Demokratski tunel

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
posle cedicine zebre na putu smo da dobijemo i demokratski tunel 8-)

BEOGRAD - Predsednik Skupštine Srbije Oliver Dulić rekao je juče da je, u okviru predstojećeg renoviranja Skupštine, njegova "ideja i plan da se prokopa tunel između zgrade Doma Narodne skupštine na Trgu Nikole Pašića i zgrade republičkog parlamenta u ulici Kralja Milana".

On je objasnio da bi tako bile povezane zgrada u Kralja Milana, gde bi ostale prostorije poslaničkih klubova, kancelarije i administracija, i Dom Skupštine na Trgu, gde bi se održavale samo plenarne sednice.

Dulić je najavio i da će parlament imati dovoljno sredstava iz budžeta za sve poslove i projekte koji su planirani za adaptaciju zgrade Doma Narodne skupštine kako bi se u njoj ubuduće održavale plenarne sednice.
- Ono što je sada izdvojeno mislim da će biti dovoljno. Mi smo skromni i štedljivi i učinićemo sve da uradimo što je moguće više sa što manje sredstava - rekao je on.

Predsednik parlamenta takođe je najavio da u zgradi na Trgu Nikole Pašića predstoji uređivanje plenarne sale koje podrazumeva instaliranje ozvučenja, sistema za glasanje, stolarske radove, kao i uvođenje ventilacije i klimatizacije.

Dulić je istakao i da će grad Beograd pomoći finansiranje osvetljenja fasade Doma Narodne skupštine. Inače, u ovogodišnjem republičkom budžetu za ukupno finansiranje Skupštine Srbije izdvojeno je oko 3,6 milijardi dinara.
 
inace poznate beogradske arhitekte predvidjaju da ce izgradnja ovog demokratskog tunela nas poreske obveznike kostati od 2.5 miliona do 5 miliona eura jer je zemljiste na kome bi se tunel gradio veoma nestabilno i rastresito 8-)
 
Enfroz2891.:
Bajata vest..Dulic vec odustao od ideje jer puno koshta.
Skupshtinu i vladu treba preseliti u SIV na NBG.
To je najkorisnije i najracionalnije reshenje.

oces da kazes da on kao nije znao koliko bi to kostalo pre nego je predlozio?

ne bi hrekao

pre mislim da je hteo da se uzme svoj % za jos jedan "kapitalnu investiciju" u Srbiji ;)

vest je od pre 4 dana i nije bajata ;)
 
Jerry Ropero:
oces da kazes da on kao nije znao koliko bi to kostalo pre nego je predlozio?

ne bi hrekao

pre mislim da je hteo da se uzme svoj % za jos jedan "kapitalnu investiciju" u Srbiji ;)

vest je od pre 4 dana i nije bajata ;)
Док си упражњавао некрофилију, вест постала бајата.
 

Back
Top