Boksovi/kuće za pse

a gde si drzala zeku?ja bih ga drzala u kuci pa ne znam dal se oseca mnogo.a baba ne da,kad mi je uginuo ovaj pas ona je rekla kao na foru --necu da mi kaki neko kuce po dvoristu i da nemogu da rasirim ves kao od proslo--a to je rekla nekoliko dana kako Olija nije bilo i mene je to tako jako povredilo a najgore je sto vec baba ima psa u dvoristu ja to zovem njihovim psom,star je taj pas ima preko 10godina,a smetao bi jos jedan to me nervira :(,i tata mi je reko da ga bolje nabavim na prolece jer ce sad skola i zima pa da se stene ne smrzava napolje,on je i malo upravu.tako da u izdrzati do proleca.
 
a gde si drzala zeku?ja bih ga drzala u kuci pa ne znam dal se oseca mnogo.a baba ne da,kad mi je uginuo ovaj pas ona je rekla kao na foru --necu da mi kaki neko kuce po dvoristu i da nemogu da rasirim ves kao od proslo--a to je rekla nekoliko dana kako Olija nije bilo i mene je to tako jako povredilo a najgore je sto vec baba ima psa u dvoristu ja to zovem njihovim psom,star je taj pas ima preko 10godina,a smetao bi jos jedan to me nervira :(,i tata mi je reko da ga bolje nabavim na prolece jer ce sad skola i zima pa da se stene ne smrzava napolje,on je i malo upravu.tako da u izdrzati do proleca.

Ja sam zeku drzala u kuci :) Mogu da ti kazem da se on ne oseca mnogooo ali ipak ce smrdeti zbog slame ili piljevine koju mu budes stavila u kavez :(Patuljasti zecevi se sami ciste tako da nikad nisu prljavi cak su cistiji i od macke :) Odes na Google i ukucas patuljasti zecevi i onda kliknes na prvo sto ti izbaci i tamo imas sve vezano za patuljaste zeceve,ako nije tako kontaktiraj me na krstarici pa ce mo videti :)A psa mozes sacekati do proleca i onako to i nije nesto preterano dugo :)A tvoja baba ne znam zasto nece da prihvati jos jednog psa ako vec ima jednog :dontunderstand:.Moja baka ima 1 kuce (labrador),a imali smo 2 samo sto je jedan pobegao (westy).Tako da ja imam sa svih strana kucice :super:
 
Bas razmisljam na ovu temu ovih dana.
Htela bih lepu, toplu, udobnu kucicu za moju Lisu.
Sad je u boksu. Sve sto joj stavim kao prostirku, izvuce, pocepa, razvlaci.... Lezi na golom betonu a ide zima., Pet Magazin cu nabaviti.
Videla sam u Centru za obuku pasa kucice gde zive psi koji se obucavaju, sve su redom drvene. Kazu to mora tako. Moj komsija za svog boksera zidao od cigle. Savetujem ga, ne vredi...kao, ova duze traje!

Da, drvo je toplo a ima šanse i da se odigne od zemlje. Jako je bitno i da kućica ima prag, da bi psima bilo teže da izbace prosirku (idealna je slama) i zastor na vratima od nekog materijala koji ne propušta vetar, takav da se sam vrati na mesto kad pas uđe/izađe.

Moj Gizmo je kućni pas već jako dugo ali voli "kućice" pa smo mu i napravili jednu od starog drvenog sanduka, služi i kao tabure i tapacirana je spolja istim materijalom kao ugaona garnitura a unutra ima mekano jastuče za ležanje i čim smo je doneli, shvatio je da je to njegovo i uselio se. :) To je kod mame, a kod mene ima jednu jamboliju na dnu TV police, taman da može da se udobno spakuje u da spava u nekoliko položaja.
 
ajde kacite slike kucica :)

LEPA temica, kako se ja nisam setio....ali

Gigijeva kuća je i moja kuća...hehe

ali ću staviti sliku, samo da je nadjem...

sliku kuće u kojoj spavaju kućni ljubimci PARIS HILTON....
ne mogu da se setim maerke lustera koji imaju...
a i krevet je neki napoznatiji, inače kućica ima i terasu sa pogledom na ono brdo
gde piše KOLIVOOD

Ali u toj kućici ne spava njena do pre nekog vremena najomiljenija PUDLICA. erbo se dotična pudlica toliko ugojila da ju je PARIS šutnula i ona je sada kod njene mame...

Pudlica se udembelila pa je Paris sramota da seta sa njom tako debelom....:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

e KUKU MENE :eek::eek::eek:
 
ovo je iz vremena analognih aparata pre nekoliko (bolje reci desetak) godina... pa 'skenirano' canonom...
jos nije bio uradjen box pa je bila na lancu... al samo zato sto ako nije na lancu onda je na pragu... srce nase

2l8xh4z.jpg


oglasio sam ovu kucicu, u oglasima je... u dobrom je stanju, napravljeno da potraje...
 
e ovako posto sam rezervisao jednog mesanca(labradora valjda) idem po njega za jedno mesec dana imao sam kucicu od proslog psa ali sam shvatio da ce mu biti mala kad poraste,pa sam odlucio da mu napravim box za sva vremena .Pas bi samo nocio u boxu i eventualno kad ne bude nikog kod kuce(retko kad) .Ostatak vremena bi proveo u dvoristu.Da li neko ima ideju kako da napravim box i koliko bi to kostalo (licno bi ga pravio,ne bi da kupujem montazni) ako neko zna neka mi posalje sliku svog i opis.Proslom psu sam stavljao stiropor radi izolacije ,ali to je bila drvena kucica posto je bio jazavicar u pitanju, pa bih i sada stavio .
z:poz:
 
Poslednja izmena:
dobar ti to pas bio...
ovi moji svako stiropor ili prostirku iz kućice izbace...
lim na drvenom krovu kućice skinuli...


inače box je na betoniranoj osnovi 3x3 metra u našem slučaju, pokriven, pravljen od neke valjda žičane armature, u obliku kocki je ta armatura, visok je 2m.
Iz iskustva sa našim malinoima, mora da bude baš jak jer kako skaču kao ludi nešti slabije ne bi izdržalo
 
pogresila si sto si stavila ogradu u obliku kocki ,zato sto im je tada lako da se popnu ,i mogu da preskoce i u najgorem slucaju da nekako sruse.Trebala si da stavis neku ogradu gde ne mogu da uguraju šape.
 
Evo kako izgleda boks mog Don-a
Dimenzije su 3x2m ali u boksu uglavnom samo prespava.Lepše mu je kada luduje po dvorištu.A zimi ga ne koristi..U kući je! z:lol:
Na proleće ću staviti industrijsku gumu preko betona.I oluk da mu ne prska sa krova!
Krov je limeni.I izdržao je preko 50cm snega!
Pletena žica koja je korišćena nema šanse ni da iskrivi,a kamali da progrize jer je 4mm debela!
Mogao bi i medveda da držim,ne bi izašao!
U boks je dosta uloženo i namenjen je da služi više decenija!
Ispred vrata možete videti odvod.Kada se pere sve odlazi u kanalizaciju!
Kućica je dosta velika,može i bernandinac da stane.Ima dve prostorije.Debeli zidovi(2,5cm daska--5cm stiropor --2,5cm daska).U podu se nalazi 10cm stiropora,i 5cm u plafonu!(Pas ne može da dotakne stiropor)
Jeste da Don malo vremena provodi u njemu ali bar se oseća kao u apartmanu! z:)





 
pogresila si sto si stavila ogradu u obliku kocki ,zato sto im je tada lako da se popnu ,i mogu da preskoce i u najgorem slucaju da nekako sruse.Trebala si da stavis neku ogradu gde ne mogu da uguraju šape.

da li ti Aco zaista misliš da malinou trebaju kocke da bi se popeo negde
pa to su antihristi

koliko znam upravo malino drži rekord u visini prepreke koju preskače
 
e ovako posto sam rezervisao jednog mesanca(labradora valjda) idem po njega za jedno mesec dana imao sam kucicu od proslog psa ali sam shvatio da ce mu biti mala kad poraste,pa sam odlucio da mu napravim box za sva vremena .Pas bi samo nocio u boxu i eventualno kad ne bude nikog kod kuce(retko kad) .Ostatak vremena bi proveo u dvoristu.Da li neko ima ideju kako da napravim box i koliko bi to kostalo (licno bi ga pravio,ne bi da kupujem montazni) ako neko zna neka mi posalje sliku svog i opis.Proslom psu sam stavljao stiropor radi izolacije ,ali to je bila drvena kucica posto je bio jazavicar u pitanju, pa bih i sada stavio .
z:poz:

pa ne kostaju boxovi pu no ali mislis li da ima krov preko cijelog boxa ili da je otvoren...meni je jedan covek napravio ograda me nije kostala imala sam daske dobro je sve ispalo mojeg psa box je otvoren jedino gdje je kucica ima odozgo kao neki krov od metala da ne prokisnjava....z:)z:)z:)z:)
 
Evo kako izgleda boks mog Don-a
Dimenzije su 3x2m ali u boksu uglavnom samo prespava.Lepše mu je kada luduje po dvorištu.A zimi ga ne koristi..U kući je! z:lol:
Na proleće ću staviti industrijsku gumu preko betona.I oluk da mu ne prska sa krova!
Krov je limeni.I izdržao je preko 50cm snega!
Pletena žica koja je korišćena nema šanse ni da iskrivi,a kamali da progrize jer je 4mm debela!


e a kako se zove ta ograda (pletena žica) i ja sam planirala to da stavim pošto su običnu žicu iskrivili, imam dva psa, oni su mali rastom, ali je on (imam muško i žensko) k'o atleitčar :zskace: iskrivio je žicu sam, a može da se provuče kroz najmanju rupu, a žao mi da ga vežem dok je u boksu... ni moj ne bi tu bili ceo dan, nego samo noću i kada deca idu u školu, jer su mnogo draželjubivi i obožavaju decu pa će otići za nekim...
 

Back
Top