agencija big blue

P

pajamaca

Gost
prevarila putnike i za 700 evra i ultra all inclusive ih odvela u tursku...
u htl koji je u fazi izgradnje!!!!!

eto...ko je sa njima....nek otkazuje da se ne iznenadi...
užas...
ps. javljeno na b92.
 
Videla sam na vestima. Strasno :shock:

Ali mi nije jasno jesu li ih smestili u taj hotel i tu ce biti do kraja letovanja ili im je tu obezbedjeno prenociste, ali ce ih smestiti negde drugo jer je hotel u izgradnji. Mislim , sta ce ti ljudi sada? Da se vrate ili ostaju?

Ja sam cula da je Big Blue bivsa Fantazija, a njima se desila slicna stvar pre nekoliko godina.
 
B92

Beograd, Alanja -- Nekoliko desetina putnika otputovalo je na letovanje u hotel koji je, kako tvrde, u izgradnji. Agencija dematuje.

Posle emitovanja priloga o nekoliko desetina putnika koji su preko turističke agencije Big blu trevel otputovali na letovanje u Alanju u Turskoj gde ih je, kako su objasnili, sačekao hotel u izgradnji, reagovao je direktor agencije Ivan Radojević.

On navodi da su samo dve porodice odlučile da se noćas vrate kući o trošku agencije, a svi ostali su prihvatili smeštaj u drugim hotelima iste kategorije. Za razliku od ostalih hotela u ponudi, u tom hotelu su u toku završni radovi o kojima su, kako kažu u agenciji Big blu trevel, svi puitnici bili obavešeni pre dolaska na letovanje.

"Imamo 24 familije dve su se odlučile na povratak. To što od sedam restorana kako je predviđeno ne rade tri i što hamam još nije u funkciji očigledno da za neke goste predstavlja razlog da imaju primedbe. Mi na te promedbe naravno odgovaramo i nudimo da izaberu neki drugi hotel, o našem trošku da im se refundira deo za koji smatraju da su uskraćeni i treća varijanta, a to je ono što smo morali danas da uradimo, to je da pošaljemo avion i da sve familije koje smatraju da od agencije nisu dobili uslugu kakva se očekuje budu vraćeni nazad. To košta stvarno strašno, ali mi smo odlučili da mi idemo do kraja", objasnio Borivoje Marković, pravni zastupnik agencije "Big Blue Travel".

Po mome skromnom mišljenju laže kao pas !
To ne bi uradila ni mnogo veća agencija, to na kraju krajeva ne bi uradio ni Thompson !
Da pošalju avion po nekoliko putnika ! HA HA HA
Pa to košta 100.000 evra. Jeftinije bi im bilo da kupe tamo manji hotel i da daju putnicima da ostanu do nove godine besplatno.

Laže, laže....nego ima drugi čarter od druge agencije, a ostalo je slobodnih mesta, pa će da ih uvale kod njih.

Držite me za reč, poznajem situaciju, radio sam dugo, dugo u turizmu....
 
Malopre bilo na RTS-u da je jedan putnik izjavio da ga je agencija obestetila za sve. Vidim nasmejano lice pa mi nije jasno kako neko moze da bude zadovoljan time da mu je upropascen odmor ? Jedino ako mu nisu dali 2-3.000 eurica pride da izigrava majmuna ? Inace, receno je jos da agencija ima legalno licencu i da ima depozit u vrednosti 30.000 eura kao i da njeni radnici su bivsi radnici proslogodisnje ozloglasene tur,agencije "fantazija"
 
I tako nas gradjanin i pored svega moze da angazuje advokata i da trazi obestecenje zbog pokvarenog plana za odmor jer drugi termin nemoze da koristi. Tu ima realne sanse i da dobije spor posto je sve legalno..........znate sta hocu da kazem ? Samo agencija, samo cisti papiri i to je to !!!!!
 
ma gledao sam na TVu kako lik iz te agencije mrtav 'ladan kaže "Putnici su znali da je hotel u izgradnji. Nama su ovi izhotela rekli da će biti gotovo do 9. juna...naša je jedino greška što smo verovali hotelu" :lol:

..a mislio sam da sam JA čudan :lol:

- - - -
Kompromis je sporazum izmedju dva partnera
po kome svako dobija ono sto nije hteo.
Riselje

Gde ćeš na more ove godine ??
 
big blue je klasicna prevarantska agencija i savetujem svima da je izuzmu iz svojih planova za odmor ukoliko ne zele da ga upropaste.Ovo vam govorim iz licnog iskustva jer sam koristio aranzman ove agencije koja ne pruza nista sem praznih obecanja.Nisam gledao izjave agencije na tv ali sam cuo sta su izjavili i sve je to gomila besomucnih lazi i budalastina.Njihova izjava da nisu znali da hotel nije zavrsen je cista glupost jer cisto da napomenem vodici borave u tom hotelu i jedino ako nisu normalni ne vide sta se oko njih desava.Jedan vodic se zove Bojan i ne znam sta on uopste tamo radi posto nista nije u stanju da zavrsi.Nadam se da ce ova sugestija nekom pomoci i da nece napraviti gresku i otici na odmor sa ovim prevarantim i tako upropastiti isti.Njihova prica o povoljnim cenama i AL aranzmanima je jedino ako oznaku AL koriste kao sifru za kompletnu prevaru.Ne mogu vise da kucam ali detalji slede mada se iskreno nadam da ce te ovo shvatiti ozbiljno i da necete nasesti na slatkorecivost ovih PREVARANATA
 
Ne bih da ovo licni na neku teoriju zavere,ali,da li ste se nekada zapitali da li u ovome ima mozda i malo onoga-mala bara puno krokodila?Zapitajte se kome ne odgovara da se pojavi neko sa nizim cenama od onih koje on moze da ponudi,a za iste ili bolje hotele?Ne bi bio ni prvi,a ni poslednji put da se ovde za unistavanje konkurencije koriste sva dozvoljena i nedozvoljena sredstva, Uzgred,moja rodjaka je bila u prvoj turi u pomenutom hotelu-kaze da u boljem hotelu nije bila u zivotu,a ona je proputovala pola sveta i odsedala u najboljim hotelima-upozoreni su na to da hotel nije zavrsen,pa im je i pored toga refundiran deo novca na licu mesta.Jos nesto-juce sam igrom slucaja pricala sa stjuardesom koja je radila upravo taj let na kome su bili pomenuti putnici koji su se vratili!Muka mi je od toga da nasi novinari ocas posla organizuju hajku(a sve u cilju zastite ostecenog naroda!),a mi smo,generalno kao narod,vrlo prijemcivi-cim na nekoj ovcici zvono zazvoni,svi se bezglavo stuste za njom!
 
Moj se drug vratio iz te ture koja je isla prosle ili pretprosle nedelje , besan je ko ris ...istu pricu prica kao i svi obi sto su sad vraceni. Hotel kaze na pola gotov a oni sam malim detetom . Trazili su pare nazad nisu dobili , ali su zato prebaceni u neke super lux vile . I tu im je bilo sjajno.

Ali dzaba sjajno kad je prva tri dana proveo u svadji sa vodicima , agencijom , turcima i svima kojima je mogao.
***** takav odmor , ako mene pitate .

Licno ne verujem da je neko lagao o ovome . Ljudi idu na odmor i sumljam da bi se bavili takvim stavrima .

Iskustvo mi kaze da se to desava stalno, i najboljima cak . Ne vidim zasto bi sad bilo drugacije .
 
zanimljivo je ovo sa teorijom zavere sto ovaj korisnik spominje smem da se kladim da je iz ove vec cuvene agencije po losim aranzmanima.ko sme i hoce da rizikuje da upropasti sebi letovanje neka ga poslusa cak moze da povede i rodjaku da dozivljaj bude kompletan.Novinarska hajka je cak vrlo oskudna u poredjenju kakva bi trebalo da bude.Svi bi trebalo da budu obavesteni o poslovanju ove agencije i njihovim aranzmanima da posle ne bude kako je to predsednik udruzenja turistickih agencija okarakterisao da putnici nisu bili dovoljno obazrivi pri izboru.Zaista zanimljivo tumacenje coveka na ovom polozaju tako da ispade da je to praksa agencija i da je sasvim normalno da ti se ne ispuni obecano .kako ne osudi ovakvo ponasanje agencije bas me cudi, a vas ? Moje skromno misljenje je da sve agencije koje ovako posluju treba zestoko kazniti i zabraniti im dalji rad. Krajnje je vreme da za svoj novac dobijete odgovarajuci tretman ili opet neko misli suprotno i ima repliku.
 
primetio sam da doticna agencija u svojoj ponudi ne reklamira hotel Utopia bas me cudi zasto kad je sve ,, super,,.Medjutim ima tu jos aranzmana koje treba izbaciti ako ne i sve koje ova prevarantska agencija nudi.Kad ti prezentiraju aranzman sve je u superlativu dok je kod realizacije sasvim druga prica mada me tone cudi posto rade poprincipu jedanput zinu triput slazu.Njihov aranzman koji oni reklamiraju kao udarni i extra povoljan za ALANJU hotel KARAT svakako je za izbegavanje.All inclusive se sastoji iz sledeceg pa vi sami procenite.
Za dorucak se nudi dve vrste neke smrdljive salame i svakako treba napomenuti da je dorucak svako jutro isti.Ostali obroci nisu nista bolji i obicno su djubre.U njima se pojavljuju neke tvorevine nepoznatog porekla koje bi trebalo otprilike da predstavljaju meso a stoje mnogo daleko od toga, a kakvog su ukusa to je posebna prica.U ponudi su i sokovi koji podsecaju na Step sokove ,ali mnogo goreg kvaliteta.U katalogu pise da ima 200m do plaze sto nema veze sa realnoscu.Mozda i ima ali ostaje tajna kojim putem. Ukratko to je ta ponuda pa sami odlucite.Nadam se da nije kasno za one koji su se odlucili za njega da ga otkazu ili da zanemare moje izlaganje i hrabro odu pa da se i licno uvere da li je to tako ili ne
 
Znas sta me samo nervira.
Sto je bila tolika povika protiv ove agencije (procitajte prve postove), POCEVSI OD PAJAMACE, a ljudi su ipak ispostovali sve sto su obecali. Poslali avion (36000 eura) i refundirali sve troskove + dodatna kinta za putnike.
Podsecam na zakon o turizmu da ako nesto nije u redu sa smestajem, agencija ima pravo da promeni u istu ili bolju kategorizaciju. Ovi putnici (ne 24, nego dve porodice) nisu hteli i ovo sto je agencija uradila je upropastilo svu zaradu koju bi ostvarili u mesec dana poslovanja u spicu sezone.
Zato, budimo realni, oni su bar to ispostovali. Nemojte biti na kraj srca.
Eto, cisto da ne budu svi protiv. Svaka medalja ima dve strane.
Don't killl masanger!
 
Prvo pozdrav svima
Stvarno ovo je smesno citam i nemogu da verujem da pojedin ljudi koji ocigledno rade za neke agencije tipa kontiki ,jolly nebiraju sredstva da ubiju konkurenciju.
Ponasaju se kao da im je dedovina i kao da im je neko dao dozivotnu tapiju da deru sve nas a nista nisu bolji od ostalih,cak i gori a o cenama da nepricamo
Evo sada cu da vam navedem razloge za gore spomenuto.
Pre tri godine sam prvo letovao preko famozne fantazije koja se odjedamput pojavila sa najboljim cenama i odmah su pokupili 70 posto kajmaka za tursku jer je mnogo ljudi letovalo preko njih imali su po 2 cartera za tursku Beograd i Nis.
Preko njih sam uplatio kemer hotel limru za mene zenu i cerku 2 godine i sina 5 godina za tada neverovatnih 1700 eura sa taksama ,za cerku sam samo platio osiguranje a sina avionsku kartu sto do tada nisi mogao u nijednoj agenciji jer su za iste aranzmane naplacivali za decu naplacivali sve dzabe nikako.
U drugim agencijama je isti aranzman bio oko 1000 eura za odrasle plus za decu pa sami mozete da izracunate koliko bi to kostalo i zasto su svi isli preko njih a ne preko ostalih.
Bilo nam je super , a kasnije namestanje i bum ode agencija.
Prosle godine sam odlucio da idem ponovo u tursku i odluka je pala na na Big Blue,odem tamo kada vidim neke ljude koji su radili u Fantasiji a i Turaka i pitam devojku dali su oni bili Fantasija i naravno dobijem odgovor da ne nasta sam se ja samo nasmejao i rekao nema veze nama je bilo super preko njih da sam samo zbog toga pitao.
Bilo je nekih sitnih problema,bukirali su mi umesto Turan Prince World ,Turan Prince Residence ovaj je noviji i mnogo bojli od Worlda ali nema aqva park za klince zbog cega ga smo i bukirali .I posle razgovora sa gazdom koji je leteo sa nama i uveravanja da ce nam se vise svideti ovaj hotel jer je bolji nisam odustao od toga da hocu da idem u hotel za koji sam platio ,a isto je mislila jos jedna porodica koja je isla sa nama.KAda smo dosli hotel je bio stvarno mnogo bolji i jos kada sam dobio info na recepciji da svako jutro u 9 ide brod od hotela do drugog njihohog hotela Turan Prince World i da tamo nornalno koristis sve usluge hotela znaci Al inclusive znao sam da smo se zajebali ali posto smo digli galamu bilo nas srasmota da kazemo ok ostajemo jer je bio dogovor da prespavamo i da ujutru dolazi vodic kolima po obe porodice i vodi nas u hotel koji smo i platili i ako je bio pun ko oko ,zaboravio sam da naglasim da su svi hoteli koje sam nabrojao bili 5*

Toliko o agenciji Big Blue i fanataziji koju sam gore spomenuo putovao sam sa obe i bio prezadovoljan i opet cu

Zivite u zemlji Srbiji i sami znate sta se desava kako se radi i kako uklanja konkurencija prljavo i nebiraju se sredstva a neki vole da plate skuplje jer je kao bolje pa taman bio i isti aranzman i proizvod

Pozdrav Alfa166
 
Ja sam bojan vodic big blue-a i jos uvek sam u turskoj. ko zeli da me nesto pita, moze i dobice odgovor. sto se tice korisnika pod sifrom desperado, mislim da znam o kome se radi jer se konstantno, 10 dana zalio na hranu. ok hrana nije bila nista posebno, ali to je standard u svim hotelima sa tri zvezdice u ovoj oblasti. p.s. nemam razloga da branim big blue. Sto se tice samog desperada, zbog njega su me hotelski sluzbenici zvali najmanje 5 puta jer je ulazio u bazen posle pola osam kada nije dozvoljeno kupanje, takodje je ulazio u bazen sa suncobranom !!!!!!!!!!!, ne znam da li je to bilo zbog nedostatka neceg drugog za zagrljaj. a inace karat hotel je stvarno jako dobar. i ja kada bih sledece godine isao na letovanje bi izabrao bas taj hotel. kao sto je vec receno, hrana nije nista posebno, s tim sto za dorucak imate i coveka koji sprema kajganu i palacinke i ubedjen sam da niko ne bi ostao gladan i da taj izbor nema ni kod kuce. drugo, karat ima izvanrednu lokaciju, posebno za mladju populaciju, veoma je cist i o higijeni se bas vodi racuna. posteljine i peskiri se menjaju svaki dan, sve je na jako visokom nivou. inace agencija big blue nema vise taj hotel u ponudi odnosno nema ga od pocetka jula, na moju zalost, jer jedini problem koji sam ja imao u tom hotelu bio je sifrovani desperado. ako je mislio da treba da mu sredim da moze da ulazi u bazen sa suncobranom i da se dere po hotelu, trebao je to da mi kaze, mozda bih mogao nesto da uradim. uglavnom, samo sam zeleo da odgovorim i da se ponudim za jos pitanja. Vodic Big Blue-a Bojan (koji ne moze nista da uradi)
 

Back
Top