KK Crvena Zvezda

Одиграо је Громико последњих пар утакмица, али са малом минутажом. Каже Караџић да га штеди и уводи у систем полако јер није играо преко годину дана. И оно мало што је одиграо било је солидно, ајде да се надамо да га неће упропастити или одмах продати, може од њега јако добар играч да испадне.
 
Gledao sam ih uzivo pocetkom septembra, Partizan ih je dobio kosem u poslednjoj sekundi(Pekovic naravno)... Nisu bili u formi, a bili su i bez reprezentativaca, kao i mi... Domerkant je glavni igrac po meni, ima i jedan solidni nemac, a ostali nista posebno... Mada mislim da su protiv vas favoriti...
 
Gledao sam ih uzivo pocetkom septembra, Partizan ih je dobio kosem u poslednjoj sekundi(Pekovic naravno)... Nisu bili u formi, a bili su i bez reprezentativaca, kao i mi... Domerkant je glavni igrac po meni, ima i jedan solidni nemac, a ostali nista posebno... Mada mislim da su protiv vas favoriti...

Taj nemac na koga mislis je verovatno Trevis Hansen (Amer), paklen igrac, proveo par sezona u Taukeramici ali su ga omele povrede i nije zablistao punim sjajem. Focis, on i Domerkant su glavni igraci, tu su jos Prkacin, Javtokas i Domani kao i par reprezentativaca Rusije, Samoilenko, Bikov, Monia i Vasiljev, bas jaka ekipa sa vrhunskim trenerom. U proslom kolu Uleb-a izgubili od Ostendea 89:83, nisu jos u formi ali mislim da nemamo sta da trazimo u Moskvi...
 
Travis Hansen je najludji lik trenutno...Znaci covek odradi zagrevanje sa 0,01 posto,zatim udje u utakmicu ladan kao spricer,opali jedno 7 trojki koje uglavnom ubada(izbacaj mu je bruka brz i lep),i cini mi se da je sa time zadovoljan.Svojevremeno jedan od najtalentovanijih srednjoskolskih igraca u Americi,ali previse jednodimenzionalan
 
Raičević potpisao za Zvezdu

Bivši košarkaš Crvene zvezde Mirolsav Raičević ponovo je član kluba sa Malog Kalemegdana, saznaje B92. Raičević je pre dve sezone prešao u Dinamo iz Moskve na zahtev Dušana Ivkovića za sumu veću od milion dolara, ali je u Rusiji malo igrao zbog povrede. Početkom ove sezone prešao je u italijanski Napoli, ali tamo nije bio zadovoljan, pa mu je klauzula u ugovoru omogućila raskid saradnje.

Raičević je sa Zvezdom potpisao ugovor do kraja sezone, i ukoliko mu u petak stigne dokumentacija iz Italije biće na raspolaganju Stevanu Karadžiću već za duel sa FMP-om.

Raičević je imao nekoliko ponuda iz Italije, ali se odlučio za Crvenu zvezdu zbog, kako kaže, Stevana Karadžića, kondicionog trenera Bate Zimonjića i navijača „crveno-belih“.

Raičević je u kraijeri, osim za Dinamo, Napoli i Zvezdu, nastupao i za Budućnost iz Peći i grčki Aris.

Rođen je 1981. godine, visok je 208 centimetara i igra na poziciji krilnog centra.
 
Pobeda Zvezde u Železniku

BBKošarkaši Crvene zvezde pobedili su u derbiju 10. kola NLB lige FMP kao gost rezultatom 86:83 (22:21, 24:20, 17:26, 23:16). Osmu pobedu u regionalnoj ligi Zvezda je ostvarila velikim preokretom u poslednjih nekoliko minuta, kada je nadoknadila minus 9 i propustila priliku i za ubedljiviji trijumf. Najefikasniji u protivničkom timu bili su Tadija Dragićević (20p, 8s, 4 ukr.l) i Omar Kuk (19p, 6u.l, 3a). U ekipi iz Železnika izdvojio se Bojan Krstović sa 21 poenom, 6 skokova i 4 asistencije. FMP sada ima skor 5-5.

СУПЕР!!!!!!!!!
 
Катастрофа...


Ubedljiv poraz Zvezde u Moskvi
Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u gostima od moskovskog Dinama sa 97:76 (27:23, 17:15, 32:14, 21:24) u meču 3. kola grupe F ULEB kupa. To je prvi poraz ekipe Stevana Karadžića, koja je držala priključak sa favorizovanim Moskovljanima sve do treće četvrtine, kada Dinamo serijom od 18:4 rešava pitanje pobednika. Zvezdu je predvodio Elmedin Kikanović, sa 15 poena, Stiven Marković je ubacio 12, Omar Kuk 9, Mišanović 8, a Dragićević i Šljivančanin po 7.

Na drugoj strani, Domerkant je postigao 22 poena, Focis je imao 21 poen i 12 skokova, od toga čak 8 u napadu, dok je Monja zabeležio 13 poena
 
Čuo sam ovih dana informaciju u koju u početku nisam želeo da verujem,ali izgleda da je tačna. Nije sigurno,ali sva je prilika da je jedan od razloga(veliki) što Delije bojkotuju Zvezdu Elmedin Kikanović i njegova vera. Ako je to istina,ovo je jedan sraman čin koji je izgovor za potpunu nezainteresovanost Delija za košarku,koja traje najmanje godinu dana. Tu moju teoriju pre svega ohrabruje to da se ne žale na upravu(koja je katastrofalna ovih godina),dolaze na svaku 50.utakmicu i iznad svega pokazuju elementarno nepoznavanje igara Zvezde,jer da je obrnuto davno bi se tražile smene nekih bivših trenera. Elem,to što je dečko musliman nema nikakve veze i ne sme da bude motiv bojkota. Nije bitno koje su nacionalnosti i veroispovesti igrači koji nose naš dres,već kako ga nose. Dečko je talentovan(on je tek 88. god) miran i vaspitan. Bori se na terenu koliko može,s obzirom na to da nije još uvek fizički spreman za ozbiljnu ligu. Biće taj momak odličan igrač,ali neće bez podrške. Jel znaju možda Delije da je taj momak bukvalno doneo pobedu Zvezdi protiv Širokog Brijega u gostima(znači,u najokorelijem leglu ustaša iz Hercegovine).Da su to gledali,verovatno bim ne bi smetalo što nije naše veroispovesti. Da li to znači da treba da ga zameni pravoslavac bez obzira na kvalitet koji poseduje? Da li znači nešto vera Cvetkoviću,Markoviću,Kovaču i ostalima kad im je košarka strana igra? Da nije možda Kuk pravoslavac? U prilog mojoj teoriji da je to samo paravan ide i činjenica da je Ibrahim Gaj musliman, a niko nikada nije pravio problem oko toga. Pa,pobogu,čak mu na dresu stoji Ibrahim. Verovatno ni taj momak ne bi pružao sjajne partije u Zvezdi i ne bi ginuo na svakoj utakmici da su mu u startu rekli da je nepoželjan. Da je Kikanović imao neku izjavu u kojoj je veličao muslimanske ratne zločince,onda bih razumeo i u potpunosti opravdao ovakav vid borbe,ali to nije slučaj. Isto sam za svaki bojkot protiv nekih igrača koji se ne bore za klub,koji su osvedočeni Partizanovci,protiv nesposobne uprave,lošeg trenera i slično,ali da se dečko a priori stavlja na stub srama nisam nikako.Sramota je za veliki klub da se takvi stvari dešavaju. Pošto volim Zvezdu od kad znam za sebe, a Delije su narod te države,sramota bi me bila ako je to istina.
 
Razlog je što je pregovarao sa Partizanom, pre nego sa Zvezdom, pa kad se nije dogovorio, onda je došao kod nas. Nema veze veroispovest. Inače, i Kuk je musliman, a Kovač je Hrvat !
 

Back
Top