Nordik, my brother...

crow:
a i svim ostalim paganima slovenske grane... 8)
Е, тај сам!

Сећам се кад сам први пут прочитала "Велесову књигу" (јел' неко читао?) погодила ме је дубље него што ме је икад погодила иједна Библија или иједно Јеванђеље.
 
crow:
mada ima indicija da je falsifikat :(

... нарочито кад те "индиције" измисле Западњаци, јер им је криво што Словени имају једну такву књигу. Читала сам о томе. Сачекаћемо расплет догађаја. :D

Не знам да ли знаш да су Украјинци уврстили ту књигу у званични школски програм? А иначе су оформили тим најугледнијих и најозбиљнијих својих научника да се баве свестраним изучавањем те књиге. :D
 
crow:
pa mnogo kasnije pisana od dogadjaja koje opisuje
to je chinjenica :(
Вранче, ако случајно знаш руски, иди на сајт www.newchrono.ru , тамо ћеш сазнати запањујуће ствари о хронологији. Да! Хронологија и јесте због тога фалсификована! Ако не знаш руски, пробај да нађеш књигу руског математичара (професора на универзитету у Москви, академика, и једног од најугледнијих математичара тренутно на свету) "Статистичка хронологија". Књига је ОПАСНА. :D
 
neznam ruski...

pretpostavlja se da je pisana 9-10 vek od strane slovenskih zreca
inache, najgluplje ime za sveshtenika 8)

a opisuje shetanje rusa pre nove ere

bar tako kazu ovi shto se kao razumeju ;)

otkud znam.... 8)
 
Пробај да нађеш "Статистичку хронологију". Заборавила сам да кажем име човека - Анатолиј Фоменко.

Завртеће ти се у глави од ње. Одавно ниси читао ништа тако шокантно. И пући ће ти пред очима много штошта у вези са хронологијом.

Или питај математичаре да београдског ПМФ-а. Сви они знају за то. Мени је проф. Липковски обећао да ће ми јавити ако (кад) оснују свој „хронолошки“ сајт (раде на томе, траже подршку Министарства просвете).
 
crow:
j
8) kelti zakon

Ово је смешно:

Један немачки истраживач проучавао стара (читај: келтска) имена данашњих немачких градова. И дошао до неочекиваног закључка:

У тим „келтским“ именима има толико словенских елемената да се то може објаснити само на два начина: или је у то доба живело страшно много Словена заједно (!) са Келтима на тлу Немачке или су Келти = Словени! :lol: :lol: :lol:
 
dolayio Irac u palanku
isho na proputovanje biciklom
ispao mu novchanik s karticama i par hiljada dinara u pekari

a ona krava smotala i pravi se luda :(
pa chovek nas zamolio da mu nadjemo gde moe da telefonira za irsku da otkaze kartice

zna galik
ne bash perfektno :(
al ni rech se ne razuma :(

a ziveli su zajedno
u bohemiji

i ovde ;)
samo su ovde već bili romanizirani.

i u panoniji...
 
Испричаћу вам нешто необично.
Моја сестра се дуго забављаласа једним Курдом из Багдада који је овде дошао да студира па се никад није ни вратио кући.Човек одлично говори српски и кад га питају како је то успео, он каже да су нам језици толико слични (!) да му уопште није било тешко да се прешалтује на српски. То му није веровао ни рођени отац (иначе хирург у Багдаду) док се једном није десило да је био кући на распусту и причао телефоном са једним овдашњим колегом. У соби је био и отац. И кад је овај спустио слушалицу, отац га пита:

- С ким си то причао?
- Па са Марком.
- На ком језику си причао?
- Па на српском.
- Али ја сам те све разумео!!!
- Па ја ти лепо кажем да су нам језици слични, а ти ми не верујеш!
 
Богами, Инди, на данашњи дан пре ... година (мрзи ме да рачунам) цела Европа је славила ПОБЕДУ Срба над Турцима и звонила су сва звона на Нотр Дам у Паризу. Е, а шта се после догађало, то је друга прича. :D
 
Modruna:
Богами, Инди, на данашњи дан пре ... година (мрзи ме да рачунам) цела Европа је славила ПОБЕДУ Срба над Турцима и звонила су сва звона на Нотр Дам у Паризу. Е, а шта се после догађало, то је друга прича. :D

8) bash tako 8)

da je kralj bio kralj
ko shto nije... :(

pa da je uzo stvar i svoje ruke,da se malo zainteresuje za istok svoje zemlje... a ne da od raspusnih ebivetarskih kneginja pravi svetice... :(

al... shta cesh...

sad je kasno.
 
Modruna:
Испричаћу вам нешто необично.
Моја сестра се дуго забављаласа једним Курдом из Багдада који је овде дошао да студира па се никад није ни вратио кући.Човек одлично говори српски и кад га питају како је то успео, он каже да су нам језици толико слични (!) да му уопште није било тешко да се прешалтује на српски. То му није веровао ни рођени отац (иначе хирург у Багдаду) док се једном није десило да је био кући на распусту и причао телефоном са једним овдашњим колегом. У соби је био и отац. И кад је овај спустио слушалицу, отац га пита:

- С ким си то причао?
- Па са Марком.
- На ком језику си причао?
- Па на српском.
- Али ја сам те све разумео!!!
- Па ја ти лепо кажем да су нам језици слични, а ти ми не верујеш!

moguce
nisam chuo kurdski :)

idem da vidim na vikiju... 8)
 
Modruna:
Богами, Инди, на данашњи дан пре ... година (мрзи ме да рачунам) цела Европа је славила ПОБЕДУ Срба над Турцима и звонила су сва звона на Нотр Дам у Паризу. Е, а шта се после догађало, то је друга прича. :D

Mnogo je lepo kad slaviš pobedu a izginula tuđa vojska. I da jesmo pobedili ali smo se posle pobede iznapijali pa se Turci onako razbijeni razmiliše po celoj Srbiji. OK znam šta je bilo i to jeste bilo hrabro i časno ali ja imam problem sa tom srpskom tradicijom da pokažemo kako smo neustrašivi i da se kačimo sa mnogo jačima od sebe. Mislim pre Prvog svetskog rata bilo nas je kao Engleza a sada? Za 20-ak godina biće nas manje no Šiptara. Mislim ide mi na ..... to srpsko kurchenje. Jeste adekvatna je reč "KURCHENJE". Glupavo i tupavo. :evil:
 
Ma da brate ... i šta se onda desi. Tadić se izvini Hrvatima, nemačka štampa to prihvati sa nepoverenjem i (tačno) okarakteriše kao vešt politički manevar obzirom da je tu bio Putin i da su nam potrebni svi mogući savezi pa i sa crnim đavolom ako treba pred predstojeću konačnu odluku o statusu Kosova ali ne ... na Krsti se otvara 17 tema "Popljujmo Tadića" i kreće beskrajno baljezganje tipa "ma u čije se bre ime on izvinjava .ebem li mu mater izdajničku". A da pitaš sve te pljuvače za versko opredeljenje, eto odgovora ko iz topa: Pravoslavni hrišćanin i ponositi Srbin!

Sačuvaj me bože od beskrajne gluposti ... al` znam, džaba mi molitve ...

PS Nisam član Demokratske stranke i nemam nameru to da postanem, bar ne u ovom životu.
 
uporedi onu narodnu pesmu "kome ce se privoleti carstvu"
pa se seti juna 99 i ono kad se cheta retarda sretne sa drugom chetom
na novosadskom mostu
sa slobinim slikama
pa se izljube
pa si chestitaju... :roll:
 

Back
Top