Da li je to normalno?!

red rose

Početnik
Poruka
15
Evo danas sam polagala prijemni i u toku prijemnog su pojedini ljudi sa profesorom odlazili do WC-a. Fazon je sto mnogi predpostavljaju da je tu radila veza jer ja ni za jedan drugi fax nisam cula da je to dopusteno. Da li je to moglo kod vas?
Vrhunac svega je bio to sto su kao imali i onaj detektor za mobilne i sve su nas "isprepadali" kako oni znaju ako kristimo mobilni i kako ce nas izbaciti.... A kad je detektor pokazao aktivnost necijeg mobilnog (a cak se i zvuk cuo i jedan decko je rekao da cuje neciji mobilni) oni nista. Da li tu i vama nesto smrdi ili samo meni?
 
To sto profesori idu sa kandidatima do WC-a, moze svasta da znaci... Mozda je to samo protokol, da se ne bi desilo da kandidat kao ode u klonjaru, a u stvari se nadje sa nekim napolju i pita ga za odgovore, a mozda su im i profesori svasta tamo napricali u WC-u... :) Te fore za detektore i sl... Na to se navikavaj... Od vajkada na fakultetu postoje najrazlicitije tehnike psihickog zlostavljanja i zastrasivanja studenata i ta prica sa detektorom je samo mali deo torture koja te ceka ako upises fax (a nadam se da hoces...) pozz
 
Oces da prodjes dobro na Srpskom fakultetu.
Treba da ucis, ali i da nemas krupule. Pouzdano znam da se tacno zna koliko ljudi smed aprodje godinu, dakle dekan pozove profesore i kaze im recimo od 200 ljudi , 70 sme da prodje godinu. Dakle nema krupule. Varaj, koristi puskice, bubice u opste nemoj da imas milosti. Nas fakultetski sistem nije za ljude sa krupulom ni malo. Ovo mi je potvrdilo i nekoliko asistenata i profesora sa razlicitih fakulteta. Pa da li vi zaista mislite da bi iko normalan oborio studenta za neku sitnicu ili neki detaljcic, za nesto sto je nebitno. Dajte molim vas!!! Kazu studenti padaju zbog gluposti, zbog sitnica, nebitnih stvari. Pa ne padaju zato sto profesor trazi u detalje, i zato sto profesor zeli da ga obori nego zato sto postoji kvota koliko ljudi sme da polozi ispit.
 
Luciferko:
Oces da prodjes dobro na Srpskom fakultetu.
Treba da ucis, ali i da nemas krupule. Pouzdano znam da se tacno zna koliko ljudi smed aprodje godinu, dakle dekan pozove profesore i kaze im recimo od 200 ljudi , 70 sme da prodje godinu. Dakle nema krupule. Varaj, koristi puskice, bubice u opste nemoj da imas milosti. Nas fakultetski sistem nije za ljude sa krupulom ni malo. Ovo mi je potvrdilo i nekoliko asistenata i profesora sa razlicitih fakulteta. Pa da li vi zaista mislite da bi iko normalan oborio studenta za neku sitnicu ili neki detaljcic, za nesto sto je nebitno. Dajte molim vas!!! Kazu studenti padaju zbog gluposti, zbog sitnica, nebitnih stvari. Pa ne padaju zato sto profesor trazi u detalje, i zato sto profesor zeli da ga obori nego zato sto postoji kvota koliko ljudi sme da polozi ispit.


odavno nista pametnije i iskrenije nisam cuo :)....
naravno ne znaci da si najpametniji na forumu (da se neko ne nadje uvredjenim) ali jednostavno je 100% tacno....
 
:shock:... Pa mi u osmoljetki kod učiteljice nismo smeli didemo u vece za vreme kontrolnog... Jedinoda prvo predamo rad pa tek ondak na pišangiju... :shock:...
Al, ajd... Kolkoe postalo učestalo dase kupuje diplome, nije za čuđenje što profesori kandidatima drže surlu dok šoraju...
 
red rose:
Evo danas sam polagala prijemni i u toku prijemnog su pojedini ljudi sa profesorom odlazili do WC-a. Fazon je sto mnogi predpostavljaju da je tu radila veza jer ja ni za jedan drugi fax nisam cula da je to dopusteno. Da li je to moglo kod vas?
Vrhunac svega je bio to sto su kao imali i onaj detektor za mobilne i sve su nas "isprepadali" kako oni znaju ako kristimo mobilni i kako ce nas izbaciti.... A kad je detektor pokazao aktivnost necijeg mobilnog (a cak se i zvuk cuo i jedan decko je rekao da cuje neciji mobilni) oni nista. Da li tu i vama nesto smrdi ili samo meni?

Narawno da smrdi... Kod mene to nije moglo, ali realno mogla sam najopushtenije da prepishem.... da je dechko pored mene znao neshto.... :o
Takodje, ja sam prichala sa dewojkom koja mi je priznala da ima nekog profesora na FPN-u koji ce joj jawiti ranije rezultate.... Blago njoj, ali to nije fer prema ostalima.....
 
ja sam prijemni polagala na dva faxa i svagde sam cula kako se pojedini dosaptavaju, samo sto je na jednom to bilo sankcionisano a na drugom (na ovom gde moze da se ide u WC) i nije bas-iako vazi za jako tezak fakultet sa strogim profesorima ( izgleda su samo za neke profesori strogi ).

Prepisivanje jeste varanje ali ipak je na nizem nivou nego to da ides sa profesorom "do WC''. Da bi sam od nekog nesto prepisao treba i da se snadjes,postoji mogucnost da ne prepises dobro, da nemas od koga da prepises... Ali dogovor sa profesorom je prevara samo takva.
Predpostavimo da i nisu bili u dogovoru. Ucenici su mogli da u WC-u izvade puskice i podsete se. A ne mogu da verujem da su profesori na faxu tako naivni pa da misle kako to niko nece uraditi.
 
Mislim da je stvar u tome kako se dogovore na fakultetu, da li ce pustati do WCa ili ne za vreme prijemnog. Tako je i za ispite, ima profesora koji pustaju da se izadje. Mi smo za neke ispite, koji su se sastojali iz nekoliko delova, imali 5-10 minuta pauzu.

Uvek je bilo tih koji poloze nesto preko veze, i bice, ali ako je neko dobar student i zna, ne moze mu niko nista. Oni koji su losi, i ne rade, uvek traze izgovore i krive druge za svoj neuspeh
 
kod mene je na prijemnom bio dozvoljen jedan odlazak u wc, tj jedno napustanje ucionice, zapisivalo se ko je kad izasao, kad se vratio i nisu mogle dve osobe istovremeno da budu napolju... svi smo iskoristili pauzu, bar da popusim cigaretu, prijemni je trajao 5 sati... misim, sha da radimo..
 
pa blago vama ako ste mogli do wc-a, logicno je da to iskoristite na najbolji nacin, kod nas u zadnje
vreme bas dosta fataju ljude sa puskama i oni poprijlicno najebu kasnije tako da se polako odustaje od toga, ja sam prosao nekoliko cetvorosatnih ispita gde ti ledja i bulja otpadnu, trebalo bi da se uvedu te pauze ali onda bi ispit morao da se satoji iz 2 dela , da se nekao drugacije organizuje da bude kraci , ali neverujem da bi se mogli osloniti na postenje studenata
 
Keve ti,da nisi polagala na medicini?Posto ja jesam i isto se desavalo...ali to ne mora nista da znaci.Mislim moja drugarica je isla u wc a da ti potpisem da sigurno nema vezu.Imala je nenormalnu tremu.A koji ce ti k mobilni na prijemnom?
 
Trose reci, vicu, postavljaju neka pravila koja niko ne postuje. A na mom fakultetu jedino mi smeta dezorganizovanost. To ne znaci da treba da se odjenom svi ubace u neku strogocu, nego, da se ne pomeraju stalno vreme vezbi i predavanja, da se rasporedi gradivo na broj casova, ako se vec vodi evidencija tako sto jedan student potpise 10 studenata, ne znaci da sad treba da se poostri vodjenje evidencije, nego da ne treba ni da se evidentira, ionako predavanja nisu obavezna. Takave gluposti na univerzitetu! Pa nije to predskolsko pa da se igramo, "Hajde sad prijavite ko no nije dosao u skolicu, sram ga bilo, igra se u dvoristu!"
 
Keve ti,da nisi polagala na medicini?Posto ja jesam i isto se desavalo...ali to ne mora nista da znaci.Mislim moja drugarica je isla u wc a da ti potpisem da sigurno nema vezu.Imala je nenormalnu tremu.A koji ce ti k mobilni na prijemnom?

Jesam. Pazi ne kazem ja da su oni imali vezu. Mozda jesu, mozda nisu. Ali odkud profesori znaju sta neko radi u WC-u dok ga on ceka ispred. Snalazljivi su i ucenici/studenti :-) . Razumem za ove ispite od 5 sati ali za ovaj bas i ne.
A mobilni ja nisam ni nosila. Ostao je fino kuci na drugom kraju grada. Ali kad se mobilni cuje u amfiteatru bar se ocekuje da profesor vidi sta se tu desava.
 
meni je prijemni trajao samo sat i po

Pa zavisi od toga sta si polagala. Ako polazes dva predmeta odjednom traje vise - na primer na medicini hemija i biologija, ili na farmaciji hemija i matematika, traju zajedno tri do cetiri sata bez neke pauze. A ako polazes jedan predmet onda traje oko sat i po. Naravno zavisi i od toga kakva su pitanja. Ako su samo teorijska na zaokruzivanje onda nije potrebno toliko vremena kao kad imas vise zadataka koje treba da racunas.
 
red rose:
Jesam. Pazi ne kazem ja da su oni imali vezu. Mozda jesu, mozda nisu. Ali odkud profesori znaju sta neko radi u WC-u dok ga on ceka ispred. Snalazljivi su i ucenici/studenti :-) . Razumem za ove ispite od 5 sati ali za ovaj bas i ne.
A mobilni ja nisam ni nosila. Ostao je fino kuci na drugom kraju grada. Ali kad se mobilni cuje u amfiteatru bar se ocekuje da profesor vidi sta se tu desava.

Ti to nisi upala pa si malko...neraspolozena :roll: Mene,iskreno,zab*** za prepisivanje.Ako mozes i umes(ne ti,uopsteno) radi sta 'oces.Ja nisam prepisivala(totalni sam kreten za to) mada bi bilo bolje da jesam.A muvanja je naravno uvek bilo i uvek ce biti...
 
tiny_m:
Pa zavisi od toga sta si polagala. Ako polazes dva predmeta odjednom traje vise - na primer na medicini hemija i biologija, ili na farmaciji hemija i matematika, traju zajedno tri do cetiri sata bez neke pauze. A ako polazes jedan predmet onda traje oko sat i po. Naravno zavisi i od toga kakva su pitanja. Ako su samo teorijska na zaokruzivanje onda nije potrebno toliko vremena kao kad imas vise zadataka koje treba da racunas.

Na farmaciji se prvog dana polagala matematika tri sata i sutradan hemija isto tri sata. Mislim da niko nije ni pomislio da moze da ode do WC-a, a torbe i ostalo ostavljali smo na klupama kod ulaza, a na nasim radnim stolovima mogli smo da imamo samo najosnovnije za rad. Samo sto neka jako uvidjavna osoba nije iskljucila zvono na telefonu, pa je on zvonio, i zvonio , i zvonio.......... :?
 

Back
Top