Крупне ствари нису могле без Ђинђића

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
А у те крупне ствари ваљда спада и ванбуџетско финансирање од стране тајкуна, и избор саветника владе у преговорима око дуванске индустрије, и то ко ће асфалтирати Србију...
Ма, лепо кажу да треба заштити лик & дело Њега од Његових Сарадника. Сви су га обожавали и сви га сад оптужују за дилове са мафијом.

Ако не верујете мени (па шта сам ја, тамо неки "нацош") ево вам "најдемократскија" телевизија, и истакнути члан ДОС-а, сада ушао поново у Скупштину уз паролу "Од нас зависи".
Иначе, паметно је урадио што се раскантао са Чедом.

Čanak: Ne, ne, ja sam.. pa, otkud meni vlast, ja sam bio samo predsednik Skupštine Vojvodine. Cela Vojvodina u tom trenutku nije imala apsolutno nikakvog uticaja ni na šta, bila je najnezavisnija u svojoj istoriji pošto od nje baš ništa nije zavisilo. Međutim, svu vlast u državi je u tom trenutku, ili bar najveći deo, držao Zoran Đinđić u svojim rukama, vrlo čvrsto i bez ikakvih dilema na tu temu. On je to radio vešto, on je bio vešt čovek i to možda nekom izgleda ovako ili onako, ali bez Zorana Đinđića ništa nije bilo moguće uraditi.

Bećković: Je li bez Zorana Đinđića ili bez onih koji su govorili - rekao mi Zoran?

Čanak: E, to je sad jedno pitanje na koje ja ne mogu tačno da vam odgovorim jer ja sam...

Bećković: Dobro, vaša impresija. Videla sam vašu izjavu na pitanje do kog ćemo stići kasnije, kome verujete, Popoviću ili Mihajloviću, vi ste rekli - ja verujem svojim očima. Pa, evo, sad vas pitam iz vaših očiju, da li je Đinđić bio taj koji je sve znao i donosio odluke ili je...

Čanak: Pa, ne može čovek sve znati...

Bećković: Ne, to što kažete - ništa nije moglo bez njega, da li nije moglo bez njega ili nije moglo bez nekog ko kaže - rekao mi Zoran, sve je OK?

Čanak: Krupne stvari nisu mogle bez njega, to je sigurno, nema šanse, ni slučajno.

Bećković: Je li Subotić bio savetnik vlade u pregovorima?

Čanak: Pravo da vam kažem, ja ne znam, ja nisam bio u vladi...
 
ma jok... djika nije imao pojma ni o chemu... najgore je ovo sad shto kazhesh, isto ko sa brozom... kad je matori odapeo, onda sise doshle pa kao prichaju, oni su tad bili neka muda...npr. jedan kazhe... na sastanku tom i tom tito reche da moramo to i to, a ja ustanem i tresnem shakom o sto i proderem se... ne mozhe to tako druzhe tito....:) a da je samo to pomislio da uradi isklistirao bi se od straha ono... in momentum :)
 
Шон:
ma jok... djika nije imao pojma ni o chemu... najgore je ovo sad shto kazhesh, isto ko sa brozom... kad je matori odapeo, onda sise doshle pa kao prichaju, oni su tad bili neka muda...npr. jedan kazhe... na sastanku tom i tom tito reche da moramo to i to, a ja ustanem i tresnem shakom o sto i proderem se... ne mozhe to tako druzhe tito....:) a da je samo to pomislio da uradi isklistirao bi se od straha ono... in momentum :)
Ma da, a ti si neki novi Kopinic? 8-)
 
Ha-Nocri:
A Sloba i vadikali su vam bili bolji?! Jadnici
Sloba nas je unistio. Pokrao sve sto se moze ukrasti, ubijao nas, lagao i vi ceveka koji je to prekinuo ovde olajavate. Koliko vi samo pojma nemate.

Idite na Kubu. Tamo je sada otprilike kako je ovde bilo 90-ih.

Ko kaze da je bio bolji?? A Djiki je jedino promenio jahaca tj jahao nas je Sloba a posle njega Djiki i mafija oko njega.
 
Ha-Nocri:
A Sloba i vadikali su vam bili bolji?! Jadnici
Sloba nas je unistio. Pokrao sve sto se moze ukrasti, ubijao nas, lagao i vi ceveka koji je to prekinuo ovde olajavate. Koliko vi samo pojma nemate.

Idite na Kubu. Tamo je sada otprilike kako je ovde bilo 90-ih.


E stvarno ti je to dobra ideja, da radikali lepo odu na Kubu i svima dobro - i njima i nama. Oni vole da žive pod diktaturom, vole da budu siromašni, vole da voze automobile iz 50-ih godina prošlog veka, tamo niko neće da im brani da se klanjaju vodji, da mu pevaju pesme, da ga obožavaju itd.

Odlična ideja, mogli bi da razmisle o tome, a i vize im ne trebaju.
 
Krupne stvari nisu mogle bez Djindjica. Ko je isporicio slobu kad je moralo? Ko je pokrenuo privatizaciju u Srbiji? Ko je pokkrenuo koliko toliko fabrike koje su 10 godina stajale prazne? Ko je omogucio ovom narodu da posle 10 godina ne samo da moze da kupi sebi obucu vec i da planira neki novi tehnicki uredjaj u kuci, npr ves masinu? Ko se uhvatio u kostac sa srpskim zabludama i predrasudama? Ko je prvi krenuo u borbu protiv mafije i u toj borbi na zalost izgubio zivot? Neki izgleda zaboravljaju kako smo ziveli pre 2000.
 
Ha-Nocri:
A Sloba i vadikali su vam bili bolji?! Jadnici
Sloba nas je unistio. Pokrao sve sto se moze ukrasti, ubijao nas, lagao i vi ceveka koji je to prekinuo ovde olajavate. Koliko vi samo pojma nemate.

Idite na Kubu. Tamo je sada otprilike kako je ovde bilo 90-ih.


Па да се подсетимо продавања шећерана кумовима за 3 еура. Па да се подсетимо мало викања око тога како се зна где су паре са Кипра, а када је дошло време и да се покажу те паре нигде их није било. Па да се подсетимо мало око продаје разних предузећа и трпања пара у приватне џепове. Слоба је био мала беба наспрам ових.

Још нешто, Слоба није на власти 7 година. За 7 година ова Србија је пропала више него што је пропала за 10 година Слобине власти.
 
Registra:
Е стварно ти је добра идеја. Чедоиди одлазе лепо у Естонију, Дукљу или Албанију и свима добро - и нама и њима. Они воле да живе под нацистима и мафијашима, воле да буду испраног мозга, воле да се натрте, тамо нико неће да им брани да подржавају америчке геноциде, да се клањају Великом Брату (тренутно Буш), да му певају песме (ако треба и оне препеване из совјетског времена), да га обожавају итд.

Одлична идеја, могли би да размисле о томе, а визе им не требају за Дукљу и можда Албанију. За Естонију ће вам средити Ирејсрхед Ђ. Ковјенић а.к.а. Руфутабис Битићи.

(Боља ова ћирилична верзија)
 
Dr.Torrente:
Ko kaze da je bio bolji?? A Djiki je jedino promenio jahaca tj jahao nas je Sloba a posle njega Djiki i mafija oko njega.
Isto bilo i za vreme Djinjdjica :lol:
JA ovo stalno moran da podsecam zaboravne:

Sloba je ukrao: staru deviznu stednju, penzioni fond, socijalni fond, pare za decije dodatke (sve kasnilo oko 2 godine), pare koje su svi zaposleni dali za "obnovu" Kosova. Od fabrika je uzimao ono sto mu je trebalo za ratove i to naravno nikada nije placeno zbog cega su fabrike i otisle u dugove i propale. Pa carina, pa nafta po ilicama, pa dileri deviza takofje. Kradje na sve strane. Pa kada mu je to bilo malo onda je izmislio Jezdu i Dafinu.

A ko je vratio staru devisnu stednju? Ko je isplatio zaostale penzije, socijalna primanja, decije dodatke koji su sada redovni i stizu na vreme. Pa ko je vratio Jezdine i Dafinine pare? Pa da li vi znate da su samo ti dugovi u iznosima koji se mere milijardama evra?!

Pa za vreme Slobe su penzioneri umirali zato sto nisu imali para da lekove kupa. Pa dokle vise mater vam ***** :evil:
 
popokatepetl:
Па да се подсетимо продавања шећерана кумовима за 3 еура. Па да се подсетимо мало викања око тога како се зна где су паре са Кипра, а када је дошло време и да се покажу те паре нигде их није било. Па да се подсетимо мало око продаје разних предузећа и трпања пара у приватне џепове. Слоба је био мала беба наспрам ових.

Још нешто, Слоба није на власти 7 година. За 7 година ова Србија је пропала више него што је пропала за 10 година Слобине власти.

Ta šećerana je baš bila jeftina, pa zašto je ti nisi kupio. Ali trebalo je kupiti i sve njihove dugove i neisplaćene plate radnicima, pa je to izašlo malo više od 3 eura. A trebalo je da probaš, možda bi i uspeo.
 
Duh Sekire:
Registra:
Е стварно ти је добра идеја. Чедоиди одлазе лепо у Естонију, Дукљу или Албанију и свима добро - и нама и њима. Они воле да живе под нацистима и мафијашима, воле да буду испраног мозга, воле да се натрте, тамо нико неће да им брани да подржавају америчке геноциде, да се клањају Великом Брату (тренутно Буш), да му певају песме (ако треба и оне препеване из совјетског времена), да га обожавају итд.

Одлична идеја, могли би да размисле о томе, а визе им не требају за Дукљу и можда Албанију. За Естонију ће вам средити Ирејсрхед Ђ. Ковјенић а.к.а. Руфутабис Битићи.

(Боља ова ћирилична верзија)

A da li ti umeš da govoriš, a da ne koristiš izraze "natrte" i sl. A i nije u redu da koristiš tudje ideje, budi malo originalniji. Ja baš nekako volim da živim ovde i da se borim da mi bude još bolje nego što jeste. Ali pošto vi ne volite, onda predlog možda i nije tako loš. Čovek treba da živi tamo gde mu je lepo, a na Kubi je baš super.
 
Registra:
Ta šećerana je baš bila jeftina, pa zašto je ti nisi kupio. Ali trebalo je kupiti i sve njihove dugove i neisplaćene plate radnicima, pa je to izašlo malo više od 3 eura. A trebalo je da probaš, možda bi i uspeo.

Slucajno dobar prijatelj od mog bliskog rodjaka radi u jednoj od tih famoznih secerana.
Dug secerane nije bio ni blizu onoga kako je predstavljeno a sav dug je pokriven zalihama secera u istoj cak i vise od toga.
 
Ha-Nocri:
Isto bilo i za vreme Djinjdjica :lol:
JA ovo stalno moran da podsecam zaboravne:

Sloba je ukrao: staru deviznu stednju, penzioni fond, socijalni fond, pare za decije dodatke (sve kasnilo oko 2 godine), pare koje su svi zaposleni dali za "obnovu" Kosova. Od fabrika je uzimao ono sto mu je trebalo za ratove i to naravno nikada nije placeno zbog cega su fabrike i otisle u dugove i propale. Pa carina, pa nafta po ilicama, pa dileri deviza takofje. Kradje na sve strane. Pa kada mu je to bilo malo onda je izmislio Jezdu i Dafinu.

A ko je vratio staru devisnu stednju? Ko je isplatio zaostale penzije, socijalna primanja, decije dodatke koji su sada redovni i stizu na vreme. Pa ko je vratio Jezdine i Dafinine pare? Pa da li vi znate da su samo ti dugovi u iznosima koji se mere milijardama evra?!

Pa za vreme Slobe su penzioneri umirali zato sto nisu imali para da lekove kupa. Pa dokle vise mater vam ***** :evil:

Pa Djindjic je to ispatio sve. Odakle? Od donacija!
Zaista mudra i vesta politika.
Vidi se da je bio sposoban. Ko ne bi?
 

Back
Top