Koja je najbolja gitara za sviranje punk_a

Mene ne moras da molis ja rado dajem savete. Volim da pomazem prijateljima, ali i neprijateljima. Volim da sam sa njima i u dobru i u zlu. Prijatelje drzi na odstojanju, a neprijatelje jos blize, a ponekad jos dalje. Najvise volim da pomognem prijateljima koji su neodlucni. Mama mi je rekla: "Liiizo, ti uvek rado pomazes prijateljima koji se dvoume!" Ja sam rekla: "Tako je!" i pocela da pomazem. Svi se obraduju mojoj pomoci. Znaju da je moja pomoc iskrena i znaju da cu im ja pomoci da na najbolji nacin iskoriste potencijale moje pomoci. Ja ti savetujem da kupis spansku akusticnu gitaru. Sa njom mozes super da sviras punk. Domaci, strani i spanski. Ako je okrenes, dobijes i bubanj. Ako nastupas na koncertima pa ti dodju neki smorovi da te provociraju, ti imas legitimno pravo da se odbranis uz pomoc gitare. Ako stavis kamencice u otvor ispod zica, mozes da imas zvecku. Ako joj skines dve gitare dobijes bas gitaru, mada mozes i da sviras bez dve donje zice i to ispadne da sviras bas. Ja sam svirala gitaru u mnogim punk bandovima, ali sam na kraju najvise pomagala bandu Sonic Youth, koji je zahvaljujuci mojim uticajima postao vodeca gitarska atrakcija. Mi bismo se skupili u Central parku i svirali i svirali. Ipak, da ne idem previse u detalje uzmi neku spansku akusticnu klasicnu gitaru.Te gitare koje si ti nabrojao su iskreno receno bezveze, mada, videla sam da i Kinezi imaju zute, crvene i plave razlicitih oblika. Izbor je veliki. Srecno! 8-)
 
joj, to ti je nekako individualno. Najbolje ti je da odes u neku radnju kao mitros ili sky music, isprobaj par komada, vidi kako zvuce...nemoj tamo da kupujes, skupi su....
ja preferiram stratocaster (ako je nekog uopste briga za to... :D ), on mi ima najlepsi zvuk, telecastera ne znam dal' mozes da nadjes za neku manju kintu.....
iskreno, ako pocinjes da sviras, uzmi squier strat, al' da ponovim...probaj, obavezno....pa na kraju mozda uzmes neku sasvim drugu gitaru....
 
hmm... ovako...
Posedujem jednu akusticnu gitaru (no-name iz 80-ih) 2 elektricne od kojih je jedan Squer Strat a druga takodje no-name iz 80-ih...

Sto se tice punk-a, najbolje su ti (bar po mom misljenju) upravo te no-name gitare (po mogudjstu da su starudije)... mozes da je kupis za dzaba pare... da je otvoris da sam nabudzis magnete kako ti odgovara... samo ti treba neko bolje pojacalo i neki overdrive...

Sem sto imaju punk izgled takav im je i zvuk sto je kool...

Nadam se da ti je moj odgovor bar nesto pomogao...
 
Liza Dennis:
Mene ne moras da molis ja rado dajem savete. Volim da pomazem prijateljima, ali i neprijateljima. Volim da sam sa njima i u dobru i u zlu. Prijatelje drzi na odstojanju, a neprijatelje jos blize, a ponekad jos dalje. Najvise volim da pomognem prijateljima koji su neodlucni. Mama mi je rekla: "Liiizo, ti uvek rado pomazes prijateljima koji se dvoume!" Ja sam rekla: "Tako je!" i pocela da pomazem. Svi se obraduju mojoj pomoci. Znaju da je moja pomoc iskrena i znaju da cu im ja pomoci da na najbolji nacin iskoriste potencijale moje pomoci. Ja ti savetujem da kupis spansku akusticnu gitaru. Sa njom mozes super da sviras punk. Domaci, strani i spanski. Ako je okrenes, dobijes i bubanj. Ako nastupas na koncertima pa ti dodju neki smorovi da te provociraju, ti imas legitimno pravo da se odbranis uz pomoc gitare. Ako stavis kamencice u otvor ispod zica, mozes da imas zvecku. Ako joj skines dve gitare dobijes bas gitaru, mada mozes i da sviras bez dve donje zice i to ispadne da sviras bas. Ja sam svirala gitaru u mnogim punk bandovima, ali sam na kraju najvise pomagala bandu Sonic Youth, koji je zahvaljujuci mojim uticajima postao vodeca gitarska atrakcija. Mi bismo se skupili u Central parku i svirali i svirali. Ipak, da ne idem previse u detalje uzmi neku spansku akusticnu klasicnu gitaru.Te gitare koje si ti nabrojao su iskreno receno bezveze, mada, videla sam da i Kinezi imaju zute, crvene i plave razlicitih oblika. Izbor je veliki. Srecno! 8-)



WTF! :shock:
al ne gresi mnogo ako hoces da sviras punk mozes i violinu preko glave pa opali ;)
p.s.nije poenta toliko u gitari koliko u nacinu na koji sviras,kako je stimujes,pedale..kako distorzija utice n a fazonu kom je muzika...hmmm stvarno sto ne bi probao da el. violinu sviras ko gitaru ;) pitam se kako zvuci clah u toj izvedbi :P :P
 
Flame:
WTF! :shock:
al ne gresi mnogo ako hoces da sviras punk mozes i violinu preko glave pa opali ;)
p.s.nije poenta toliko u gitari koliko u nacinu na koji sviras,kako je stimujes,pedale..kako distorzija utice n a fazonu kom je muzika...hmmm stvarno sto ne bi probao da el. violinu sviras ko gitaru ;) pitam se kako zvuci clah u toj izvedbi :P :P

Ako si cuo Anarchy in the UK, od Sex Pistolsa, to sam ja svirala punk na violini, jer sam razbila gitaru sa Sidom, a Kinezi tada nisu radili, pa nam je hitno trebalo da se odsviraju sekvence na gitari. Kako ti se cini? 8-)
 
Ocean_state:
Za sviranje panka? Pa nije ti bas za pank tolko vazan kvalitet. Koji ti
zvuk vise prija tu gitaru uzmi. A sta od panka oces da sviras? Pitam ovako posto i ja sviram to. Uglavnom. Mada najvise za sebe.



JA SVIRAM POMALO POMALLLLOOOO MALLLKICE GREEN DAY PUNO PUNO RAMONESE I TREBAM DA NABAVIM MNOGE BANDOVE PUNKERSKE(AKO NEKO IMA ZA RAZMENU NEKA SE PRIJAVI) ZA SADA IMAM SAMO RAMONESE I SUPER SU.I RAZMISLJAM DA SVIRAM KASNIJE I SEX PISTOLS I ONAJ CLASH ALI JOS SAM POCETNIK.
 

Back
Top