Zasto volim SF?

SuzanKalvin

Aktivan član
Poruka
1.457
Da li je neko od vas razmisljao kad je i zbog cega zavoleo fantastiku?
Prvu knjigu koju sam procitala u jednom dahu je "Mali princ". Bila sam suvise mala da bih razumela pravo znacenje knjige, vise mi se svidelo njegovo putovanje i posecivanje raznih plneta,pa ga smatram zacetnikom svoje ljubavi prema sf-u. Kasnije sam shvatila da kod naucne fantastike nista nije iskljuceno da se nece jednog dana dogoditi. Takodje moze se preterivati u fantazijama dokle god hoces a da ne izgleda bez veze.
Ovu temu sam otvorila da bih navela ljude da razmisljaju, da se prisete okidaca zbog koga su zavoleli fantastiku, strip, film, bajke,neku pricu koju im je majka pricala pred spavanje.Zanimljivo je da postoji vise onih koji ce se izjasniti da ne vole fantastiku nego oni koji je vole.
 
Zbog mnogo chega.
Mislim da je najbogatiji informacijama a sf je dao najvishe odgovora na pitanja i pravoj ljudskoj prirodi, mnogo puta neukaljanoj prilikama zemaljskim.
I ne samo to...
Nekako je sve to lepo i korisno...
Ko zna, zashto neko neshto voli teshko je pitanje....
 
lepo pitanje... ja sam je zavoleo zbog swog futuristickog duha... od malih nohu smatram da je bog pogresio kada me je spustao na zemlju oduvek sam verovao da je to trebao mnogo kasnije da uradi... barem 2100 godine...

ja volim swe od sf-a knjige, filmove, kompjuterske igre , slike... i neverujem da ce ta ljubav opasti godinama..
 
Ja sam je cini mi se oduvek voleo...prvo sam se zaljubio u sf ilustracije, listajuci kao klinac neku enciklopediju ilustracija daaaavne 80 te godine...SW serijal. Flash Gordon i Star trek je ucinilo svoje...

Povratkom u Jugu, otkrio sam Sirius, i vecna ljubav se rodila.

Ali najbitnije sto volim sci fi je taj sto dobro ide uz pivo...:):):):)
 
Prvu knjigu koju sam procitala u jednom dahu je "Mali princ". Bila sam suvise mala da bih razumela pravo znacenje knjige, vise mi se svidelo njegovo putovanje i posecivanje raznih plneta,pa ga smatram zacetnikom svoje ljubavi prema sf-u. Kasnije sam shvatila da kod naucne fantastike nista nije iskljuceno da se nece jednog dana dogoditi. Takodje moze se preterivati u fantazijama dokle god hoces a da ne izgleda bez veze.
 
Pa, vidiš, većina nas iz SF tima napisala je ponešto u temi u kojoj smo se predstavili ostalima. Ta tema nalazi se na drugom forumu, na koji sam te pozvao par puta ali se još nisi registrovala (iako si rekla da ćeš navratiti). Prema tome, www.sftim.com/forum , registruj se pa potraži odgovore na ovo pitanje, barem što se tiče onih koji nose znak SF Team na svom avataru.
 
Nije Master to mislio, siguran sam, nego je hteo da se nase druzenje prenese i tamo, gde ima jos mnogo razlicitih tema vezanih za sf...atmosfera je opustenija jer se tamo poznajemo, postovi su vise prisniji, kako da kazem, nezvanicniji...

Master je ocigledno uputio pozivnicu da napises o sebi nesto tamo, da se registrujes i tako...
Poznavajuci ga, znam da nije nista lose mislio....cak naprotiv, kontam da si dosta nacitana sf-om, i da bi nam bilo drago da i tamo ucestvujes.

Naravno svi su dobrodosli...:):)-
 
Ovu temu sam otvorila da bih navela ljude da razmisljaju, da se prisete okidaca zbog koga su zavoleli fantastiku, strip, film, bajke,neku pricu koju im je majka pricala pred spavanje.Zanimljivo je da postoji vise onih koji ce se izjasniti da ne vole fantastiku nego oni koji je vole. Imam drugaricu koja kad god dodje da odgledamo neki film kaze :"Samo da nije naucna fantastika to uzasno mrzim."
 
Sal:
Nije Master to mislio, siguran sam, nego je hteo da se nase druzenje prenese i tamo, gde ima jos mnogo razlicitih tema vezanih za sf...atmosfera je opustenija jer se tamo poznajemo, postovi su vise prisniji, kako da kazem, nezvanicniji...

Master je ocigledno uputio pozivnicu da napises o sebi nesto tamo, da se registrujes i tako...
Poznavajuci ga, znam da nije nista lose mislio....cak naprotiv, kontam da si dosta nacitana sf-om, i da bi nam bilo drago da i tamo ucestvujes.

Naravno svi su dobrodosli...:):)-
Hvala Sal.
Krstarica mi vise odgovara.
 
odrastala sam uz sf...
moji roditelji su pasionirani obozavaoci...
kucna biblioteka je redovno dopunjavana..
imali su siriuse od prvog broja...
i kupovali su dok god je izlazio..
posle alef..
hm.. pa da..
ja oduvek volim sf :)
 
SuzanKalvin:
Ovu temu sam otvorila da bih navela ljude da razmisljaju, da se prisete okidaca zbog koga su zavoleli fantastiku, strip, film, bajke,neku pricu koju im je majka pricala pred spavanje.Zanimljivo je da postoji vise onih koji ce se izjasniti da ne vole fantastiku nego oni koji je vole. Imam drugaricu koja kad god dodje da odgledamo neki film kaze :"Samo da nije naucna fantastika to uzasno mrzim."
Okidac?
- Volt Diznijevo izdanje bajki..ako se dobro secam..Tu sam i krenula sa crtanjem -> prazni prostori na stranicama bili su popunjeni mojim "umetnickim radovima"...( iskljucivo sam crtala u knjigama - imala sam 3-4 god. ).
Naravno da sam bila najpre fascinirana slikama, kasnije sam je i citala...tacnije, sta je ostalo od nje ( bila ja poprilicno raskupusana od prelistavanja..milion puta :( :) )
Lepa tema.. :wink:
 
Da, i meni su bajke bile glavni pokretac ljubavi prema fantastici.Imam jednu knjigu iz prvog osnovne, zove se "Vilinski konjic" sa ilustracijama Zlate Bilic, i dan danas mi vaze kao najlepse ilustracije ikad.Ne znam koliko se secas ona je dosta dugo ilustrovala deciji casopis "Tik-Tak". Zahvaljujuci njoj svi moji crtezi, koje sam samovoljno nacrtala, imaju fantasy tematiku.

Evo uspela sam da nadjem jednu njenu ilustraciju.
_46714c6a16fc5.jpg
 
rokavec:
lepo pitanje... ja sam je zavoleo zbog swog futuristickog duha... od malih nohu smatram da je bog pogresio kada me je spustao na zemlju oduvek sam verovao da je to trebao mnogo kasnije da uradi... barem 2100 godine...

ja volim swe od sf-a knjige, filmove, kompjuterske igre , slike... i neverujem da ce ta ljubav opasti godinama..

pimetih da nisi pomenuo muziku... ako govorimo o SF kulturi uopste a ne samo knjizevnosti, zanimljivo je primetiti da je muzika jedina umetnost u kojoj nije bas jasno sta je to SF - verovatno zato sto nije jos dovoljno razvijena... Mislim da je to i dokaz da citava SF kultura nije jos uvek toliko razvijena.

Ima originalnih sound-trackova za SF filmove koje bi mogao da drzis za nekakvu SF muziku. Ali mislim da je JM Jarre pao najblize SF muzici od svega sto je do sada napravljeno

eto, ja samo htedoh da dam ovaj komentar oko muzike i SF-a
 
Mislim da su prvi priblizili sf i muziku njemacka grupa Kraftwerk.
Smatraju se za jednim od zacetnika elektronske muzike, i apsolutno su dominirali na tom polju. Onomad.
JM Jerre je bio vise popularan i komercijalan, i drzao se samo instrumentale.

Kraftwerk je u mom book-u, za nijansu bolji, ali samo za nijansu. Sada polako padaju u zaborav...steta.
 
SuzanKalvin:
Ovu temu sam otvorila da bih navela ljude da razmisljaju, da se prisete okidaca zbog koga su zavoleli fantastiku, strip, film, bajke,neku pricu koju im je majka pricala pred spavanje.

Kod mene okidac nije postojao, barem koga sam svestan, jer sam fantastiku voleo od kad znam za sebe, od kad su mi roditelji citali prve knjige kao malom detetu

SuzanKalvin:
Zanimljivo je da postoji vise onih koji ce se izjasniti da ne vole fantastiku nego oni koji je vole.

To je bilo pre, ovih dana trendovi su drugaciji i cini mi se da vecina ljudi voli fantastiku ove ili one vrste. Zapravo vise i nema jasne podele na fantastiku i ne-fatnastiku. Isto mi se cini da je zenski deo publike daleko vise ukljucen, secam se da su se ranije maltene samo muskarci interesovali. A i nova fantastika se promenila, sada cini mi se ima vise zenski nego muski predznak
 
Sal:
Mislim da su prvi priblizili sf i muziku njemacka grupa Kraftwerk.
Smatraju se za jednim od zacetnika elektronske muzike, i apsolutno su dominirali na tom polju. Onomad.
JM Jerre je bio vise popularan i komercijalan, i drzao se samo instrumentale.

Kraftwerk je u mom book-u, za nijansu bolji, ali samo za nijansu. Sada polako padaju u zaborav...steta.

Kraftwerk mi se svidjaju ali mislim da su povrsniji od Jarre-a Isto ne mislim da je Jarre komercijalniji nego naprotiv, Kraftwerk su bili dosta "cool" tokom 90-ih a Jarre nije to nikada bio niti ce cini mi se ikada biti (uprkos broju prodatih ploca)

A stp se tice teksta slazem se da to nedostaje elektronskoj muzici, samo tekstovi Kraftwerka tesko da ce ikome ikada biti uzor ("I'm the operator with my pocket calculator" :lol: ).
 

Back
Top