Čaves podržao Srbe

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Prilikom rasprave u OUN o statusu Kosova Venecuela će podržati Rusiju koja se zalaže da se problem reši kompromisom Beograda i Prištine, dakle rešenjem koje bi zadovoljilo obe strane. To je izjavio u petak Hugo Čaves predsednik Venecuele koji je u petak popodne govorio ruskim parlamentarcima.
Učesnica razgovora Jelena Drapeko, koja je inače član „Jedinstvene Rusije“ najveće partije u Dumi saopštila je novinarima da je Hugo Čaves objasnio kada i zašto SAD pomaže separatiste u svetu. Čaves je naglasio da je rasparčavanje zemlje imperijalistička metoda da se oslabe određene zemlje.
- U mnogim zemljama postoje separatističke tendencije. Međutim, imperijalističke sile stimulišu separatiste u onim zemljama za koje ocenjuju da su im opasne, objasnio je Čaves.
Prema oceni predsednika Venecuele i u njegovoj zemlji SAD pokušavaju da oduzmu zapadne teritorije koje su najbogatije naftom. Čaves je naglasio da upravo tamo Vašington finansira separatiste. On je dodao da Amerika slično čini i u Boliviji.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=11&status=jedna&vest=105557&datum=2007-06-29
 
Нешто ме подсети да нам је Тадић постао већи Слоба од Слобе...
Како је само патетично изгледао у сусрету са путином...

Он, човек председник једне државе, човек који равноправно разговара са председницима западних земаља, човек од стила... разговара са Тадићем
:)
 
Alekasandar3:
Нешто ме подсети да нам је Тадић постао већи Слоба од Слобе...
Како је само патетично изгледао у сусрету са путином...

Он, човек председник једне државе, човек који равноправно разговара са председницима западних земаља, човек од стила... разговара са Тадићем
:)


Ajde bre pioniri na spavanje. Morate da budete odmorni za neprijatelja koji vreba ispod kreveta.
 
DellBoy-011:
Koji Chavez?
Ovaj sa foruma?:lol:
Kastro, Chavez....odlično nam ide:shock: Ovo me podseti na miru marković i čitav slobodoljubivi svet koji je na našoj strani

Хоћеш рећи НАШОЈ ДЕМОКРАТСКОЈ, ПРО_ЕВРОПСКОЈ ВЛАДИ И ПРЕДСЕДНИКУ лоше иде?
Или си хтео да кажеш да их је издао западни свет коме су све учинили?
Или хоћеш да кажеш да је Бокица са Војом спао да љуби Русе у буљу?
Или да се Бокица гледајући у земљу увлачи Путину у боољу док сав озарен се смешка док разговара са Месићем...

Испада да су Шеки и Слоба били у праву што се тиче савезништва.
Једна је ствар да ли је Шеки будала, али то не значи да није био у праву....ч
:lol:
 
idot:
Dobra koalicija Chaves,Morales, Idi Amin,Staljin,Castro,Vučić,Hitler,,,,,,

Па питај Бориса Тадића што су му спољнополитички савезници Путин, Кастро и Чавез...
То су његови савезници, пошто Буш, Меркелова и Блер- нису.
:lol:

Дакле питање за демократе:
Зашто су вам Чавез и Кастро савезници и где вам је Европа!?
 
Што се тиче Венецуеле...

Права истина је, као обично - негде на средини.

И ствар много комплекснија него што изгледа.


А овде, такође као обично, "навијачи" по "таборима".


Имам пријатељицу, чији је добар пријатељ писац, новинар, есејиста из Венецуеле.
У сталном је мејл контакту с њим.

Његови чланци су претежно књижевно-есејистичко-философски, али каткад неизбежно додирује и политику.

Човек, каже : и Чавез и опозиција му, имају своје добре и лоше стране.

Он, као слободни интелектуалац, не припада ниједној од тих страна.

А од обе стране је добијао озбиљне претње, доживљавао притиске...


Ово, укратко, наравно. И свакако опет мало поједностављено.

Али, ето, тек толико да се зна.
 
Alekasandar3:
Pa srušili ste Slobu i oterali Šekija u zatvor... da bi ste nastavili wihovu politiku
Sada Tadić peva "Kaqinku" pred Putinom....


Opet si umoran...

Pokojni Sloba je lepo stao ispred onog kamina sa slikom što je stojala malo nakrivo, i reko da je upravo dobio tačne rezultate izbora i da ide kući da ljulja Marka.

Vojvoda Šešelj je dobrovoljno otišao.

Ko zna šta ćeš ti pričati unucima sa 50 i kusur godina kad izlapiš kad sada zaboravljaš šta se dešavalo?
Znam! Dodji na forum da te podsetim!
 
Možda nam pošalje neki od onih aviona, s300 ili podmornica koje mu Rusi "poklanjaju"... dobro, malo je kasno za podmornice... Ljubav, tobaaaaaaaa...

chavez_bush.jpg
 
ОООООјјјј демократе, Европљани!
Па јели вам и Ахмединеџад савезник!?


"Иран и Србија одравају политички састанак"
http://www2.irna.com/en/news/view/menu-234/0702271880004539.htm

"Иран и Србија разматрају билатералну сарадњу"
http://www2.irna.com/en/news/view/menu-237/0703018867114030.htm

"Иран и Србија потписали безбедносни споразум"
http://kosovareport.blogspot.com/2006/01/iran-serbia-sign-security-agreement.html
 
DellBoy-011:
Zašto sloba&šeki nisu imali saveznike 1999?
А ко каже да нису имали? (Од '90-те, до '99 нарочито).

А онда се '99 мало преиграли, и од тих савезника управо добили...

То јест, камо среће да су они тад стварно добили.

Добили смо - ми, тзв. "обичан народ". (И даље мислим - неправедно и незаслужено


(Дакле, у ствари су остали савезници (скоро) до краја.
 
Alekasandar3:
Па питај Бориса Тадића што су му спољнополитички савезници Путин, Кастро и Чавез...
То су његови савезници, пошто Буш, Меркелова и Блер- нису.
:lol:

Дакле питање за демократе:
Зашто су вам Чавез и Кастро савезници и где вам је Европа!?

e veruj to ih i ja stalno pitam... evo sad chekaj jesen da vidish kako ce da dobiju bananu iz eu pored kako kazhu svih dobronamernih obecanja koja stizhu samo shto nismo tamo...

najsmeshnije ce biti kad krene vojska na kosovo na njenom chelu ce u ime premijera na konju da jashe miki maus... :)
 
Шон:
e veruj to ih i ja stalno pitam... evo sad chekaj jesen da vidish kako ce da dobiju bananu iz eu pored kako kazhu svih dobronamernih obecanja koja stizhu samo shto nismo tamo...

najsmeshnije ce biti kad krene vojska na kosovo na njenom chelu ce u ime premijera na konju da jashe miki maus... :)

ма кад је Тадић био у некој земљи у пријатељакој посети!?
Или оде да га зезају у Немачкој или моли Путина да га прими у Загребу у хотелском апартману у паузи док путин шамара Хрвате и Македонце.
 

Back
Top