Prosek studiranja

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
B

Butterflies And Hurricane

Gost
Da li znate koji je prosek studiranja na vashem smeru? Ili ako imate siguran podatak za neki fakultet.
Ako je moguce da se napishe i fakultet i smer, i grad u kome studiraju/te.

ps. please nemojte iznositi podatke za koje niste sigurni...
ps2. ne sopstvene podatke nego ukupni prosek studiranja svih studenata na smeru...
 
Podaci sa neta:
- Gradjevinski fakultet (Beograd) prosek studiranja na celom fakultetu se poboljshao sa 10,8 godina na 7 - 8 godina
- Medicinski fakultet (Nish) prosek studiranja 8.2 godine


Zanimljiv podatak: Prosek studiranja u Srbiji je 9.5 godina a u Engleskoj 3 :shock:
 
Hemijski Fakultet - Beograd...negdje oko 7-8 godina...

...a sto se tice prosjeka u Srbiji i Engleskoj...uporedi programe po kojim studiraju u Engleskoj i Srbiji...
...u Njemackoj je program za studije hemije duplo manji nego u Beogradu...a prosjek studiranja je slican... mozda je ovdje potrebno staviti...:shock: :roll:
 
Butterflies And Hurricane:
Podaci sa neta:
- Gradjevinski fakultet (Beograd) prosek studiranja na celom fakultetu se poboljshao sa 10,8 godina na 7 - 8 godina
- Medicinski fakultet (Nish) prosek studiranja 8.2 godine


Zanimljiv podatak: Prosek studiranja u Srbiji je 9.5 godina a u Engleskoj 3 :shock:


Ne bi trebalo da te cudi prosek studija u Engleskoj, ako je tacno to sto si naveo. U Engleskoj je sasvim drugaciji sistem po kome se radi.
 
W.A.S.P.:
funta vrti gde dinar nece, burgija je otisla u penziju


Mmhm, nije samo stvar sa finansijskog aspekta, sistem je u sustini takav da moras da ocistis godinu da bi presao u narednu, i po nekim stvarima je blize srednjoj skoli - rad na casu, tzv . coursework + final exam, etc... Po nekim drugim parametrima, slozenije je nego na nasim fakultetima, mada se nekada cini previse lako, zavisi. Sistem kao sistem funkcionise vise nego dobro, i jako je dobar osecaj kada posle par predavanja zgrabis esenciju i dobijes podstrek za dalje... Otisao sam off - topic, izvinjavam se. :)
 
Razgledajući profile nastavnog osoblja izložene na sajtu fakulteta, videla sam da je minimum "osnovnih studija" (pre magistrature) kako asistentima tako i profesorima, 7 godina. Ne znam da li sam našla nekog ko je završio za 6. To su danas doktori.

Inače faks traje 5 godina, ali je Bolonja smanjila na tri :shock:

Navodno je prosek stvarno bio 10 godina, ali ja baš ne verujem u to. 8 možda. Opet, ovo je samo procena, ne podatak, a nije ni bitna jer se sistem promenio pa možemo samo da nagađamo.
 
kod men eje bilo 7.nesto tako su mi rekli u prvoj godini i mislila sam da cu biti bolja od njih hehehe upisala sam 98
to ce verovatno da se smanji i fakultet su skratili sa 5 na 4
etf bg

ok mlao podataka o meni ne smesta
 

Back
Top