sta je bolje

preferiram

  • osobu A

  • osobu B

  • nebitno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

dragojIo

Aktivan član
Poruka
1.612
Uci u vezu sa osobom koja je duze samovala, u ljubavnom smislu, recimo i po 2 godine, ili je bolje sa nekom koja je retko kad bila sama... Cak stavise, u biografiji osobe iz ove druge opcije, gotovo i da nema praznih mesta.
 
... ja sam izabrala osobu pod A...
... evo zasto... ja sam osoba pod B, znaci retko sam bila sama u zivotu i kad sam jedno vreme svesno odlucila da budem malo sama, nakon toga sam ostvarila jednu od svojih najuspesnijih veza...
... osoba pod B je cisto kockanje ili ces dobiti ono extra sto nisi nikad imao ili ti moze naneti veliku bol...
 
Osoba pod A, ako ti u ovom momentu treba mir i stabilnost, e sad, ako si kockar u dusi, volis izazov i treba ti uzbudjenje, rizik i nepredvidivost onda osoba pod B...
Sve je stvar poklape, zelje, truda... znaci uspesnu vezu mozes imati s obe...
 
dragojIo:
Uci u vezu sa osobom koja je duze samovala, u ljubavnom smislu, recimo i po 2 godine, ili je bolje sa nekom koja je retko kad bila sama... Cak stavise, u biografiji osobe iz ove druge opcije, gotovo i da nema praznih mesta.

Nebitno..ima osoba koje svesno bivaju same ili samuju neko vreme u emotivnom smislu..nekada je potrebno ocistiti dusu i telo i stvoriti prostor za nove emocije i ljubav..zato ne vidim cemu opredelenje ...moze neko da samuje te 2 godine a da je pre toga kako rece imao malo praznih mesta..
 
Meni je posle jednog raskida trebalo čitave dve godine da prihvatim novu osobu u svom životu. Te dve godine jednostavno nisam imala potrebu za drugim muškarcem.

Ta vrsta emotivne apstinencije mi je donela samo dobro - prečistila sam misli i osećanja i u novu vezu ušla čista srca .... tako da glasam za opciju A.
 
Nikad nisam sama, a stalno sam sama...ako me razumes!
To sto neko nema praznine, tj. ne samuje ne znaci bas nista.
Ko zna koji su razlozi u pitanju.
Sve je lutrija, i kad ulazis u vezu sa nekim ko je samovao !
Ljudi cesto nisu iskreni u iznosenju razloga, pogotovo razloga koji objasnjavaju emotivna stanja, vrlo cesto, cak skoro uvek su pristrasni , zato, to da li je neko bio ili nije bio sam, nije nikakav kriterijum za odabir!

A da izvines, nikako ne mogu biti u pitanju dve identicne osobe...zato ne filozofiraj i biraj onu koja ti se vise dopada!
 
NatasaNatasa:
Meni je posle jednog raskida trebalo čitave dve godine da prihvatim novu osobu u svom životu. Te dve godine jednostavno nisam imala potrebu za drugim muškarcem.

Ta vrsta emotivne apstinencije mi je donela samo dobro - prečistila sam misli i osećanja i u novu vezu ušla čista srca .... tako da glasam za opciju A.

Nato...bila sam i ja u periodu pauza-i po tri godine, ali bila sam i u periodu kada su pauze bile manje izmedju -pokusaja- jer ih ne bi nazvala vezama....a jedna sam osoba..(valjda ;-)..)
Mislim da je najbolje poslusati i glavu i srce...a te i slicne podatke batko moj zaboravi...ne govore puno o osobi...(sem ako ih menja od 15-te god. kao gace ;-)..)
 
dragojIo:
ali rec je o identicnim bliznakinjama/blizancima koji se samo po ovom razlikuju
Ne može tako. To kakvi smo mi oblikuje našu biografiju, odnosno naša biografija utiče na to ko smo mi danas.
Ti blizanci bi evtl fizički mogli da budu identični, mentalno jok.
nego, jel sam ja ovde negde pročitala ono o dva brata blizanca što su delila žensku, a ona ih je provalila tek posle ohoho vremena. Samo bilo joj malo čudno kako on može da radi one stvari toliko često.
joj živote lutalico stara....
 
ma imaju i kod mene na poslu neki blizanci.. ozenili dve sestre.. jedan kolega mi se pravio duhovit, pa ih pito: je li, jel vas razlikuju zene.. a ovaj mu odgovorio: pa znas kako, nase nas razlikuju, al nas tvoja nije razlikovala
 
dragojIo:
Uci u vezu sa osobom koja je duze samovala, u ljubavnom smislu, recimo i po 2 godine, ili je bolje sa nekom koja je retko kad bila sama... Cak stavise, u biografiji osobe iz ove druge opcije, gotovo i da nema praznih mesta.

Особа А, без двоумљења. :) Особа Б смрди на промискуитет, а ако и није тако (у случају да су те везе биле дуже), у сваком случају није пуно пробирљива. То што неко скаче из везе у везу мени говори да је неозбиљан, неспособан да поднесе самоћу или му није битно превише са каквом особом се упушта у везу. За мене су све то лоше карактеристике. Плус, не волим кад неко вуче репове из преходне везе (која је у случају Б врло скоро завршена). И сама сам у стању да солирам годинама док не упознам некога с ким ћу се стварно уклопити, па ми такви партнери и одговарају. :)

Поменула сам неспособност да се поднесе самоћа, пуно мени блиских особа имају ту особину, тако да знам шта то носи са собом. После раскида јуре као суманути да нађу било кога, па тако долази до брљања, а опет, ако су у вези, трпеће било шта, само да не остану сами. :|
 
gossca:
Osoba pod A, ako ti u ovom momentu treba mir i stabilnost, e sad, ako si kockar u dusi, volis izazov i treba ti uzbudjenje, rizik i nepredvidivost onda osoba pod B...
Sve je stvar poklape, zelje, truda... znaci uspesnu vezu mozes imati s obe...


a kocka je kkurva, izvinte me sto psujem
al ja samo pricam onako kako cujem
i ako su lagali mene i ja lazem vas.... :wink:
 
otkacena slavonka:
a kocka je kkurva, izvinte me sto psujem
al ja samo pricam onako kako cujem
i ako su lagali mene i ja lazem vas.... :wink:
... tu pricu zna svako od vraga do popa,
jer mnogi su mangupi ostali tropa
i kockar se krije i cuci u svakom od nas
i ceka pravi cas... :wink:
 
bundeva:
ma imaju i kod mene na poslu neki blizanci.. ozenili dve sestre.. jedan kolega mi se pravio duhovit, pa ih pito: je li, jel vas razlikuju zene.. a ovaj mu odgovorio: pa znas kako, nase nas razlikuju, al nas tvoja nije razlikovala

Ово је немогуће! Два рођена брата не могу да ожене две рођене сестре, колико знам. :roll:

storm cloud:
Особа А, без двоумљења. :) Особа Б смрди на промискуитет, а ако и није тако (у случају да су те везе биле дуже), у сваком случају није пуно пробирљива. То што неко скаче из везе у везу мени говори да је неозбиљан, неспособан да поднесе самоћу или му није битно превише са каквом особом се упушта у везу. За мене су све то лоше карактеристике. Плус, не волим кад неко вуче репове из преходне везе (која је у случају Б врло скоро завршена). И сама сам у стању да солирам годинама док не упознам некога с ким ћу се стварно уклопити, па ми такви партнери и одговарају. :)

Поменула сам неспособност да се поднесе самоћа, пуно мени блиских особа имају ту особину, тако да знам шта то носи са собом. После раскида јуре као суманути да нађу било кога, па тако долази до брљања, а опет, ако су у вези, трпеће било шта, само да не остану сами. :|

У питању је неуротичност! То нема везе са неспособношћу и неозбиљношћу.

П.С.
Лепа сљићица у профилу. :razz:
 
a sto ne bi mogli 2brata&2sestre?

a odgovor na pitanje je: zavisi od motiva coveka za njegovo ponasanje...neko zna sta zeli, pogotovo ako mu je zivotno iskustvo postavilo odredjene standarde kvaliteta...a opet, postoje i primeri ljudi koji su posle duzeg perioda samoce zagoreli u svakom smislu, i uleteli u bolesnu simbiotsku vezu kada su konacno pronasli nekoga...to su opasne stvari. isto tako i motivi za cestu promenu partnera mogu da budu razliciti...od ocajnicke potrebe nekih ljudi da uvek imaju partnera kakvog-takvog, projekcije emocija na novog partnera (ovo je tek opasno!)....do autenticne zelje da covek jednostavno uziva u svakom trenutku zivota ne opterecujuci se suvisnom filozofijom, pa dok je lepo nek traje... sto ce sve reci da je bezveze davati pausalne i povrsne ocene. mada vece opasnosti statisticki vrebaju kada je u pitanju osoba b. :D
 
previous.gif
Grupnjak, jel?
 

Back
Top