Orbit zvake

Poruka
4.413
Da li neki stomatolog moze da mi napise da li su Orbit zvake zaista toliko delotvorne koliko kazu na reklami. Ovo pitam posto odmalena imam problema sa kvarenjem zuba, zubi su mi veoma loseg kvaliteta i to mi je porodicno. Vec sam vadila dva zuba i na vecini zuba imam plombe. Ali Orbit zvacem vec 2-3 godine i od tad stvarno nemam nikakvih problema sa zubima. Ma ni najmanji karijes. A zvacem po 3-4 zvake dnevno. Ne zato sto mislim da ce mi to pomoci u ocuvanju zuba :lol: , nego jednostavno navikla sam, prijaju mi i to je to. Pa eto, primetila sam da mi se zubi ne kvare i zanima me jel to koincidencija ili ipak ima nesto u tim Orbit zvakama :shock:
 
Kako kaze moja profesorka biohemije a takodje stomatolog "zvacite drvo i dobicete isti efekat". Stvar je u tome da zvakanje stimulise lucenje pljuvacke, pljuvacka zatim snizama PH ustima. Na zalost bombasticne reklame su laz. I ako snizava PH i dalje ne moze da ga snizi toliko dobro i toliko brzo pre nego sto dodje do posledica. Cetkica i konac i dalje ostaju ne zamenljivi. Sto ne znaci da zvake nisu korisne, ali ne toliko koliko se misli.
 
Ovo je slucaj sa vecinom tih "spasonosnih" proizvoda.
Poenta je u marketinskom triku.
Napraviti nesto sto ce sadrzati neku korisnu karakteristiku i onda nju staviti u centar paznje.
Cela prica se bazira na toj nekoj trivijalnoj sitnici,koju poseduje i niz nekih svakodnevnih stvari,ali se niko nije setio da to komercijalizuje i obogati se na tome.
Da ne bude zabune,zvacem i ja Orbit,ali bar sam svestan tog preterivanja.
Gluposti-ime ti je covek.Ovo je najjaci adut marketinga i industrije."Spasonosna" svojstva su tek sekundarna stvar.
 

Back
Top