Da li biste se družili s pristalicom suprotne političke opcije?

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Odavno sam mislio da vas ovo pitam. Počeću od sebe: imam prijatelje i poznanike među pristalicama i članovima svih političkih opcija i nemam problema s tim. Da se razumemo, ne pitam vas za situciju kad nekog poznajete dugo, pa ste tek nedavno saznali da je on(a) ...
Mene recimo zanima situacija gde se pitate da li biste izašli na piće recimo s nekim za kog unapred znate da ima političko mišljenje suprotno vašem.
 
nesha taxista:
Odavno sam mislio da vas ovo pitam. Počeću od sebe: imam prijatelje i poznanike među pristalicama i članovima svih političkih opcija i nemam problema s tim. Da se razumemo, ne pitam vas za situciju kad nekog poznajete dugo, pa ste tek nedavno saznali da je on(a) ...
Mene recimo zanima situacija gde se pitate da li biste izašli na piće recimo s nekim za kog unapred znate da ima političko mišljenje suprotno vašem.
Гледам какав је ко човек, а не којој политичкој, или било којој другој опцији припада.

И ја имам и пријатеља и познаника међу присталицама свих странака.

Ипак, не знам да ли ми се чини, али сви су они некако, у заступању тих својих опција - мање острашћени него поједини ликови, рецимо, овде на Форуму.
 
Imam dosta poznanika koji iz zablude, nezainteresovanosti ili po inerciji glasaju za DS i slične partije. Ne volim da im namećem svoje mišljenje i nastojim da ta razlika ne utiče na naš odnos. Međutim, sa ostrašćenim, antisrpski nastrojenim ljudima ne bih nipošto mogao da budem u iskrenim dobrim odnosima. Takvih je u mom gradu, na žalost, mnogo.
A što se tiče ostrašćenosti na Forumu, čini mi se da su mnogi ovde slobodniji u iznošenju mišljenja nego u neposrednoj komunikaciji sa ljudima. Ne bi me čudilo da su neki od najljućih forumskih neprijatelja u stvarnom životu korektni poznanici, a da nisu ni svesni da ovde psuju majku jedan drugom.
 
Druzim se sa ljudima bez obzira na politicku stranku, ali bilo kakve price o politici sa ljudima razlicitog, a narocito suprotnog misljenja izbegavam, osim ako oni insistiraju. Ali ako neko hoce non stop da se raspravlja o politici i da mi servira kojekakve radikalske bisere ili LDP propagandu, izbegavacu ga.
Toliko o tome. Rasprava o politici je rezervisana samo za Krstaricu. :)
 
Frozen74:
Aman Nesho nemoj da se ljutis ali mnogo je bez veze tema. To sto ti nemas pojma o politici i evropskim integracijama ne znaci da nisi dobar covek i da mozda nisi dobar drug :)

Taman posla da sad gledamo po politickoj opredeljenosti ko ce sa kim da se druzi. Nije ovo '93.
U pravu si.Ako izuzmemo par zatucanih i glupih aparatcika sa foruma,ne postoji razlog sto se ne bih sa nekim druzio.
 
U stvari dobra tema... :lol:

Uglavnom se druzim sa ljudima koji rezonuju kao i ja, tj jos nisu u situaciji da bilo kojoj politickoj partiji prodaju du.pe...ups...zadnjicu... :oops:

Znaci, odgovor je DA, druzim se sa raznim ljudima koji su simpatizeri raznih politickih opcija, ali u mojoj blizoj okolini zaista ne znam da je neko aktivan clan bilo koje politicke grupacije, odnosno uclanjen u istu, kao sto ni sama nisam. :smile:

ovo ima i svojih dobrih strana...pred svake izbore, kandidati moraju svojski da se potrude da me ubede da bas za njih treba da glasam, za razliku od ovdasnjih pojedinaca koji moraju da glasaju samo za svoje... :lol:

Jos nisam nikad izasla sa nekim radikalom, ali sam danas slucajno bila u drustvu sa covekom koji je valjda narodni poslanik radikala, a u subotu cemo biti zajedno na jednom mestu...naravno da cu popiti pice sa njim ( Ademe, zlato, ne citaj ovo 8-) ), a ako se potrudi...hm...salim se...mozda narucim i deset s lukom... :lol: :oops:
 
nesha taxista:
Odavno sam mislio da vas ovo pitam. Počeću od sebe: imam prijatelje i poznanike među pristalicama i članovima svih političkih opcija i nemam problema s tim. Da se razumemo, ne pitam vas za situciju kad nekog poznajete dugo, pa ste tek nedavno saznali da je on(a) ...
Mene recimo zanima situacija gde se pitate da li biste izašli na piće recimo s nekim za kog unapred znate da ima političko mišljenje suprotno vašem.

Zasto ne, za obicno druzenje i provode politicka ubedjenja, bar kod mene, ne igraju nikakvu ulogu, a za dobar politicki dijalog i diskusije sa bombardovanjem argumentima sam uvek raspolozen, pod uslovom da su toj osobi s kojom bi izasao, ponasanje, postovanje, tolerancija i volja za normalnom razmenom misljenja otprilike toliko vazni kao meni, dakle, karakter je taj koji odlucuje.

Badava mi i politicki istomisljenik ako je kao covek u q****, takve zaobilazim.
 
Frozen74:
Aman Nesho nemoj da se ljutis ali mnogo je bez veze tema. To sto ti nemas pojma o politici i evropskim integracijama ne znaci da nisi dobar covek i da mozda nisi dobar drug :)

Taman posla da sad gledamo po politickoj opredeljenosti ko ce sa kim da se druzi. Nije ovo '93.
Pa sad, ko nema pojma ... nema veze, važno da si ti meni živ i zdrav, a ostalo ćemo lako.

ratnistrateg:
Nesha,

Uzimajuci u obzir tvoje nastupe na forumu iskreno me zabrinjava tvoje pitanje.
Zašto?
 

Back
Top