kumo,kumo...

leaana

Obećava
Poruka
79
Imam kumu koja je u braku ali i u paralelnoj vezi koja traje 6. godina.U pocetku sam je kritikovala i ``savetovala`` ali nikakve vajde od toga,onda jedno vreme sam se pomirila sa tom vezom,a sada opet imam zelju da joj popujem,jer mi se cini da se puno zatreskala...ali se bojim da je ne povredim...Sta raditi?Da li je ostaviti da vodi svoj zivot kako hoce ili sta?Ima li bre takva veza kraja ili perspektive?
 
leaana:
Imam kumu koja je u braku ali i u paralelnoj vezi koja traje 6. godina.U pocetku sam je kritikovala i ``savetovala`` ali nikakve vajde od toga,onda jedno vreme sam se pomirila sa tom vezom,a sada opet imam zelju da joj popujem,jer mi se cini da se puno zatreskala...ali se bojim da je ne povredim...Sta raditi?Da li je ostaviti da vodi svoj zivot kako hoce ili sta?Ima li bre takva veza kraja ili perspektive?
Bolje idi, posavetuj kuma! :lol:
 
Imam kumu koja je u braku ali i u paralelnoj vezi

Postoje ljudi koji mogu tako da zive, imam i ja neke poznanice koje godinama odrzavaju paralelnu vezu. Ne mogu tako ... moj ex muz i ja smo chak imali dogovor, kad je vec razlaz bio izvesan, da ostanemo u braku (zbog dece) ali da se vidjamo sa drugima, i potrajalo je to nekoliko meseci, ali mi je bilo dozlaboga glupavo, mizerno, bolesno. E pa kad sam mogla da prekinem jednu tako jaku vezu poput brachne, gde smo bili vezani i decom i nekretninama i uspomenama i secanjima, a gde necu svaku drugu u kojoj postoji i samo nagoveshtaj da neshto ne valja, chim je doslo dotle da se razmishlja o drugom qrcu.
 
kumo, kumo, kolike su ti oči....
Šta imaš ti da savetuješ, sve što možeš da joj kažeš zna i sama, pa opet radi to što radi. Jedimo možete vas dve da se posvađate... eventualno ti da umiriš savest.
Nego, Vesela, iznenadi me sa tom decom....
 
jel se pitate vi nekad da li ste rodjeni na pogresnom mestu? mislim... imamo samo 70tak godina, ako smo dovoljno srecni... i, provesti ih pogresno je... pa... pogresno... ja bi' voleo da sam se rodio u... ne... to vec nema veze sa onim sto zelim da vam kazem... samo, ima ljudi koji putuju puno... nekad mi je to izgledalo jako uzbudljivo... sad, vidim da se menjam... starim valjda... u stvari, to samo znaci da sve vise 'ozbiljnih' stvari pada na moja ramena...... voleo bi' da sam u jednom malom mestu... da stanem za sank jednog jos manjeg mesta... da se nasmejem i narucim sebi jedno pice... i da posmatram.... sa istim onim smeskom, naravno... podignem casu... spustim glavu, na momenat... ona je tu... kad zatvorim oci... sanker zna moje ime... vreme pored mene prolazi... ponekad me samo dodirne vrhovima prstiju... taman dovoljno da vratim pozdrav... osetim onaj miris... i, na samom kraju, sto je i najbitnije, ne bi' sebi rek'o da sam trebao ovo... ili da nesto nisam trebao... da sam mog'o da se smejem vise... manje da se nerviram... sta god... neki kazu da je tesko pobediti kad si navik'o da gubis... al' uopste nije tako... samo je lepo... sve oko nas... ma srecan sam ja i ovako... nije to ono sto zelim da kazem... nema veze... nece biti prekasno... ni za nju, ni za mene...
 
leaana:
Imam kumu koja je u braku ali i u paralelnoj vezi koja traje 6. godina.U pocetku sam je kritikovala i ``savetovala`` ali nikakve vajde od toga,onda jedno vreme sam se pomirila sa tom vezom,a sada opet imam zelju da joj popujem,jer mi se cini da se puno zatreskala...ali se bojim da je ne povredim...Sta raditi?Da li je ostaviti da vodi svoj zivot kako hoce ili sta?Ima li bre takva veza kraja ili perspektive?
Ostaviti je da vodi svoj zivot kako hoce, nije dete.
Takva veza najcesce nema perspektive, u smislu - retko se zavrsi brakom.
Da su hteli, uzeli bi se za tih 6 godina, znaci, oni su samo dopuna, zabava, zelja, jedno drugom... mozda tu ima i ozbiljnijih emocija, ali oni ocigledno ne zele da pokvare svoj brak...

Sto bi ti bila za ili protiv?
Neka zivi onako kako ona misli da je najbolje, a savete joj das samo kad ona to sama zatrazi.
Kada joj dajes savet gledaj iz ugla njenog dobra, jer vi ste prijateljice i kume, a ne sa pozicije morala.
 
Borg_Queen:
pa naravno da ce da zivi kako ona hoce, svoj stav bih iznela jednom uz napomenu da ako je ikako moguce, mene izostavi iz cele priche, tipa da se vadi na mene i sl.

Хм, па обично у таквим причама људима који су у паралелним везама треба неко коме ће се поверавати и ко ће их покривати. И онда, није фрка што су своје пријатеље оптеретили тиме, него је фрка ако им нешто пребациш, јер ТО ЈЕ ЊИХОВА СТВАР. :roll:

Својим пријатељицама (нарочито куми :lol: ) сам јасно ставила до знања да мени ништа не говоре ако почну да варају своје партнере. Не желим да ме неко оптерећује таквим стварима, па после да ја гутам кнедле пред тим ко је преварен, ни крива ни дужна. Нека ради ко шта хоће, али нека задржи за себе. :|
 
Eh, kako mi je ovo poznato... Toliko puta mi je doslo da odem i kazem njihovim muzevima/zenama sta im bracni partneri rade iza njihovih ledja... I jos meni nametnu teret cuvanja njihovih tajni... :mad:
 
Covek se raslabi od rasejavanja snage i emocija.Ne verujem da je nekome ko je zaljubljen potreban drugi.Ako jednog od njih dvojice ne voli(verovatno)pomozi joj,ako ne zna,da sazna ko je to.
 
Ja ne volim da cuvam tajine te vrste,ali kada mi se prijatelj ili prijateljica povere nema mi druge,nego cutim i trpim,jer cinkaros nisam.E sad........da li ti ono rece da je ona u toj paralelnoj vezi vec 6 godina?Pa normalno je da ce nesto osetiti prema tom drugom coveku,ako se vec 6 godina vidja tajno sa njim.Mislim da se ona nije sada zatreskala u njega,vec odavno,samo je sada uspela da to prizna sebi.
Ja da sam na tvom mestu i da zelim da joj dam neki savet,rekla bih joj samo da je doslo vreme odluke.....znaci sada treba da prelomi koji od njih dvojice je njena srexca.......
 

Back
Top