Tomica Milosevljevic

Luciferko

Primećen član
Banovan
Poruka
898
"- Sada doktori mogu da rade dopunski trećinu radnog vremena i to samo u jednoj ustanovi ako im stručni savet i direktor u matičnoj ustanovi da saglasnost. Lekari neće moći da rade osam sati samo u privatnoj ordinaciji da ne bi najbolji među njima iz državnih bolnica nestali za one koji nemaju novca da plate odlazak u privatne ordinacije. U tom slučaju, vantelesnu oplodnju bi svi doktori otišli da rade samo privatno, a u državnoj bolnici bi se izvodili samo pregledi."

O cemu on ovo moze li neko da mi protumaci.
Oce da utera dobre lekare u drzavnu praksu tako sto ce da im zabrani da rade iskljucivo privatno? I natera ih da rade u drzavnim sluzbama.
 
Nije lose da navedes izvor kako bi mogli da procitamo celu vest a ne samo deo koji je svakome nejasan...

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=7263

Mislim da je covek hteo da kaze da ce se prekinuti (bar je tako zamisljeno) praksa po kojoj doktor radi 8 sati u drzavnoj bolnici pa 8 sati u privatnoj i onda kada se pogresi i neko premine, niko nije kriv...Ako je lekar dobar strucnjak koji moze da zaradi privatnim radom, neka napusti drzavne jasle...ako nema uslova, neka radi u drzavnom sektoru dok ne stekne uslove ili neka radi u drzavnom sektoru zato sto mu je najvaznije da pomogne ljudima (ako postoji jos neki takav)..
 
Da ali postoji problem ta teorija "zato sto mu je najvaznije da pomogne ljudima" je od vecine ljudi shvacena tako da lekar treba da zivi na minimalcu, dakle da dobija sledovanje hrane za sebe i decu i to je to. Niko ne uzima u obzir da je i lekar zivo bice.
 
Sa ovim se potpuno slazem...problem nastaje onda kada se srednjoskolac odlucuje da upise medicinu...razlozi za takvu odluku su u 80% slucajeva nevezani sa medicinom - ili su roditelji lekari, ili ima dovoljno novca da se upise medicina (koja je u osnovi skup "sport")...da napravis anketu danas, dobio bi puno odgovora tipa "zavrsicu i idem privatno da RADIM da zaradim kintu"...mislim da je ovim dato lekarima da se odluce jer moguce je da ima onih mladih koji se tek dokazuju i koji bi radili u drzavnoj bolnici bar sa delicem idealizma koji je generalno u osnovi lekarske profesije...a zna se da su lekari uvek bili dobro nagradjivani od strane pacijenata, svako prema mogucnostima...e, sad, sto je to preslo iz 100g kafe i cokolade do hiljade eura, to je posebna prica.
 

Back
Top