„ES Kosova ne može bez Srbije”

SargeBG

Aktivan član
Poruka
1.708
Generalni direktor Javnog preduzeća za prenos električne energije i upravljanje prenosnim sistemom "Elektromreže Srbije" Dragan Vignjević izjavio je da je prenosni sistem na Kosovu vlasništvo Srbije i da je koncipiran tako da ne može funkcionisati zasebno.

"To zna UNMIK pod čijom je privremenom upravom, zna međunarodna zajednica, i oni moraju da respektuju naš sistem i da shvate da su njegov deo", rekao je Vignjević.

"Mi smo lider, to svi znaju, preko naše mreže idu velike količine električne energije za Grčku, Makedoniju, Albaniju, Crnu Goru, Kosovo pod UNMIK-om, ali i prema Hrvatskoj i Mađarskoj na zapadu", naveo je on.

Vignjević je rekao da su EMS i EPS krucijalni sistemi i partneri sa kojim svi ravnopravno razgovaraju i da Elektroprivreda Kosova mora da se okrene njima, jer je okružena sistemima koji su deficitarni električnom energijom, kao što su Crna Gora, Albanija, Makedonija.

Prema njegovim rečima, o daljem funkcionisanju elektro sistema na Kosovu razgovaraće se sa prestavnicima UNMIK 10. jula u Briselu.

Od 9.808 kilometara dalekovoda različitih naponskih nivoa kojim raspolaže EMS na Kosovu se nalazi 1.035 kilometara i deo objekata instalisane snage 1.491 MVA, podsetio je Vignjević.

On je najavio izgradnju prve deonice međunarodnog dalekovoda naponskog nivoa 400 KV od Niša do Makedonije preko Leskovca, kao rasterećenje sadašnjeg Niš - Priština - Makedonija.

Investicija je obezbeđena iz donacije Evropske agencije za rekonstrukciju.

Izvor: Tanjug
 
Torrente BG:
Treba iskljuciti struju tim siptarima i ovako njima nije ni potrebna samo je dzaba trose.
Brate,ti dok ne lupis ne vredi..pa ako se iskljuci struja njima,onda ce se iskljuciti i Srbima,to su ti teorije,ma da imamo atomsku bombu pa da da je bacimo na Kosovo ili kao sto sam cuo neki iz DSS-a,nije poznat ali clan,lupetao,treba ubaciti biolosko oruzje na Kosovo,ko da ce te bakterije da zaobidju Srbe,imaju sa sobom papire ko je Siptar a ko Srbin :roll:
 
SargeBG:
Brate,ti dok ne lupis ne vredi..pa ako se iskljuci struja njima,onda ce se iskljuciti i Srbima,to su ti teorije,ma da imamo atomsku bombu pa da da je bacimo na Kosovo ili kao sto sam cuo neki iz DSS-a,nije poznat ali clan,lupetao,treba ubaciti biolosko oruzje na Kosovo,ko da ce te bakterije da zaobidju Srbe,imaju sa sobom papire ko je Siptar a ko Srbin :roll:

Pa ti Srbi je uglavnom ni nemaju tj siptari im je iskljucuju ,pa kad nemaju oni nece je imati ni siptari.
 
SargeBG:
Brate,ti dok ne lupis ne vredi..pa ako se iskljuci struja njima,onda ce se iskljuciti i Srbima,to su ti teorije,ma da imamo atomsku bombu pa da da je bacimo na Kosovo ili kao sto sam cuo neki iz DSS-a,nije poznat ali clan,lupetao,treba ubaciti biolosko oruzje na Kosovo,ko da ce te bakterije da zaobidju Srbe,imaju sa sobom papire ko je Siptar a ko Srbin :roll:

Pa pošto ti sve znaš, treba da znaš da se Srbima na KiM svakako struja isključuje u određene sate :roll:
Evo može ajdemi da ti kaže koliko puta dnevno struja nestaje Srbima u Mitrovici.
 
Pa to moze i extremnije da se kaze:Kosovo je srpsko(nacelno(ovo sam cuo od V.K>)se zlazem) i ajde da ako nece biti srpsko bacimo atomsku bombu i pobijemo 2.000.000 Siptara i ostatak Srba,sravnimo sve gradove,manastire,crkve i sledecih 100 godina da tamo vlada radijacija.
 
Torrente BG:
Treba iskljuciti struju tim siptarima i ovako njima nije ni potrebna samo je dzaba trose.

Zasto iskuljucuiti? Razmisljajmo i delujmo interesno.
Ja bih im prodavao struju za 20 centi po kilovatu,mozda i vise. Da pare od dilovanja droge ne trose samo na lobiranje po svetu,nego i za svetlo. Da mogu nekad da procitaju neki knjigu pod lampom,da ukljuce TV pogledaju neki lep film i tako. Imali bi najskuplju struju u Evropi,skuplju nego Grcka i Kipar. :) Taman da se rasterete racuni za struju Srbiji. Kes lova,devize,standard...:)
 
SargeBG:
Pa to moze i extremnije da se kaze:Kosovo je srpsko(nacelno(ovo sam cuo od V.K>)se zlazem) i ajde da ako nece biti srpsko bacimo atomsku bombu i pobijemo 2.000.000 Siptara i ostatak Srba,sravnimo sve gradove,manastire,crkve i sledecih 100 godina da tamo vlada radijacija.


mozda bi bilo bolje da dojavimo nasima da odu na 15 dana kod rodjaka na odmor u centralnu srbiju, pa tek onda da bacimo bombu ;)
 
Careca:
Zasto iskuljucuiti? Razmisljajmo i delujmo interesno.
Ja bih im prodavao struju za 20 centi po kilovatu,mozda i vise. Da pare od dilovanja droge ne trose samo na lobiranje po svetu,nego i za svetlo. Da mogu nekad da procitaju neki knjigu pod lampom,da ukljuce TV pogledaju neki lep film i tako. Imali bi najskuplju struju u Evropi,skuplju nego Grcka i Kipar. :) Taman da se rasterete racuni za struju Srbiji. Kes lova,devize,standard...:)

Interesantan predlog... :smile:

Silom se danas ništa dugoročnije ne može postići, al' tržišna ekonomija je zakon...ko može, nek' izvoli... :lol:
 
SargeBG:
boldovano:hvala na komplimentu ali to nisam znao,zao mi je iskreno ali Srbi sa Kosova i uopste placaju veliku cenu mangupiranja S.M- sa NATO-om,etc...

Ma pusti bre SM, NATO-u su jm Pavković i Lazarević, branioci neba Prištine.
Inače ako realno gledaš lako ćemo mi sa NATO, pa oni su naši saveznici :lol:
da nije tako zar bi šiptari imali toliku količinu osiromašenoga Uranijuma dole .
 
SANDRINAbg:
Adadjo, sa tim uranijumom ni kod nas nisu štedeli... :cry:

A što se tiče pavkovića, koji na svu sreću nije tema, imala bih svašta jagore da ispričam o dotičnom...izbrukao je čast i dostojanstvo oficirske profesije u svakom pogledu... :twisted:


Sandrina, pomenula sam Pavkovića, naročito Lazarevića u kontekstu odbrane Prištine,
iz tog razloga oni su za mene, i uvek će biti najsvetlija tačka toga vremena!
 
mali.adadjo.:
Ma pusti bre SM, NATO-u su jm Pavković i Lazarević, branioci neba Prištine.
Тако је. Толико су им ЈМ да су се на крају повукли са Косова као морални победници. Можда су браниоци одбранили небо, али земљу су уступили на коришћење. Уосталом ионако смо ми небески народ...
 
Pijanista:
Тако је. Толико су им ЈМ да су се на крају повукли са Косова као морални победници. Можда су браниоци одбранили небо, али земљу су уступили на коришћење. Уосталом ионако смо ми небески народ...

povukli su se sa KiM zbog kumanovskog sporazuma....
mi nismo vojno porazeni na KiM...
politicki jesmo...
na zalost..
 
Pijanista:
Тако је. Толико су им ЈМ да су се на крају повукли са Косова као морални победници. Можда су браниоци одбранили небо, али земљу су уступили на коришћење. Уосталом ионако смо ми небески народ...


povukli su se zbog odluka političara, kao vojnici odbranili su čast svoga naroda.
najsmešnije je bilo to što su NAT-ovci mislili da su nam tolike gubitke naneli i uništili opremu :roll:
a kada se srpska vojska povlačila bili su prilično začuđeni :lol:
 

Back
Top