DSS komunisti

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Nisi nam tako pričao, druže Nikola

Zapisnik sa suđenja na Filozofskom fakultetu u Beogradu, održanog 4. juna 1952. godine. Epilog: optuženi, tada student Slobodan Tomović, izbačen je sa fakulteta po tužbi Komiteta komunističke omladine na čelu sa Nikolom Miloševićem. Pokazuje se na koji način je Nikola Milošević, jedan od današnjih stubova demokratije, branio marksizam, partiju, državne i partijske rukovodioce.



SAVEZ STUDENATA

KOMITET KOMUNISTIČKE OMLADINE FILOZOFSKOG FAKULTETA

ZAHTEV

Tražimo da se Tomović Slobodan, student Filozofskog fakulteta, isključi sa fakulteta zato:

1. Što se kroz delatnost Tomovićevu na fakultetu i u privatnom životu ispoljava neprijateljski stav prema našoj zemlji, našim narodima i izgradnji socijalizma.

2. Što je kao student, izučavajući filozofska dela, težio da svojim posebnim pogledima da jedan skroz fašistički i reakcionarni oblik i da te svoje poglede nametne i drugima.

3. Što se sa omalovažavanjem izražavao o našim državnim i partijskim rukovodiocima, kao i o dijalektičkom i istorijskom materijalizmu.

4. Što je imao nepristojan i omalovažavajući odnos kako prema nastavnicima Univerziteta, tako i prema studentima.

Slobodan Tomović je neposredno posle oslobađanja stupio u četnički odred, pripadao je Ravnogorskoj omladinskoj organizaciji i zbog tog pripadništva bio je dvaput hapšen, isključen je iz Saveza studenata zbog svoje neprijateljske delatnosti.

Predsednik Komiteta komunističke omladine Filozofskog fakulteta

Nikola Milošević, s. r.

Beograd

17. maj 1952.
 
Vojislav Kostunica nikada nije bio clan SK, za razliku od brojnih LDP-ovaca i drugih.
U Statutu DSS-a pise da ljudu koji su bili na funkcioneri SK, ili imali neku vaznu ulogu, ne mogu biti clanovi, niti funkcioneri DSS-a.
Sada, ne znam da li je tacno to sto tvrdi, ali s obzirom o ko je postavio temu cisto sumnjam da je ovo istina.
 
Ako ćemo tom logikom ni predsednik LDPa nije bio član SKJ. Međutim ne vidim potrebu da pričamo o nekoj drugoj stranci kada je jasno da je DSS utočište za komunističke zlikovce koji su jednu ekstremnu ideologiju zamen ili drugom, nacionalističkom. Mentalni sklop je ostao isti.

Čisto sumnjam da se statut DSSa bavi time, a ako je to tačno onda je taj statut bio prekršen mnogo puta.:lol:
 
BlackMusician73:
Ako ćemo tom logikom ni predsednik LDPa nije bio član SKJ. Međutim ne vidim potrebu da pričamo o nekoj drugoj stranci kada je jasno da je DSS utočište za komunističke zlikovce koji su jednu ekstremnu ideologiju zamen ili drugom, nacionalističkom. Mentalni sklop je ostao isti.

Čisto sumnjam da se statut DSSa bavi time, a ako je to tačno onda je taj statut bio prekršen mnogo puta.:lol:

Tacno je, DSS je anti-komunisticka stranka (bar po statutu, ako je tako kao sto kazes), ali
iako je moguce da neko ko je bio komunista sada bude clan DSS-a, ne mora da znaci da ce dobiti neku vaznu funkciju, mada ja bas ne znam mnogo o tome (price o Bulatovicu i Stojkovicu koje su napricali Batic i Protic ne znam da li su tacne, ali na primer i Beckovic i Ljuba Tadic su bili nekada prvi nacionalisti, a sada su prvi Evropejci, inace clanovi DS-a.
 
Eraserhead:
Nisi nam tako pričao, druže Nikola

Zapisnik sa suđenja na Filozofskom fakultetu u Beogradu, održanog 4. juna 1952. godine. Epilog: optuženi, tada student Slobodan Tomović, izbačen je sa fakulteta po tužbi Komiteta komunističke omladine na čelu sa Nikolom Miloševićem. Pokazuje se na koji način je Nikola Milošević, jedan od današnjih stubova demokratije, branio marksizam, partiju, državne i partijske rukovodioce.



SAVEZ STUDENATA

KOMITET KOMUNISTIČKE OMLADINE FILOZOFSKOG FAKULTETA

ZAHTEV

Tražimo da se Tomović Slobodan, student Filozofskog fakulteta, isključi sa fakulteta zato:

1. Što se kroz delatnost Tomovićevu na fakultetu i u privatnom životu ispoljava neprijateljski stav prema našoj zemlji, našim narodima i izgradnji socijalizma.

2. Što je kao student, izučavajući filozofska dela, težio da svojim posebnim pogledima da jedan skroz fašistički i reakcionarni oblik i da te svoje poglede nametne i drugima.

3. Što se sa omalovažavanjem izražavao o našim državnim i partijskim rukovodiocima, kao i o dijalektičkom i istorijskom materijalizmu.

4. Što je imao nepristojan i omalovažavajući odnos kako prema nastavnicima Univerziteta, tako i prema studentima.

Slobodan Tomović je neposredno posle oslobađanja stupio u četnički odred, pripadao je Ravnogorskoj omladinskoj organizaciji i zbog tog pripadništva bio je dvaput hapšen, isključen je iz Saveza studenata zbog svoje neprijateljske delatnosti.

Predsednik Komiteta komunističke omladine Filozofskog fakulteta

Nikola Milošević, s. r.

Beograd

17. maj 1952.

Е јадо, јадна.......где ти оде, човече........па тај пок.Никола Милошевић је био само "ОМЛАДИНАЦ"..... а хајде наведи мућку један од човека

1. ШТА ЈЕ БИЛА ЛАТИНКА ПЕРОВИЋ ГЛАВНИ ОСНИВАЧ И ИДЕОЛОГ ЛДП-а ?

2. КО ЈЕ И ШТА ЈЕ БИО МИЋУНОВИЋ ГЛАВНИ ОСНИВАЧ И ИДЕОЛОГ
ДС-а,

3. КО ЈЕ И ШТА ЈЕ ОНАЈ МАТОРИ ТОШИЋ ТАКОЂЕ ОСНИВАЧ ДС-а ???

4. Опиши нам како су Горица Мојовић и Ненад Богдановић променили своја
"радна места" тако што су из Градског комитете СКЈ прешли у Градску
скупштину као ДС-овци......и колико још ДС-комитетлија.....

5. КО ЈЕ И ШТА ЈЕ ЂИЛАС ?????? И КО ЈЕ ЊЕГОВ БРАТАНАЦ У ДС-у ?

6. КО ЈЕ И ШТА ЈЕ ВУК ЈЕРЕМИЋ(бивши СПС.овац) и чији је ???

и да не набрајам ------има их "к'о кусих паса"...боље се покри ушима и изостави овакве теме.

Убедљиво најмање комуњара има у ДСС-у !
 
Cossack:
Tacno je, DSS je anti-komunisticka stranka (bar po statutu, ako je tako kao sto kazes), ali
iako je moguce da neko ko je bio komunista sada bude clan DSS-a, ne mora da znaci da ce dobiti neku vaznu funkciju, mada ja bas ne znam mnogo o tome (price o Bulatovicu i Stojkovicu koje su napricali Batic i Protic ne znam da li su tacne, ali na primer i Beckovic i Ljuba Tadic su bili nekada prvi nacionalisti, a sada su prvi Evropejci, inace clanovi DS-a.
D-SS је странка прелетача, која је до пада Слобе била на нивоу статистичке грешке. Коштуница је и постао лидер ДОС-а, зато што Слобина пропаганда није могла да га пљује, јер је био анонимус. После Слобиног пада ДСС је због популарности међу бирачима стекао гласаче. Од тог момента они у своју странку прихватају све могуће прелетаче. Иначе су наљигавија странка која нема став, ни по једном питању. Више ценим и радикале који су најгори, само зато што су на политичко тржиште избацили свој програм, и за њега се залажу. Ови не могу да то ураде, јер немају никакав програм и став. Због тога су тако и прошли на последњим изборима.
 
najvise ********* ima u DS-u i LDP-u. Kompletan vrh DS-a i LDP-a su bivse komunjare ili deca veoma nekada istaknutih komunistickih funkcionera.

Tako da mi je smesno ovo sto DS-ovci i LDP-ovci prozivaju DSS za komunisticku proslost kad se zna da u DSS-u uz SRS i SPO ima najmanje bivsih komunista.

Mislim to je isto kao kad lopov vice "drste lopova".
 

Back
Top