Omiljeni restoran u Nišu?

Brat mi je preporucio "Verige" ili stari "Radio Nis" kako ga mnogi znaju, renoviran, sve u kozi ima starogradska muzika, pevaju na suvo znaci bez mikrofona i ambijent je prelep. Juce su bili i clanovi Amadeus benda na veceri i puno poznatijih likova iz Nisa,
 
Moj omiljeni restoran u Beogradu, ali u onom negativnom kontekstu, je restoran "Proleće" na Obilićevom vencu.:-x
Priča ide ovako:

ulazimo muž, ja i drugar na večeru. Naša greška je, doduše bila u tome što smo bili gladni, pa nismo mnogo birali...
Elem...
Prilazi konobar, sa sledećim pitanjima: " Dobro veče, izvolite, samo brzo poručite nešto, ajde kažite šta: pileće belo, neka šnicla, ćevapi, mešano, vešalica, brzo, brzo odlučite nemamo vremena...":!: Meni stoji na stolu, nismo se usudili ni da ga otvorimo, jer konobar cupka nogom onako namršten.
Ok.. kažemo brzo svo troje: ćevape, nije bitno, daj bilo šta :) Isto tako je bilo i za piće - izbrbljao nešto na brzaka i kao: požurite, požurite... Omg...:roll: Poručimo mi sve to, nismo pošteno ni završili sa jelom, on dolazi,skuplja tanjire i čaše, u kojima je bilo još pića, ali on skuplja... Zabole ga.
U čemu je problem, pitam muža - on kaže: "izgleda da je fajront" (bilo je 11 uveče)... Ok, ne žalim se - nije problem, ali pri izlasku sam baš zagledala gde piše radno vreme, a radnog vremena na vratima uopšte nema:-x

Počnemo polako da skupljamo stvari, da se pakujemo, sede još dva lika za stolom pored, kad se pojavljuje sirovina nad sirovinama! Gazda:-x I kaže ovim rečima:
"Alo, ajde, razilazimo se polako, šta je ovo, još sedite?! A spavanje? Ajde, brže to malo..." Ljudi moji... kad ga nisam zalepila sve sa onim menijem u glavu...:x

Da li je moguće da postoji takva nekultura i bezobrazluk prema mušterijama na svetu??! Da li je moguće da je neko toliko bezobziran??
Ova dvojica nisu hteli da prave frku, i tako smo bili u žurbi, ali za jedno sam sigurna: nikad, ali NIKAD više u životu, nećemo otići u taj restoran... Nikad. Ako je takva nekultura vredna gubljenja mušterija - ok, gazde znaju najbolje... Nas kao mušterije je izgubio zauvek, a izgubiće još mnoge, sigurna sam...
Znam samo da nam je preselo sve ono što smo pojeli, ali je zato račun izašao za 3 porcije ćevapa, 2 piva i kokakolu - 2.000 dinara... E tako se to radi u pojedinim restoranima...

p.s. o smradu toaleta i neprijatnom lupkanju viljušaka o tanjire bez ikakve muzike, pa makar i najtiše - da ne govorim...
Dakle, ako ste pametni, zaobiđite ovo mesto, koje se nalazi u samom centru Beograda. Sramota!:x

SRAMOTA!
 
"Verige" su sasvim ok restoran. Imaju siroku ponudu dobre hrane, pa mozes da izaberes i nesto drugo a ne samo "sve sa rostilja". Mada su sto se rostilja tice, "Mali vikend" i "Mrak" neprevazidjeni. "Mrak" ima i najbolji biftek koji sam ja jela.
 
Ne znam da li sam nekad na nekom, možda i ovom forumu, pohvalila kafanu ''Čiča'' (''Kod čiče''), ali sada želim da joj izvršim antireklamu, jer mislim da je gazda malo ''poleteo'', pročuo se i umesto da održava dobar glas, on se opustio i postao nemaran u mnogim stvarima: da ne pričam o sporoj usluzi konobara, pre toga treba napomenuti njihovu neljubaznost i mutavost, onda to da poslednji put su mi doneli ŽIVU vešalicu, odneli da je ispeku, i nisu je doneli narednih sat vremena... a ja sam pustila da vidim do kada će tako, jednom sam ih samo ''podsetila'' (ako gosti treba da podsećaju, onda stvarno sramno; najbolje bi bilo da sam ja ušla u kafansku kuhinju i spremim ono što hoću da jedem), dali su znak da su me registrovali... kao... jer su bili i bez objašnjenja i bez izvinjenja kada smo im potražili račun (salatu koju su nam, gle čuda, doneli)... tu sam bila kivna na svoje vaspitanje i što nisam ustala i otišla, nije trebalo ni to da plaćam, trebalo je da im onde, pred svim ljudima, napravim skandal...
Da sam jedina koja je tako prošla, ne bih se usudila ovo da pišem, jer taj jedan usamljeni slučaj nije merodavan, ali još mnogi ljudi su mi rekli da su nešto slično doživeli, drugarici su jednom doneli bajate i hladne ćevape, okupljaju se noću ''sumnjivi tipovi'', pa je neprijatna atmosfera - njih goste, ostali strepe, čekaju i čude se, kao i ja, šta će/ću tamo...
 
Gde je ta ''Stara Drina''?

Ko je Zlatković? Šta je ''Zlatković''?

"Stara Drina" je koliko ja znam odmah iza pruge kada se krene prema OTC-u i poznat je po telecim repovima. A "Zlatkovic" kafana se nalazi u ulici gde je pivara pa kada se krene tom ulicom prema Sv. Nikolskoj crkvi sa leve strane (pored nje je pekara Cair i kafana Rosa), ili lakse receno odmah iza stadiona Zeleznicar iza pruge. Zlatkovic je po meni kafanica gde su cene smesne a hrana je stvarno kvalitetna i konobari su usluzni.
 
Ja sam bio prosle godine, a planiram da idem uskoro. Kafana je tada bila nezavrsena ali je bila dobra hrana, jeli smo neku ovcetinu koja je bila dobra ali ne kao kod Dagija. Pricaju mi drugari da je sada jos bolji sa hranom i da ima neka domaca "sukana" pita. Interesantna kafana malo ukopana i cudnog enterijera.
 
Slazem se s tobom u izboru piceri je.Mada je i Castelo dobar.Jednom prilikom sam bila u onoj piceriji La straga u Dusanovoj.Drzi je neki bosanac.Nemojte nikad ici...Gore nesto nisam nikad probala

Nije bosanac, Sale je crnogorac, moj drug.... Živeo je dugo u Atini, pa je tamo pokupio tu foru sa delivery pizza mopedom...

Doduše nisam jeo kod njega, ali sam čuo već sličan koment...:(
 
Poslednja izmena:

Back
Top