Da li je fizicki izgled uopste bitan?

Wash

Obećava
Poruka
85
Izveo sam jedan, nazovimo eksperiment u kome sam nasumicno izabranoj devojci na ulici pridavao osobine koje bi voleo da ima (po meni) savrsena devojka i doso do rezultata da bi mi se svaka, ma kako izgledala, svidela kada bi posedovala takve osobine.
I tada se ja zapitah koliko je zaista bitan fizicki izgled.
Cini mi se nimalo...

A sta vi mislite o tome?
 
nekad sam zaista mislila da je fizicki izgled jako bitan,a onda sam shvatila da to kvazi savrsenstvo ne moze da zameni otsustvo zdravog razuma i normalnog razmisljanja i rasudjivanja....
vise mi je bitna lepota pameti (mozga) nego same fizicke gradje....dovoljno je da bude normalan i da poseduje neke kvalitete koje ja smatram lepim i dobrim..sve ostalo su nijanse
 
Wash:
Izveo sam jedan, nazovimo eksperiment u kome sam nasumicno izabranoj devojci na ulici pridavao osobine koje bi voleo da ima (po meni) savrsena devojka i doso do rezultata da bi mi se svaka, ma kako izgledala, svidela kada bi posedovala takve osobine.
I tada se ja zapitah koliko je zaista bitan fizicki izgled.
Cini mi se nimalo...

A sta vi mislite o tome?

Jbg, mislim da kad bih izveo isti experiment, ne bih dobio iste rezultate.
Ne mogu ja prosto nekome da pridodam neke karakterne osobine i da mi se automatski svidi.

Mora da mi upadne u ochi. Sto nema previse veze sa lepotom. Sto je meni lepo nekom je prosecno i obratno. Necime mora da privuce paznju. Izgled nije diskvalifikujuca kategorija osim ako mi je iz nekog razloga neprivlachan.

Dakle, nikad ne znam zasto neku osobu primetim i privuce mi paznju, a neka druga osoba koja objektivno izgleda bolje, tu istu paznju ne privlaci ni najmanje.
Znaci, izgled mi u tom smislu kao sam opisao jeste bitan, lagao bih kad bih rekao da je nebitan.
 
lyon69:
Jbg, mislim da kad bih izveo isti experiment, ne bih dobio iste rezultate.
Ne mogu ja prosto nekome da pridodam neke karakterne osobine i da mi se automatski svidi.

Mora da mi upadne u ochi. Sto nema previse veze sa lepotom. Sto je meni lepo nekom je prosecno i obratno. Necime mora da privuce paznju. Izgled nije diskvalifikujuca kategorija osim ako mi je iz nekog razloga neprivlachan.

Dakle, nikad ne znam zasto neku osobu primetim i privuce mi paznju, a neka druga osoba koja objektivno izgleda bolje, tu istu paznju ne privlaci ni najmanje.
Znaci, izgled mi u tom smislu kao sam opisao jeste bitan, lagao bih kad bih rekao da je nebitan.
klap klap klap :-D aplauz za tebe
 
Bas sam neki dan pricala o tome koliko dugo me je bilo sramota da sebi priznam da mi jeste bitno da mi se muskarac fizicki dopada, jer je to, kao, povrsno...
Jeste, vazno mi je kako izgleda, vazno mi je cime se bavi, vazno mi je da li je zavrsio fakultet ili ne, vazno mi je kolika mu je kita... I vazno mi je sto sam se konacno oslobodila opterecanja da mi sve to ne bi trebalo da bude vazno...
 
Gazdarica:
Bas sam neki dan pricala o tome koliko dugo me je bilo sramota da sebi priznam da mi jeste bitno da mi se muskarac fizicki dopada, jer je to, kao, povrsno...
Jeste, vazno mi je kako izgleda, vazno mi je cime se bavi, vazno mi je da li je zavrsio fakultet ili ne, vazno mi je kolika mu je kita... I vazno mi je sto sam se konacno oslobodila opterecanja da mi sve to ne bi trebalo da bude vazno...

A sta ako nije zavrsio fakultet ali zato ima kitu kao Rocco, da li bi pristala?
 
lyon69:
Jbg, mislim da kad bih izveo isti experiment, ne bih dobio iste rezultate.
Ne mogu ja prosto nekome da pridodam neke karakterne osobine i da mi se automatski svidi.

Mora da mi upadne u ochi. Sto nema previse veze sa lepotom. Sto je meni lepo nekom je prosecno i obratno. Necime mora da privuce paznju. Izgled nije diskvalifikujuca kategorija osim ako mi je iz nekog razloga neprivlachan.

Dakle, nikad ne znam zasto neku osobu primetim i privuce mi paznju, a neka druga osoba koja objektivno izgleda bolje, tu istu paznju ne privlaci ni najmanje.
Znaci, izgled mi u tom smislu kao sam opisao jeste bitan, lagao bih kad bih rekao da je nebitan.
Mislio sam na ovo al' me mrzelo da pametujem... jos da dodam da bez fizicke privlacnosti ne vredi nista...
 
Gazdarica:
Bas sam neki dan pricala o tome koliko dugo me je bilo sramota da sebi priznam da mi jeste bitno da mi se muskarac fizicki dopada, jer je to, kao, povrsno...
Jeste, vazno mi je kako izgleda, vazno mi je cime se bavi, vazno mi je da li je zavrsio fakultet ili ne, vazno mi je kolika mu je kita... I vazno mi je sto sam se konacno oslobodila opterecanja da mi sve to ne bi trebalo da bude vazno...


Najbolje su devojke koje znaju sta 'oce,

u suprotnom lazu i sebe i deckowe
 
Bitan je itekako. I dokazano je da lepsi ljudi lakse nalaze posao i bolje su placeni za isti. A to je samo delic svakodnevnog zivota gde lepi imaju prednost.
I sama sam uocila razliku kad se sredim tip top ili idem na ulicu ko klosarka (imam i tih momenata kad mi nista nije bitno) i prometim koliko ona sredjena "ja" bolje prolazi.
Zanimljivo je da svi pricaju kako izgled nije bitan ali kad se malo zagrebe povrsina, vidi se da je ova osobina prozeta kroz maltene sve.
 
Lusy Lusy:
nekad sam zaista mislila da je fizicki izgled jako bitan,a onda sam shvatila da to kvazi savrsenstvo ne moze da zameni otsustvo zdravog razuma i normalnog razmisljanja i rasudjivanja....
vise mi je bitna lepota pameti (mozga) nego same fizicke gradje....dovoljno je da bude normalan i da poseduje neke kvalitete koje ja smatram lepim i dobrim..sve ostalo su nijanse
Izgleda da se samo ti i ja ovde slazemo, sto se problema tice.

Hedoh jos da dodam da kada ti neko potpuno odgovara iznutra to se spolja vidi odnosno ona unutrasnja svetlost isijava i tu osobu, ma kakvog fiz. izgleda bila, cini onim sto je unutra.
 
bitan je.

za mene pretpostavljam da je negde oko 50 % veze fizicka privlacnost,a 50 % interesi,jer samo jedno ili samo drugo,nije mi dovoljno da zapocnem vezu.

dakleM ako mi je neko interesovanjima slican,ako se super slazemo,ako je dobra osoba ali mi se ne svidja fizicki ( ruzan,nije moj tip,ili sta god) od veze nista.samo prijateljstvo.
isto vazi i za lepotana koji nema pola grama mozga i koji je klipan,osim sto taj ne sluzi ni za prijateljstvo,i ni za sta drugo osim da ga pogledas na ulici,okrenes se i zapalis dalje...

povrsno ili ne,izgled je jedan od faktora koji odlucuje da li ce mi se neko svideti u smislu veze ili ne i meni licno to nije ni cudno,ni detinjasto...ali dobro,verujem da zaista ima ljudi koji samo gledaju na neke druge stvari...ipak,nisam jedna od njih.
 

Back
Top