Fizički fakultet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kalavrntije

Početnik
Poruka
3
Zdravo narode!
Prvenstveno se obraćam budućim studentima.
Prosle godine sam upisao meteorologiju na Fizičkom fakultetu i jako sam zadovoljan.
Neverovatno kako je malo interesovanje za ovaj fakultet, a izvrsne uslove studiranja pruža.
Dobro druženje, zabava, žurke, organizovana putovanja....
dobra komunikacija i saradnja sa profesorima, sve nas znaju i ophode nam, se kao prema ortacima.
I sto je najbitnije POSLE FAKSA POSAO ZAGARANTOVAN, jer je i u Srbiji kao svuda u svetu malo diplomiranih meteorologa i fizičara.
 
A ove godine se prijavilo vise riba nego muskaraca!
Jedva čekam nove brucoškinje!
Da pijemo kafu u Atomu, idemo na Primatijadu...
Ove godine je bilo fenomenalno... Pet dana neprekidne zurke u Ohridu!
i to sve za 3500 kinti.
 
Zdravo kolega, drago mi je da imamo isto iskustvo na faksu.

Me razumem ljude koji se toliko distanciraju od posla u prosveti... kao kolege sa matematičkog.
Moja želja je da završim faks i da se zaposlim u školi. Sa sojim smerom mogu da predajem i fiziku i informatiku. Sama nastava fizike može da bude jako interesantna, može većina programa da se izvodi praktično. Problem je što sadašnji profani u školama uglavnom imaju diplomu viših pedagoških škola i pojma nemaju šta je suština fizike i na koji način joj pristupiti. Traže da fiziku učimo kroz definicije i teoriju jer je ni sami ne razumeju.
Plata nastavnika u osnovnoj školi sada je 34.000 dinara. Stim sto je to lepa zarada u poredjenju sa vremenoim koje provedete na poslu. A tu su i raspusti.
Uvek mozete da držite privatne časove a cena jednog dvočasa je kao dnevnica za lakši fizički rad.
A kolika je potražnja za ovim poslom govori i činjenica da se i apsolventi traže!

Znam da se većina kolega neće složiti.. ali..
Želim lep život bez stresova i da mogu da se posvetim sebi i porodici.
Para ću imati dovoljno!
 
Kalavrntije:
I sto je najbitnije POSLE FAKSA POSAO ZAGARANTOVAN, jer je i u Srbiji kao svuda u svetu malo diplomiranih meteorologa i fizičara.
E, sviđa mi se nick :)
Ali nisam se zato javio. Ja sam (skoro) maturant, i kao 70% maturanata nemam pojma šta bih studirao, a volim fiziku i matematiku. Gde bi se, na primer, mogao zaposliti meteorolog, a da to nije RHMZ? Mislim, razmišljao sam o tome, pa sam naleteo na ovo, taman da čujem iz prve ruke kako izgleda :p
A ono za školu -meni je to gotiva, zazanje sa đacima, ekskurzije... Ali ne znam da li je baš to za mene :(
 
Sigurno bi ti neko sa meteorologije dao vise informacija, ali potrudicu se i ja:-)

Najvise nasih diplomiranih meteorologa zavrsi u Kanadi, ne znam zbog cega su im nasi toliko interesantni! Pored RHMZ u sklopu fakulteta postoji i institut za meteorologiju gde dosta diplomaca (cak i apsolventi) pocnu da rade na nekom projektu, honorarno.
Uglavnom upisu postdiplomske studije i na taj nacin magistriraju, doktoriraju.
Profesori rade na projektima zajedno sa kolegama iz celog sveta i uvek im treba neko da odradjuje "sitnice" koje mogu da budu tema za neki seminarski rad pa cak i diplomski.

Sto se tice ovog drugog, posla u skoli, to mozes da iskusis i tokom studiranja. Kao apsolvent mozes da predajes u srednjoj skoli, a u osnovnim prime cak i studenta trece godine. Desi se da neki profesor ode na bolovanje, profesorka na trudnicko pa direktori nemaju izbora. Studentima je zanimljivo.. a plata zavisi od fonda casova.

Dobra strana fakulteta je sto ima malo studenata i profesori mogu vise vremena da nam posvete. Komuniciramo mail-ovima a ne retko nam ostave i broj telefona! I za termin ispita moze da se dogovori, odlozi. Mnogo je lakse studirati nego npr. Pravni ili Ekonomski. V
I jos bitna cinjenica je to sto je Srbija od pre par meseci u oblasti nauke ravnopravan clan kao i zemlje evropske unije. Sto znaci mnogo vise para za nauku iz evropskih fondova. Sve cesce se na fakultetu pojavljuju oglasi kao:,,laboratoriji za nanostrukture Intituta za Fiziku u Zemunu potrebna dva diplomirana fizicara ili apsolventa sa manje od pet ispita do kraja. Prosto receno potraznja veca od ponude!
 
Hvala na informacijama! Ko ima nesto novo da doda, SLOBODNO, meni nije na odmet :)
Sad sam se setio da znam (ne poznajem nego znam) nekog lika koji je studirao na FF, pa cu njega da pitam za iskustva i ostalo.
 
Složio bih se sa "Šredingerom-om".
Mada sam jos uvek brucos i ne razmisljam mnogo o poslu; ali ne brinem.
Prva sam generacija koja studira po bolonji i ne znam sta me ceka na visim godinama, nemam koga da pitam. Ali sudeci po prvoj godini nije se mnogo promenilo. Dvosemestralni ispiti su podeljeni, i kriterijumi su nesto blazi. Poredili smo zadatke sa nasih rokova sa rokovima iz prethodnih godina.. Dobra stvar je anketa o ocenjivanju profesora od strane studenata sto izgleda ima uticaja na njih...

toliko od mene
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top