all inclusive. Po ceo se dan mole Bogu? Zaista nemam predstavu.
 
Ma, malo imam blagu averziju prema tommjestu, mada vrlo postujem Boga. Ne postujem svestenike i crkvu kao instituciju. Ako nekoga postujem, to je zbog njega kao pojedinca.

Elem, znate da na Svetu Goru ne smiju zene. Ajde da cujem zasto. Bilo je vec zilion glupih odgovora od kojih je najsmjesniji NECISTE SU...
Elem radi se o sledcem: Monasi koji zive tamo, ne smiju da se zene. Oni ne smiju da imaju odnose sa zenom. Zato na tlo Sv. Gore, ne smiju uvesti ni zenku kokoske, ovce (ne daj boze), a kamoli ljudsku zenu...
Tako da ti popovi sto dijele svojevrsnu viagru... Mislim, nemam komentara. Kao kad ja ne mogu da kresem zenu, da bar raspoamamimo ove koji bi mogli moralno, ali avaj, ne mogu fizicki.
FUJ!
 
Oky, matora, kakva zahvalnost? Mislim, nisam bila, naravno, jer sam zena, jel'te... A kome da budu zahvalni oni koji su bili? Svojim roditeljima ili sebi samima ili bogatom stricu ili ko im je vec finansirao da zapucaju u Grcku! Pa, da svakako.
Cemu ih nazvati stokom? Gdje pise da nisu zahvalni onome ko im je omogucio da putuju?
 
Hm, koja si ti budala...ccccc...misliš udajom si postala Crnogorka? Pa ni taj tvoj metuzalem sigurno nije pravi Crnogorac...ni sina ne ume da napravi... Sereš po sopstvenom narodu...fuj i pljuc.
 
HEBEHA:
Ma, malo imam blagu averziju prema tommjestu, mada vrlo postujem Boga. Ne postujem svestenike i crkvu kao instituciju. Ako nekoga postujem, to je zbog njega kao pojedinca.

Elem, znate da na Svetu Goru ne smiju zene. Ajde da cujem zasto. Bilo je vec zilion glupih odgovora od kojih je najsmjesniji NECISTE SU...
Elem radi se o sledcem: Monasi koji zive tamo, ne smiju da se zene. Oni ne smiju da imaju odnose sa zenom. Zato na tlo Sv. Gore, ne smiju uvesti ni zenku kokoske, ovce (ne daj boze), a kamoli ljudsku zenu...
Tako da ti popovi sto dijele svojevrsnu viagru... Mislim, nemam komentara. Kao kad ja ne mogu da kresem zenu, da bar raspoamamimo ove koji bi mogli moralno, ali avaj, ne mogu fizicki.
FUJ!
Као прво био сам тамо скоро месец дана.Лоза св.Симеона се даје искључиво ради плодности никако за потенцију.Под два никако се не наплаћује и то сигурно није истина.Под три на њој живе само монаси који су се орекли брачног живота и решили да се у потпуности посвете Богу па су донели такву одлуку да неби падали у искушења.Ако они виде у томе сврху живота шта то неком смета.
 
Sjajno. Utoliko mi je draze ako se loza daje za plodnost i ako se ne naplacuje. Draze mi je jer postujem svoju vjeru, a ovo bi me vrlo razocaralo.
Dalje, nemam nista protiv njihovog izbora, niti protiv ljudi koji rijese da tamo provedu neko vrijeme. Kada sam kao dijete sticala saznanja o Bogu, pozeljela sam da odem tamo. Ali ne moze! Zasto?
 
nije fora samo da proba grozdje.

nije lose da veruje da ce mu pomoci. tj da veruje u cuda Sv Simeona.
loza je iznikla iz (iznad ili ispod) njegovog groba u M. Hilandaru i prezivela mnoga leta.
mislim da se njeno zrnevlje koristi i od muza i od zene...(no nisam siguran) ali obavezno uz molitve i post.......
uz grozdje ima i manual. :wink:
 
matora63:
ej. muž nije crnogorac. mislila sam samo da ćete shvatiti da je Hilandar svetinja i da tamo treba da idu ljudi koji znaju GDE idu i ZAŠTO idu. neko, ko ima dovoljno sreće, ukapira posle nekog vremena šta je to značilo...a neko ne. pljuc svima koji ne misle tako.

Sta vam svima dodjavola znaci to Pljuc? O, strasno...
To je svetinja, ali mi niko ne odgovara...
Zasto svetinju ne mogu da posjete zene?

Vjerujem da je divno boraviti tamo, ali, vidis, necu nikada saznati da li je zaista tako... Mrzim dvolicnost i licemjerje, a mnoge vjerske institucije prosto odisu time.
 
Aaaa... Znaci, ja bih tako natrcala tamo i spopala neduznog monaha? Ili svoga muza? Koga dodjavola... Gluposti...
A ovce? Zasto one ne mogu tamo? Mislis, isto bi zgrijesile.

Ponavljam, odluka ljudi da odaberu taj nesvakidasnji nacin zivota je sasvim u redu. Ipak, neke stvari su mi krajnje licemjerne.

Ili hoces reci da bi monasi mislima zgrijesili ugledavsi mene? Pa, zasto su onda odabrali takav zivot, kada zablude od pogleda na smjerno obucenu zenu (kako vec treba biti obucena u crkvi. Ja se toga sasvim drzim)
 
Hm, dovoljno je da se pojavi ženska osoba. Znaš li ti uopšte šta je celibat? Šta misliš kako bi delovala žena na one mučenike koji nisu ništa yebali u životu, kojima je i masturbiranje zabranjeno! A tamo se nalaze ceo život. Ajde malo uključi taj pileći mozgić i nemoj biti licemerna...:lol:
 
HEBEHA:
Sjajno. Utoliko mi je draze ako se loza daje za plodnost i ako se ne naplacuje. Draze mi je jer postujem svoju vjeru, a ovo bi me vrlo razocaralo.
Dalje, nemam nista protiv njihovog izbora, niti protiv ljudi koji rijese da tamo provedu neko vrijeme. Kada sam kao dijete sticala saznanja o Bogu, pozeljela sam da odem tamo. Ali ne moze! Zasto?
По црквено преданју неки византиски цар се замонашио на св.гори.(сад нисам сигуран о ком византиском цару се ради).Ћерка је пожелела да га види али сама богородица је зауставила и рекла да је она игуманија и да жели да само мушкарци буду настањени на том месту.
 
Dakle, dolazimo do zakljucka da su oni dvolicna napaljena stoka, kako sam vec i konstatovala. Ne mogu se diviti duhu mjesta koje nikada necu posjetiti jer sam zaboga zlo za nesrecnike tamo... Pa sam je izabrao, je li?
Pusti me vjere koja ne da popovima da se zene, pa onda siluju djecake po selima. Fuj...
I odyebi malo sa tim procejnama mog mozga. Vjeruj mi, sasvim je zadovoljavajuceg kalibra.

Sta je celibat? Da, da...
 
darkoje:
По црквено преданју неки византиски цар се замонашио на св.гори.(сад нисам сигуран о ком византиском цару се ради).Ћерка је пожелела да га види али сама богородица је зауставила и рекла да је она игуманија и да жели да само мушкарци буду настањени на том месту.

Ti vjerujes da je to bilo bas tako? Zasto bi Bogorodica oformila mjesto za muskarce, ako je ona sama zena. Molim te, nemoj...

Zelim da tu budu naseljeni samo muskarci zato sto... Sta? Koji je razlog?
 
Šakal:
Hm, dovoljno je da se pojavi ženska osoba. Znaš li ti uopšte šta je celibat? Šta misliš kako bi delovala žena na one mučenike koji nisu ništa yebali u životu, kojima je i masturbiranje zabranjeno! A tamo se nalaze ceo život. Ajde malo uključi taj pileći mozgić i nemoj biti licemerna...:lol:

A masturbiranje im niko ne moze zabraniti. Prosto odu u wc, je li? I onda se okaju molitvama...
 
Hm, Bokeljka, počni da čitaš ono što sama napišeš pa se onda stvarno sama pozabavi procenom svog mozga...dalje, nemoj da brkaš veru i religiju, nije to isto...
Btw. ja nisam vernik i mnogo me zabole za grožđe sa Hilandara...
 

Back
Top