Kreme za suncanje - stetne?!

Supica

Zainteresovan član
Poruka
136
Juce sam cula na tv-u neku zenu koja je pricala da su kreme za suncanje za zastitnim faktorom stetne po nas organizam a da se o tome cuti?
Sta uopste sadze te kreme i koliko se zna o stetnosti?
Pominjala je brojne posledice, ne mogu da se setim, izmedju ostalog cak da uticu na plodnost itd..
Molim doktore, a i druge ako nesto znaju da kazu..

Pozz!
 
Sećam se da sam čitala članak na net-u, iz Dnevnika ako se ne varam, da pojedine kreme za sunčanje sadrže sastojke štetne po organizam. Neki od tih sastojaka mogu izazvati alergije a neki su i kancerogeni. Probaću da izguglam taj članak...

Takođe sam čitala da treba birati kreme koje prave mehaničku zaštitu na koži, tj stvaraju zaštitni film i sprečavaju sunčeve zrake da prodru u kožu. Ove druge pružaju hemijsku zaštitu, koža ih upija i mogu imati neželjene efekte.

Idem da potražim taj članak pa ga lepim...
 
[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Alergija zbog kreme[/font]​
[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Dokazano je da neke supstance izazivaju neprijatno peckanje, čak i alergiju na koži, a ipak se često koriste u pravljenju krema za sunčanje zbog zaštitnog faktora. Tako, na primer, ako proizvod sadrži supstancu RAVA, ne bi ga trebalo uzimati. Takođe, ne treba kupovati kremu koja sadrži nitrozamin, supstancu koja se pokazala potencijalno kancerogena, kao ni benzoaksin, lokalni anestetik.[/font]

ceo članak:
http://www.dnevnik.co.yu/arhiva/09-07-2003/Strane/lekar.htm
 

Back
Top