Romanticna osoba...

little smile

Primećen član
Poruka
517
Devojke, ako ste romanticne, kakvog muskarca biste zelele kraj sebe, tj. kakva romanticna 'cuda' da cini za vas?

A romanticni muskarci kakvu 'lepsu' polovinu bi voleli da imaju kraj sebe i koji su to romanticni trenuci kojima bi osvajali srce svoje izabranice? Koliko bi trebalo da bude i ONA romanticna da bi zaokupirala vasu paznju, pridobila vasu naklonost?
 
Pa to,
da je nezna,da zna da slusa,da nije vulgarna)ono,odvratno vulgarna),da ima smisla za humor,pesmu,za lepotu zivljenja,da joj dusa zraci toplotom i dobrotom,i da se ne lazemo,mora bar minimum lepote.Ono,lepota jeste stvar ukusa,al kadkad ,u pojedinim slucajevima,valja i zdravu pamet pozvati u pomoc.Mislim,ko zna,shvatice sta ocu da kazem.
 
DON:
Pa to,
da je nezna,da zna da slusa,da nije vulgarna)ono,odvratno vulgarna),da ima smisla za humor,pesmu,za lepotu zivljenja,da joj dusa zraci toplotom i dobrotom,i da se ne lazemo,mora bar minimum lepote.Ono,lepota jeste stvar ukusa,al kadkad ,u pojedinim slucajevima,valja i zdravu pamet pozvati u pomoc.Mislim,ko zna,shvatice sta ocu da kazem.

Idealna kombinacija - muskarac da je snazan, a nezan :), a devojka da je nezna, ali ne previse nezna...
Razumem te u potpunosti i slazem se sa tobom... Nesto slicno (samo o muskarcima) sam napisala u "Ljubav je dokaz inteligencije..." u forumu "Ona trazi njega", pa ako si zainteresovan da procitas sta pise, bilo bi mi drago, a ujedno da cujem i tvoj komentar, posto si mi ti do sada najbolji sagovornik na temu romanticnosti :wink:

Pozdrav za tebe veliki!!!
 
Procitao,lepo! Vidi Bogati,ovde stvarno ima romantika,nije rdjava ideja bila da se otvori Romantika,a?Nije,dabome da nije.I dok je god Romanticara,ja imam pravo da se nadam u bolje sutra.Jednostavni ljudi,sa smislom za uzivanje.Da,o da,ja znam da su takvi u manjini,tek,ima nas.....A ima nas i koji znamo DA PISEMO,jer nam to jaca strana,no se ne hvalimo.Mozda cu se ja hvaliti,kad izdam svoju cetvrtu knjigu.Danas svi izdaju,sto ne bih i ja svoju cetvrtu,a? He,hvale mi Lovacke price,posteno....NO....da se vratim ja ovome.Vidim da ti dusha prosto vapi za Romantikom,za iskrenom ljubavlju,pa cu si dati smelosti da napisem jednu moju.....

Nocas kada sve treperi
mesec i zvezde na nebu
ova noc ko da ljubav zeli
ispuni joj mila zelju.

Udahni draga ovaj miris
najlepsi je on na svetu
zumbuli,lale i iris
ljubav je u svakom cvetu.

Ne teraj me da ti pevam
ne teraj me da ti pisem
pusti me nocas da snevam
pusti da ljubav udisem.

ref:

Cuti,samo cuti
neka nocas sve uzdise
Cuti ,samo cuti
nocas ljubav pesmu pise.

SMB
 
Hvala DONe, prelepi su stihovi, a moja dusa zaista vapi za romantikom (samo ne prevelikom, u granicama normale)... Svako od nas nosi nesto u sebi sto treba da isplovi, samo neki ne znaju da izraze svoja osecanja pisanjem, ni recima... Zato postoje oni koji umeju to odlicno da rade, a mi se divimo njihovim delima... Ko zna, mozda nekada i neko od nas postane pesnik... Za sada pevamo i pisemo samo za svoju dusu :wink:
 
Ejpril:
Meni je moj muž dok smo se zabavljali recitovao pesmu Alekse Šantića "Neveruj mi draga", ali ono što me je ostavilo bez reči bila je 101 ruža za našu prvu godišnjicu zabavljanja.

Raznezih se... Joooj, kako ti je divan muz... Buuuuuu, meni nijedan moj momak nije poklonio ni jednu ruzu, a kamoli 101... (moji drugovi su ipak mnogo, mnogo pazljiviji)...
 
Романтика... тема коју треба схватити озбиљно. Драго ми је да видим да на интернету има нормалних људи с којима се може комуницирати на нормалном нивоу. Иако мислим да је на овом интернету профил људи веома примитиван, постоје они изузеци који ме све више убеђују у супротно и надам се да ће да наставе...
Вероватно пошто сам мушко очекујете да вам кажем чта очекујем од девојчице до које би требало да ми је стало. Али то је све ствар индивидуе, свако има неке ситнице које очекује да вољена особа ради за њих. Једна од филозофија: ситнице чине живот, али живот није ситница... Ја само очекујем да она мени узвраћа исту пажњу коју ја њој посвећујем, и да се осетим некако другачије кад сам с њом, некако узвишеније. Наравно и физички изглед је битан, ал битнија је та унутрашња лепота, којом свака особа зрачи на свој начин и коју само неке особе могу да примете...
 
little smile:
Devojke, ako ste romanticne, kakvog muskarca biste zelele kraj sebe, tj. kakva romanticna 'cuda' da cini za vas?

A romanticni muskarci kakvu 'lepsu' polovinu bi voleli da imaju kraj sebe i koji su to romanticni trenuci kojima bi osvajali srce svoje izabranice? Koliko bi trebalo da bude i ONA romanticna da bi zaokupirala vasu paznju, pridobila vasu naklonost?

Nikakva romanticna cuda ne bi trebao da cini,dovoljno bi bilo da me ucini da se osecam zivom,zivom u svakom smislu te reci....
 
Devojke, ako ste romanticne, kakvog muskarca biste zelele kraj sebe, tj. kakva romanticna 'cuda' da cini za vas?

A romanticni muskarci kakvu 'lepsu' polovinu bi voleli da imaju kraj sebe i koji su to romanticni trenuci kojima bi osvajali srce svoje izabranice? Koliko bi trebalo da bude i ONA romanticna da bi zaokupirala vasu paznju, pridobila vasu naklonost?

Dovoljno je da me iznenadi :vatromet:
 
Moj muz zna da bude romantican na trenutke... uglavnom bas onda kad NE ocekujem to... a u sustini koliko god to ne zelela da priznam sebi, tako najvise i volim :rotf: a ja sam uzasno romanticna i volim da mu priredjujem slatka mala i velika iznenadjenja... :heart:
 
Devojke, ako ste romanticne, kakvog muskarca biste zelele kraj sebe, tj. kakva romanticna 'cuda' da cini za vas?

A romanticni muskarci kakvu 'lepsu' polovinu bi voleli da imaju kraj sebe i koji su to romanticni trenuci kojima bi osvajali srce svoje izabranice? Koliko bi trebalo da bude i ONA romanticna da bi zaokupirala vasu paznju, pridobila vasu naklonost?

Uf... Nekako sve manje imam utisak da romantike ima u realnosti pa ne znam koliko je realno ocekivati je... Sve manje je prepoznajem oko sebe. Da li je takav trend, okolina, tempo zivota, iskustvo ili treba da promenim dioptriju...ne znam...:confused:
 
Sasvim bih bio zadovoljan da kada izadjemo da me drzi sa ruku,da se mi se smesi I da me ponekad iznenadi nekim lepim gestom.A trudio bih se da joj svaki dan ugadjam,i da joj stavim do znanja da je posebna. Cvece i poezija su kljuc srca svke romanticne devojke,a kljuc za svakog romanticnog muskarca je neznost devojke i poverenje koje mu ona poklanja.
 
Uf... Nekako sve manje imam utisak da romantike ima u realnosti pa ne znam koliko je realno ocekivati je... Sve manje je prepoznajem oko sebe. Da li je takav trend, okolina, tempo zivota, iskustvo ili treba da promenim dioptriju...ne znam...:confused:

Hmmm pa ne bi ovaj forum Romantika bio ovako pun ljudi, kako zena tako i muskaraca, da je ista nestala... mozda samo jos nisi na(i)sla na nju... :neutral: :confused:
 
Ne mislim da ne postoje oni koji je zele. Naprotiv. Pitanje je koliko je u stvarnom svetu nalaze kad su u potrazi za njom u virtuelnom okruzenju.

Sistem vrednosti je otisao u nekom smeru drugacijem nego ranije i verovatno se vecina nas, kad tad mora "preoblikovati" da ne bi smo "stradali" bez potrebe u okolini koji neguje neke druge vrednosti. Tu se onda i "romanticari", ako su dovoljno zivota iskusili, povlace ili teze necem drugom, pa ih onda i nije lako naci.
 
Poslednja izmena:
Ne mislim da ne postoje oni koji je zele. Naprotiv. Pitanje je koliko je u stvarnom svetu nalaze kad su u potrazi za njom u virtuelnom okruzenju.

Sistem vrednosti je otisao u nekom smeru drugacijem nego ranije i verovatno se vecina nas, kad tad mora "preoblikovati" da ne bi smo "stradali" bez potrebe u okolini koji neguje neke druge vrednosti. Tu se onda i "romanticari", ako su dovoljno zivota iskusili, povlace ili teze necem drugom, pa ih onda i nije lako naci.

Slazem se u potpunosti sa tvojom konstatacijom Tanja MB.;)
 
Ne mislim da ne postoje oni koji je zele. Naprotiv. Pitanje je koliko je u stvarnom svetu nalaze kad su u potrazi za njom u virtuelnom okruzenju.

Sistem vrednosti je otisao u nekom smeru drugacijem nego ranije i verovatno se vecina nas, kad tad mora "preoblikovati" da ne bi smo "stradali" bez potrebe u okolini koji neguje neke druge vrednosti. Tu se onda i "romanticari", ako su dovoljno zivota iskusili, povlace ili teze necem drugom, pa ih onda i nije lako naci.

Hehehe slazem se i ja sa ovim, ali i dalje (kao 100% romanticarka) smatram da pravi hardcore romanticar ce i dalje verovati i gajiti romantiku na ovaj ili onaj nacin... :heart: :super:
 
Ceznem za njom........ Uvece,ujutru, u podne u predvece......... Zasto si morala otici?
Ceznem za nekim jednostavnijim, srecnijim vremenima, vremenima kada su cast, postenje, dobar glas , integritet jos uvek znacili nesto.............. Kada se ljubav merila toplim recima, pesmama, pismima, dugim setnjama............ A ne kao danas nekim materijalim pozesijama.........
Ceznem za osmehom, tisinom zaljubljenih pogleda, gromoglasnom bukom uzbudjenog srca ljubavnika u ocekivanju svoje drage ispod lipe na obali reke.............
Ceznem za savrsenim trenutkom...........
Ceznem za tobom draga, dok kasno u nocima sedim i pisem pisma koja neces procitati, pesme koje neces cuti.............
 

Back
Top