Boksovi/kuće za pse

digger

Početnik
Poruka
35
Imam veliko dvoriste a uskoro dobijam stene(musko,2 meseca)pa hocu da mu napravim njegov prostor tj.boks sa kucicom.E sad,kako da nadjem neko uputstvo,po mogucstvu ilustrovano da mu to uradim sto bolje?
 
Box mozes da napravis na vise nacina. Za pocetak mozes samo da mu ogradis prostor u kome ce kuca biti, mozes da koristis najobicniju zicanu ogradu, a sto se tice prostora treba da bude dovoljno veliki da pas moze da malo i trckara, znaci da ne bude samo kucica i ispred kucice metar sa metar. Drugi nacin je da kupis onaj montazni kao kavez tj box, u koji moze da stane kucica i da kuca ima dovoljno mesta, ali iskreno da ti kazem posto si napisao da imas veliko dvoriste, po meni bi najbolja varijanta bila ta sa ogradjivanjem. Naravno ne zaboravi da mu jedan deo tog prostora (ako ne i ceo) bude u hladovini.
 
Prvo treba da oderdis gde ce da bude box : da bude blizu odvoda za kanalizaciju , da bude u hladovini , i da bude na nekom manje prometnom mestu .
A za kucicu bi bilo pozeljno da bude sa kosinom na jednu stranu da bi pas preko leta mogao da se popne gore i da spava jer mu je u samoj kucici previse vruce .

To je ono najbitnije za box !!!
 
izvinite ako postoji ova tema..ja je nisam video..zanima me kako da napravim box..posto nesto razmisljam da uzmem nemacku dogu pa da je drzima zajedno sa osijem u boksu,pa me zanima kako da napravim box..koji materijal i dimenzije..ako neko ima neke slike boksa da mi da ideju....jel bi me to puno stajalo financiski?hvala unapred..
 
mislim da ima vec ovakva slicna tema, ljudi su pisali da treba da se izoluje kucica dobro da im nebude zimi hladno, stiropor je glavni materijal za izolaciju koliko sam mogao da prometim, ja sam novi na forumu pa se ne snalazim bas najbolje, ista stvar mene interesuje jer uskoro trebam da kupim SAR PEJA pa i mene interesuje box i kucica :)
 
mislim da kucica treba da ima izvesnu izolaciju, na podu kucice ne bi trebalo stavljati cebe i td jer vecina pasa to ne trpi. box treba da je dovoljno velik i prostran, po mom misljenju betoniran, radi lakseg odrzavanja... i o5 moje misljenje jednom ili dva puta godisnje bi trebalo oprati box i kucicu negasenim krecom. radi dezinfekcije.. naravno kad pas nije u blizini! :D
 
Moji boxovi su zidani ciglom sa tri strane (bocne i zadnje),dole je beton,a krov je onaj talasasti (ne znam mu tacan naziv). Sa prednje strane je zica u obliku vrata. Psi su zaklonjeni od promaje i vode.
 
mislim da kucica treba da ima izvesnu izolaciju, na podu kucice ne bi trebalo stavljati cebe i td jer vecina pasa to ne trpi. box treba da je dovoljno velik i prostran, po mom misljenju betoniran, radi lakseg odrzavanja... i o5 moje misljenje jednom ili dva puta godisnje bi trebalo oprati box i kucicu negasenim krecom. radi dezinfekcije.. naravno kad pas nije u blizini! :D

Da, kućica treba da bude izolovana, ne bi trebalo da se samo sklepa od jednog sloja razlokanih dasaka između kojih može da prođe i cela šaka a kamoli promaja. Adekvatna podloga (i to samo zimi) je slama ili eventualno piljevina jer se seno ulegne i utaba a ćebe isl. mogu lako da izbace. Deo boksa trreba da je betoniran radi lakšeg održavanja ali ako je tlo dovoljno ocedito, bar jedan deo treba ostaviti neizbetoniran jer beton može da utiče na to da se psu iskrive došaplja i još ponešto... Postoje i druga dezinfekciona sredstva pored kreča, ona mogu da se koriste i češće i lakša su za upotrebu.
 
Ja moram skotskog ovcara da drzim u boksu , dimenzije dva sa dva i drvena kucica .Ima i dvoriste tri sa dva.Ogradjeno je zicom i postavljeno snopovima tulaje i najlonom.
Beton je u boksu {sa nagibom za oticanje vode} a u "dvoristu" je zemlja.
Kucica je bila postavljena stiroporom ali on je to iskidao,izbacio je i slamu i piljevinu i krpe.
Naj bolje je sto prirodnije.
 
ovde mozemo kaciti slika kucica i bokseva gde zive vase zivotinje,tako da ce pojedeni moci da vide kako da naprave svojom ljubimcu mesto za odmor :)

Na zalost nemam slikice na kompu. :(
Ali moji kucici imaju bas lepe kucice morala sam da napravim dve kucice zato sto nisu hteli da spavaju u jednoj koja je siroka i ima mesta za jos jednog pored njih dvoje,ali nece pa nece pa smo morali da napravimo jos jednu kucicu da bi oni bili zadovoljni :lol: :lol: U principu kucice su im bas lepe :) Napravljene su od jakog drveta i bas su siroke da bi se mogli dobro rasiriti i da bi se lepse osecali u svojim kucicama.Kucice imaju krov kao od prave kuce,cak svaki ima svoju lampicu na vrhu kuce :zper:.Tako da njih dvojica uzivaju u svojim kucicama ;) I jakoooo mi je zao sto nemam slike :( Nikad mi nije palo na pamet da slikam njihove kucice a i to mi nije bilo potrebno :lol: Tako da nisam slikala :(
 
I preporucila bih ljubiteljima kucnih ljubimaca da citaju Pet Magazin zato sto u njemu mogu da nadju svasta sto moze da im pomogne oko resavanja probema sa njihovim ljubimcima,a pritom se i mogu nauciti veoma korisne stvari :mrgreen:
 
evo je moja kucica,jos malo pa spremna za sledecu kucu ;)
 

Prilozi

  • kucica.jpg
    kucica.jpg
    18,5 KB · Pregleda: 182
Bas razmisljam na ovu temu ovih dana.
Htela bih lepu, toplu, udobnu kucicu za moju Lisu.
Sad je u boksu. Sve sto joj stavim kao prostirku, izvuce, pocepa, razvlaci.... Lezi na golom betonu a ide zima., Pet Magazin cu nabaviti.
Videla sam u Centru za obuku pasa kucice gde zive psi koji se obucavaju, sve su redom drvene. Kazu to mora tako. Moj komsija za svog boksera zidao od cigle. Savetujem ga, ne vredi...kao, ova duze traje!
 
ja cu tek da radim na kucici.sad mozda dobijem patuljastog zeku,razmisljam o tome.a baba je za swe kriva sto ja nemam kucu.

Imala sam patuljastog zeku i bio je jakooo sladak ma presladak ali je na moju veliku zalos uginuo pre 2 godine i sad kad se setim pocnem da :rida: :rida: tako da se toga ne zelim prisecati i zelim misliti samo o lepim stvarima :) Tako da ti je patuljasti zec odlican izbor :super: :super:.A ako smem da pitam zasto je tvoja baba kriva sto ti nemas psa??? :dontunderstand:
 

Back
Top