Beta karoten kapsule

Ja sam poslednje dve godine koristila Betabronz, Ivancic i sinovi. Skroz sam zadovoljna, primetno sam vise pocrnela, iako bas slabo dobijam boju. Samo obrati paznju: treba ih uzimati nekoliko nedelja pre mora. Sto ja, naravno, nisam radila.
 
Definitivno Beta bronz, Ivancic i sinovi, kazu da ostale na bazi beta karotena nemaju isti efekat. Prosle god su bile oko 700-800 din/pakovanje. Imas uputstvo kako se koristi, oko nedelju dana pre - 1 dnevno, svakodnevno tokom suncanja i nekih nedelju dana posle suncanja zbog duzeg trajanja preplanulosti.
One sadrze, pored beta karotena i neke vitamine, npr. E vitamin, koji pripremaju kozu za sunce i stite od slobodnih radikala.
Ja ih toplo preporucujem. Pozz!
 
A evo malo i o sastojcima:
Beta-Bronz, preparat u kapsulama, sadrži likopen i beta-karoten - biljne karotenoide
crvene i narandžaste boje, koji stimulišu pigmentaciju kože. Kao moćni antioksidansi,
likopen i beta-karoten sprečavaju oksidativna oštećenja tkiva koja nastaju usled dejstava
slobodnih radikala.
...Likopen, kao vitalni sastojak preparata, pruža organizmu zaštitu koja je
ekvivalentna zaštitnom faktoru 2 - 4, ali sam ne može i ne treba da zameni površinsku
zaštitu kože koju pružaju kvalitetne kreme za sunčanje.
...SASTAV:
Likopen 6 mg
Beta-karoten 6 mg
Vitamin E 10 mg
Likopen redukuje štetne efekte koje UV zračenje može proizvesti i štiti kožu od oštećenja usled dugotrajnog sunčanja. Beta-karoten jača imuni sistem i podstiče tamnjenje kože.
Vitamin E, u sinergiji sa likopenom i beta-karotenom, doprinosi očuvanju vitalnosti i elastičnosti kože.
...Za maksimalan učinak, Beta-Bronz uzimati 2 do 3 sedmice pre početka letovanja i potom svakodnevno za vreme intenzivnog sunčanja - najbolje u kombinaciji sa kremama sa odgovarajućim zaštitnim faktorom.

Ko nije za tablete, evo i neke zamene za likopen:
Sadržaj likopena u hrani (u mg na 100 g jestivog dela):
Kajsija (sveža) 0,005
Kajsija (kompot) 0,065
Ružičasti grejpfrut 3,36
Lubenica 4,10
Papaja 2 - 5,30
Paradajz (svež) 0,90 - 4,20
Kuvani paradajz 3,70
Kečap 9,90
Paradajz sos 12,71
Još uvek nije precizno uspostavljen preporučen dnevni unos likopena, ali mnoge
studije upućuju na najmanje 3-6 mg dnevno.
 
ma to sunčanje je tako precenjeno!!!

šta se nalazi u osnovi te potrebe da se dobije "bakarna" boja?

ja bih rekao da je to potreba da se bude lep. privlačan. zavidan.

POŽELJAN.



ali to uopšte ne zavisi od toga da li ste dve -tri nedelje godišnje
potamneli zbog izlaganja sucu.


zar je to dovoljan razlog da se rizikuje melanom ?!
 
Hvala na pomoci! Valjda ce biti rezultata :p
Ovde nije fora samo u tamnjenju,da je samo to u pitanju,danas postoji sijaset mogucnosti.
Te kapsule su priprema koze za ovo stetno sunce i po nekoj mojoj proceni trebalo bi da budu i prevencija od izbijanja povrsinskih mladeza kod osoba sklone tome.
A da se ne lazemo-preplanuli ten je preplanuli ten...
 
e.xotica:
a nezeljene posledice? ima li neko neka saznanja o tome??

Ne znam na sta mislis? Preparat sadrzi samo dva antioksidansa i jedan vitamin, nije da pijes antibiotik ili neki lek koji ima nezeljena dejstva.

Nego, juce slusam neku zenu koja prica da kreme za suncanje sadrze neke sastojke koji su stetni, uticu na gomilu nekih stvari..Da li je neko cuo i sta uopste sadrze te kreme? Cime nas ne stite, nikad to nisam trazila?...
 
Supica:
Ne znam na sta mislis? Preparat sadrzi samo dva antioksidansa i jedan vitamin, nije da pijes antibiotik ili neki lek koji ima nezeljena dejstva.

Nego, juce slusam neku zenu koja prica da kreme za suncanje sadrze neke sastojke koji su stetni, uticu na gomilu nekih stvari..Da li je neko cuo i sta uopste sadrze te kreme? Cime nas ne stite, nikad to nisam trazila?...

Pardon, cime nas stite, tj sta sve sadze?
Pozz
 
Supica:
Ne znam na sta mislis? Preparat sadrzi samo dva antioksidansa i jedan vitamin, nije da pijes antibiotik ili neki lek koji ima nezeljena dejstva.

Nego, juce slusam neku zenu koja prica da kreme za suncanje sadrze neke sastojke koji su stetni, uticu na gomilu nekih stvari..Da li je neko cuo i sta uopste sadrze te kreme? Cime nas ne stite, nikad to nisam trazila?...

pa, iskreno, znam dosta ljudi koji su u farmaceutskoj industriji i nisam sigurna ni u sta.. mislim na to da li ce od toga da mi poaste rep, usi, otvore se zive rane na kozi is.. :)
ozbiljno, nemam poverenja u lekove i sl dok od nekoga ko je u nransi ne cujem da su ok
 
e.xotica:
pa, iskreno, znam dosta ljudi koji su u farmaceutskoj industriji i nisam sigurna ni u sta.. mislim na to da li ce od toga da mi poaste rep, usi, otvore se zive rane na kozi is.. :)
ozbiljno, nemam poverenja u lekove i sl dok od nekoga ko je u nransi ne cujem da su ok

Ako saznas nesto, javi..
I ja licno imam odbojnost prema lekovima, cak i za glavobolju pijem pola kafetina, nikad ceo.. druge lekove ni ne pijem, dobar mi imunitet, nisam 3-4 god ni bila prehladjena i sl.
Poz!
 
Jedna moja prijateljica je osetila na svojoj koži te neželjene efekte Beta bronza.Naime,dobila je užasnu alergiju,osip i fleke po celom telu koje se ni dan-danas nisu povukle.A,na sunce više ne može ni nos da promoli jer se alergija odmah aktivira opet.

Zato, ja zaobilazim sve te hemije u širokom luku.
Što reče Čika doktor,samo šargarepica(po mogućstvu salata od narendane šargarepe sa maslinovim uljem i jabukovim sirćetom)-EXTRA je!!
 
More_bre:
ma to sunčanje je tako precenjeno!!!

šta se nalazi u osnovi te potrebe da se dobije "bakarna" boja?

ja bih rekao da je to potreba da se bude lep. privlačan. zavidan.

POŽELJAN.



ali to uopšte ne zavisi od toga da li ste dve -tri nedelje godišnje
potamneli zbog izlaganja sucu.


zar je to dovoljan razlog da se rizikuje melanom ?!
a ti bese onaj sa lesevskim tenom
 
Ma razmišljala je o tome,ali za to treba mnogo para koje ona nema baš,a i kod nas,zna se kakva je situacija sa takvim tužbama i kako prolaze.Dzaba ste krečili,ukratko.A i to su prokomentarisali kao redak slučaj (ma nije nego)!
Svašta se kod nas proizvodi još...A,o vakcinama koje uvozimo neću ni da pričam! Odmah se iznerviram!!
 

Back
Top